Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez RGR08LTD

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ibanez RGR08LTD

Arkadaşlar Forumda aramada yaptım bu gitarın konusunu bulamadım mydukkanda 3 5 yorum yapılmıs am izin görüşlerinizi de bekliyorum gitarda tek manyetik var ama o da cok kaliteli bir manyetik ayrıca anladıgım dogruysa ufak bi dokunusla manyetigi aktif veya pasif konuma getirebiliyoruz anlamadıgım şey su eger sapda solo atmamız gerekirse napacagız tek mnyetik köprüde neyse daha fazla uzatmayayım da linki verip yorumlarınızı alayım

Ibanez RGR08LTD BK - Black Elektro Gitar

sapta atamıyacaksın köprüde atacaksın soloyu..

Yorum

yani... bunun ne gibi dezavantajları var... sapta ritim de atamayacagım öyleyse

Yorum

ama zaten en önemlisi bridge metalciler için tabi birçok gitarist tek manyetikli gitar kullanıyor zaten ve tek manyetikli gitarların güzel tarafı kendinden daha pahalı gitarlarla eşit kalitede olabiliyor çünkü fiyatının biraz daha düşük olmasının sebebi bir manyetiğin olmaması e buda fiyata olumlu yansıyor doğal olarak
        Son güncelleyen REMEMBER; 29-05-2009, 18:44.

Yorum

REMEMBER isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          ama zaten en önemlisi bridge metalciler için tabi birçok gitarist tek manyetikli gitar kullanıyor zaten ve tek manyetikli gitarların güzel tarafı kendinden daha pahalı gitarlarla eşit kalitede olabiliyor çünkü fiyatının biraz daha düşük olmasının sebebi bir manyetiğin olmaması e buda fiyata olumlu yansıyor doğal olarak
          Tek manyetikli gitarların "Bakın işte tek manyetikli!!" diye reklamlarının yapıldığını hesaba katınca (Alexi'nin mesela) doğal olarak fiyatlarında bir düşüklük olması sözkonusu değil, hele ki kullanılan manyetikler son kullanıcı fiyatlarından satılmadığı taktirde

Yorum

Black. isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            yani... bunun ne gibi dezavantajları var... sapta ritim de atamayacagım öyleyse
            Merak eden arkadaşlar için;

"Çok çok çok temiz bir tuşeniz yoksa, çalacağınız solonun temiz duyulmasını UNUTUN" demek kısaca

Yorum

ama mesela bende b.c. rich warbeast one vardı 3 yollu switch vardı switch en alttayken sanırım en alttaki manyetiğe geçiş yapılıyordu adı galiba köprü manyetiği neyse tam bilmiyorum o pozisyonda alıdıgım ton gayet tizdi yani hiç kullanmadıgım bir ton diyebilirm bu gitarda bu tona sahip olabilir diye korkuyorum

Yorum

shnicx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Merak eden arkadaşlar için;

"Çok çok çok temiz bir tuşeniz yoksa, çalacağınız solonun temiz duyulmasını UNUTUN" demek kısaca
                Arkadaş çok doğru söylemiş. Tek manyetikli gitarlarda güçlü manyetikler kullanılır. Chuck Schuldiner'ın kullandığı B.c. Rich Stealth üzerindeki DiMarzio x2n ya da bu Ibanez rgr08ltd üzerindeki SeymourDuncan Blackout normal manyetiklere göre güçlü çıkışlıdır, bunlara ek olarak bir de manyetik köprüde olunca volume daha da artıyor. Bunlara bağlı olarak da arkadaşın dediği gibi tuşenize güvenmiyorsanız böyle gitarlar almayın, hayal kırıklığı yaşarsınız zira Miniminnacık bir hatanız bile bangır bangır duyulacaktır...

Yorum

Ben bu gitarı 5,6 ay kadar kullandım. Gitar da aktif seymour duncan blackout manyetik kullanılmış doğal olarak ritmlerde gümbür gümbür ve net tonlar almak mümkün ayrıca emglere göre ağacın karakterini daha net yansıtan bir manyetik. Ancak ben ağaç ya da manyetik kaynaklı olarak biraz tiz buldum. Gitarla solo atmaya gelince bu tizlik kendini daha çok belli ediyor. Gerçekten iyi bir tuşe ve ekipman lazım ancak iş ritm çalmaya gelince gerçekten çok başarılı bir alet ben metal ve özellikle ritm çalıcak arkadaşlara tavsiye ederim. Bir dokunuşla manyetiği aktif - pasif yapamıyoruz ses potansı yerine sesi ya on ya off hale getiren killswitch kullanmışlar.

Yorum

ibanez grg170dx'de bu gitardan daha geniş ton yelpazesi vardır diyebilirim. alt köprü rezalet. Görüntü olarak da yine 170dx'den daha kötü limitli olduğu için fiyatı yüksek. Aynı fiyata al bi RG370Dx sonra bana dua et

Ibanez RG370DX RRD Elektro Gitar

Yorum

Beyler bende var bu gitar..Manyetik aktif seymour duncan..Kamyon gibi tonu var diyebilirim...Lamb of god falan için ideal bi gitar...Ama temiz çala biri değilseniz soloda proble olur sizin için

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                      X