Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sss ile hss arasındaki fark

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Tutorial sss ile hss arasındaki fark

arkdaşlar ben hss strat almayı düşünüyorum yapacağım tarzlar clasic rock blues hard rock grunge alternatif falan elimde şu an hss bir squier var para denkleştirebilirsem gelecek yıl american olmazsada en azından mexico bir strat alacağım.

sorum şu ben humbucker lı olmasından dolayı hss düşünüyorum sss nin hss oranla artıları nedir bunu merak ediyorum?

Humbucker manyetikler genellikle sert tonlar içindir . Yani Metal , Rock gibi . Ama Single manyetikler blues tarzına daha iyi gider . Blues yapmak istiorsan Single . Metal , Rock için Humbucker . Yardımcı olabildiysem ne mutlu (:

Yorum

arkadaşım bahsettiğim şey o değil. bende biliyorum humbucker ile single farkını bahsettiğim şey hss alırsam sss tonundan neler kaybederim?

Yorum

en alttaki hs kombinasyonun yerine ss kombinasyonun olacak yani, alt iki manyetik tonun biraz daha yumuşak olacak. h ve s manyetikler için gövdeye açılacak olan oyuk boyutları farklı olacağı için diğer kombinasyonlardaki tonlara ne kadar etki eder bilemiyorum. strat gitarlar hakkında fazla bilgim yok ama "amerikan alamıyorum bari meksikan alayım" deme aralarında çok fark var.

Yorum

Manyetik tonun biraz daha yumuşak olacak.Yapacağın tarz müzik için ideal bence
          Son güncelleyen yutup123458; 06-03-2010, 21:31.

Yorum

goth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            "amerikan alamıyorum bari meksikan alayım" deme aralarında çok fark var.

arkadaşlar şu konuyu iyi bilen biri biraz açıklayabilirmi? bazıları mexico alma diyor bazılarıda ufak modifiyelerle americana yakın ton alırsın diyor hangisi doğru?

Yorum

iyi bir modifiye ile american tonlarına yaklaşmak mümkün fakat ona yapacağın masrafın üstüne biraz daha koyup american fender al derim

Yorum

Hss ile onun kadar olmasa da sss'e yaklaşma imkanımız var mı? Ya da bırak orjinaliyle kalsın, sss olsun mu dersiniz? Güzel bir açıklama bekliyorum, şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X