Duyuru

Collapse
No announcement yet.

B.C. Rich

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Agalar bende de Warbeast One var, B.C. Rich alıştıktan sonra elime tam oturan bir gitar oldu,birçok insan klavyesinden rahatsız olduğunu söyler ama o eski üretimlerdeymiş kesinlikle... Şekli de çok gaza getiriyo manyak thrash çekiyoz be! xD

Yorum

• konu için önemli olduğunu düşündüm mesajı paylaşmak istedim.LTD deki bir konudan kendi mesajımdan alıntı.Link size yararlı olacaktır bc rich wartribe kk sing.

Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      internette bir adam vardı adam da birçok gitar var.Kore bc rich wartribe kk sin. usa jackson king v sinden daha iyi olduğunu söylüyordu.Linki araştırıyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=XuBnP...eature=channel bu 2. bölümü 1. bölümü izledikten sonra 2. bölümü izlemenizi tavsiye ederim. 3.bölümü de izleyin adam birçok gitar sahibi ve aynen alıntı yapıyorum :"My korean bc rich wartribe and jackson charvel model 4 better than my usa jackson king v"... wartribe de iyi bir seçenek üstünde emg 81 85 +20 desibel ses kuvvetlendirici sistem var.Bu videoyadaki adam hayatımda gördüğüm en iyi rahat saplardan biriydi diyor ayrıca cilalı abanoz klavyesi var bu de rahat çalım ve polyester cila ile elinizdeki teri emiyor.Tremolosuna kahler diyip iyi değil diyenlerde var ama bu kahler'in yeni hyrid modeli.
      Bu gitara çok iyi gittiğini soyluyor videodaki abimiz.

Ayrıca bu gitarın bir abd deki bir de zuhaldeki fiyatına bakın.Zuhal bir yanlışlık mı yapmış bilmiyorum ama işte link:

http://www.muzikenstrumani.com/index...ektro+Gitarlar

Bu da musiciansfriend: http://guitars.musiciansfriend.com/p...tar?sku=512692

zuhalde peşin fiyatlarda %10 hilkayesi ile filan bu gitarı tr de 1350 filan alabileceğinizi tahmin ediyorum gitar abd de 1000 dolar.

Bc rich zaten marka konusunda aşmış durumda.Ülkemizde gitara yeni başlayanlar için sekli şemalı albenili olduğunan millet çin malı bc rich alıyor sonra tabi ne kalite ne ses ne sap rahatlığı hiçi birşey yok....Wartribe bc rich kk sin.(kore) bu gitarı ülkemizde satılmakta olan diğer çin bc richlerle karşılaştırmayın bile onların odun gibi sapı var.Denemek bi yana elime almamla bırakmam bir oldu.Çin malı olmayan bc richler iyidir.Eski japon bc rich warlocklar var onlar da kalitelidir. 2. elini bulabilirsen ne ala.Bc rich usa ler o 80 lerde çok ünlüdür.Jackson thrash metalde kullanılmazken slayer megadeth vs vs bc rich kullanıyordu.Sert çalacaksan çin malı olmayan bc richleri de tavsiye ederim.

Yorum

• Warlock kılıf , kahler tremolo , sap kalınlığı

Warlock un (her gitarda olduğu gibi) avantajları ve dez avantajları vardır .Örneğin sekli yuzunden kılıf bulmak işkencedir warlock u olupta kılıf bulamayanlara bas gitar kılıflarını denemelerini öneriyorum warlock için ozel uretim kılıflar oluyor ama sizi acmassa bas gitar kılıflarına bakabilirsiniz mydukkan da yeterince cesit war. bir diğer konu ise kahler tremololar eğer gitara yeni baslıyorsanız kahler tremolo secmek pek doğru değildir sabit köprülü gitarlar daha basittir ve uğraş gerktirmez. Akord yapmak için basınıza is cıkartmassınız.kahler in bir diğer dezavantajı ise sık sık motor yağıyla yağlanması gerekmesidir (yağlamassanız tremolo sistemi zarar görebilir)Bir diğer konu ise warlockların sapının kalınlığı evet warlockların sapları kalındır ama bu abartıldığı kadar kötü bir şey değildir kalın sapın sustain i cok iyidir ve bu mesele birazda alışkanlıklarlada ilgilidir ben kalın saplarla calmaya alısmıs birisi olarak ince saplı gitarları calmakta zorlanmam ama ince saplı gitar calmaya alısık birisi kalın saplarda zorlananbilir

Yorum

• http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=6149&gid=243
          B.C. Rich Virgo Vintage Celtic Onyx VOGCO amerikan mı?
          Üretim yeri belirtilmemiş.
          Ayrıca kafamı kurcalayan bir nokta var.

Squier Vintage Modified Telecaster Custom
          da çift humbucker var ve bu gitarla sepultura parçalarını bile çalabiliyorlar.Youtube da videoları var.Telecasterlar hep hoşuma gitmiştir.

2 gitar arasında kaldım. Hangisini alırsam ****** emg taktırmayı düşünüyorum.
          Tarz olarak megadeth ve iron maiden
          Sizce ?
          Son güncelleyen serious; 13-03-2010, 13:37.

Yorum

• TAYTIS isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Bence elimizdeki 300_500 dolarlık gitarlari müzsiyenlerin kendi adnına özel yaptırılmış benzer modlleriyle karşılastırmamalıyız.Bugün K.King in kullandığı gitarın benzerini almak için 350$ yeterli.Ama orjinalini almak için yanına bir "0 " daha koymak ********. Benzer fiyat aralıklarındaki gitarları kıyaslamalıyız.Uzun bir süre Warlock kulllandım ve memlundum.Şekil gitarkar arasında en egonamik olan warlocktur.Eğer aldıgınız şekil gitar 1000 dolardan ucuzsa yaşayacagınız en büyük sorun gitarın askıda düz durmamasıdır.Ayakta gitar çalmam eziyet olur,kimisinin sapı yere düşer kimisnin havaya kalkar.BC RICH de bunu görmedim.Ton olayı ayrı bir şey.Arkadasımın Japon JACKSON u ile aynı anfi (15 watt marshall) üzerinde yaptıgımız kıyaslamada bence daha öndeydi.Sesin sürekliliği ve benim özellikle aradığım o sert ve gönülü ton barız fark ediliyodu.Kısacası arkadaşlar şekil gitarlar içerisinde en kullanışlı olanıdır bence bc rich.Diğer gitarlarla oturarak çalmanız mumkun değil.l
            arkadaşım çok sağol verdiğin bilgi için birda şu gitarın markasını yazarsan birde b.c rich wbsrgkb hakkında yorumlarını söylersen çok memnun olurum birde bu gitarların çin maı kore malı aralarında fiyat farkları çokmu mydukkanda baktığım gitarın bcrich lerin hepsi çin malı mydukkan sattığına göre sağlam değilmi bu gitarlar bilgilendiririseniz sevinirim
            Son güncelleyen statıc_x; 17-03-2010, 12:04.

Yorum

• ben suanda B.C. Rich ASOBO kullanıyorum Çok Memnunum yani

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse