Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Floyd Rose?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• mask99
    replied
    zaten bana sorarsan yazıyo bak orda... senin gitar bilgin kadar floytrose lu gitar çaldım ama bi süre sonra hosuma giden tarafı kalmadı tabi fantazi meselesi floyt rose lu gtarda ako ya da öttürmek pekde sorun degl.bu arada akor kayma falan olmadı teller değiştireli diyosun kelepçeyi sıktıktan sonra tellern ömrünü acayip etkiler ayda bir tel değiştirmek gitar için çok faydalıdır dejenerasyona sebep olur al şimdi gitarını dizinin üstüne koy bitane tele vur ileri geri gdiosa sorun yoktur ama hani kararsızsa hafif yukarı aşşağı da gdiosa bu sana yarım gama kaydırır seslerin uyuşmadığını anlaya bilirsn bu yüzden dikkat et eşikle falan oynamaya kalkma benim basıma geldi...floytrose n yaptıgı işlevi bir çok aletleyaparsın buarada nese koly gelsin

Yorum bırak:

• Benan
    replied
    Kendi adına konş. Flodyd rose lu bi gitarı ako yapamıyosan bu senin acemiliğndendir bence. Benim hiç öyle bi sorunum olmadı. Taş gibi alet. 3 ay oldu teller değiştireli daha hiç akor kaymaı falan olmadı. Tabiki hassas ayardan bahsetmiyorum. Kullanımına göre en fazla yarım ses kayabiliyo.Normalde o da olmuyo...:evil:

Düzenleyen - Benan on 10/06/2007 18:45:31

Yorum bırak:

• mask99
    replied
    arkadaşım bikere arkadaşlara katılıorum gövdeye delikler açılıcak orjinallik falan gdicek zaten duva et sesde bi kayma olmasın ki bna sorarsan floytrose kadar aptal bşi yok akort edilmesi bya süürüyo ve kilitli olmayan larda yarım gama ses atar hersefernde çevremde floytrose alan bütün arkadaşlarım floytrose u ital ettrdi hiç gereksiz bir şey onu kol da yapıo gitarında koluda sevmiosan vah al alasını yaparsın ince ayar olayına zaten grmiorum

Yorum bırak:

• thehodbin
    replied
    Floyd rose sorun çıkaran bir mekanizma fikri ne kadar yanlış...Bende ilk kez Floyd Rose'lu bir gitar aldım.Alırken arkadaşlarım bir çok şey söyledi..Alma etme eyleme falan filan....Ama elime geçince alet cidden biraz kurcalayınca bi sorunu bişiyi kalmıyo..Hatta 2. gün(adetimdir yeni aldıklarımı bi sünnet ederim )F.R.yi bi kendinden geçirdim şöyle köprü cin çarpmışa döndü,akorddan eser kalmadı falan.Oturdum 10 dakkalık bir uğraşla eski haline getirdim...Sadecde emek ve araştırma isteyen bir konu...İnternette istediğiniz bilgi mevcut..F.R.un ne olduğunu nasıl ayarlandığını,ne işe yaradığını öğrendikten sonra bir sorundan çok zewk veren birşeye dönüşüyo... O yüzden kaliteli F.R.u olan bir gitarı alırken kesinlikle çekinmeyin...

Yorum bırak:

• douda
    replied
    bc rich pro asm
    ibanez rg321
    ya da ltd m-100 fm alsam floyd rose sorun olur mu bi yardımcı olsanız tam süper olur

Yorum bırak:

• safaktas
    replied
    akor durmadan bozulur yani aksam yatıp sabah kalktında akor iyi olmaz ama tellerin yeni ise alısma süreci var ondan sonra kolay kolay kacmaz tabi vurusları yanlıs vurmasan aynı teli 1 yıl kulanı yosan ozaman da akor tutmaz

Yorum bırak:

• c08--8bo0dom
    replied
    esp ex 400 de tremolo kolu yok ki
    evet yokmuş . peki akord atması falan olurmu yine de ? benim şuanki gitarımda sol telinin sürekli akordu kaçıyor?

Yorum bırak:

• king of metal
    replied
    esp ex 400 de tremolo kolu yok ki

Yorum bırak:

• c08--8bo0dom
    replied
    peki ben de bir soru soracam . suanki gitarımda kilit sistemi yok ve vibreto kolunu kullanamıyorum . kullanırsam akord anında kaçıyor . yeni almayı düşündüğüm gitar ise esp ax-400 ve onda da kilit yok akordu koruması için . onda da vibreto kolunu kullanırsam tellerin akordu kaçar mı?

Yorum bırak:

• onur1009
    replied
    arkadaşlar cevaplar için sağolun aslında değiniz doğru gitarım öyle kalite bir marka değil ama gitarımı seviyorum başka bir gitara geçmeyi onun için istememiştim ama sonuçta gitarımla floyd rose arasında bir seçim yapmam gerekiçek

Yorum bırak:

• Lord@
    replied
    Bir kere gitarın köprü kısmını oymak gerekiyor floyd rose için, iyi bir gitarsa değmez yazık... Kötü bir gitarsa da o gitarın parasından daha pahalı tutar o işlem.

Gerçek bir floyd rose takacaksan (Floyd rose köprü tipi olarak geçiyor ama aslında jenerik bir marka) o tek başına 300$ dan aşağı olmaz zaten taktırması da 100 desen yazık... Ucuzunu taktıracaksan da gene astar meselesi...

Gitarın nedir yaz bir, ama muhtemelen en mantıklısı gitarını satıp ucuz bi köprülü gitar almak, ya da paran varsa iyi birşey bilemiyorum...

Yorum bırak:

• ynx
    replied
    ben aynen katılırdım ama king of metal yeniysen floyd rose'a bulaşma gibi birşeyler söylemiş.. ne kadar yanlış. elbet maddi durumun el vermedikçe iyi bir tremolo sistemi alamayıp tremolodan soğumana neden olabilecek olaylar olabilir. yeni başlayanlarda genellikle bu tarz bir sorun oluyor.. gitarda tremolo var ama tremolo kolu evde yatağın altında durur hem de toz içinde... cebin sağlamsa kaliteli tremololu gitarlara yönelmende fayda var.

diğer gitarına da hiçbirşey yaptırma.. birincisi çok pahalıya patlar.. gitarına zarar verirsin. ikincisi ise elinde kalır.

kolay gelsin.

Yorum bırak:

• Igor The Blitzkrieg
    replied
    Aynen katılıyorum. gitarına bu tarz işler yapmak yerine isteklerine uyan başka bir gitar alıp onunla devam etmen daha sağlıklı olur. boşuna para sayarsın kanımca floyd rose ve kilit sistemi için.

Düzenleyen - Igor The Blitzkrieg on 08/09/2006 00:21:05

Yorum bırak:

• king of metal
    replied
    bence hiç değmez onun yerine git sıfırdan flody rose li bi gitar al çünkü sapa delikler filan açılıcak gitarın orjinalliği gider bi de daha yeniysen flodyr rose ya hiç gerek yok

Düzenleyen - king of metal on 07/09/2006 23:57:11

Yorum bırak:

• onur1009
    konu başlattı Floyd Rose?

Floyd Rose?

Merhabalar arkadaşlar tremolo köprü ve kilitsiz olna gitarıma floyd rose ve üst eşik kilidi taktırmak istiyorum bu mümkünmüdür acaba ve bu bana ne kadara mal olur birde bunu istanbulda kim yapar varsa telefon numarası

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X