Duyuru

Collapse
No announcement yet.

toprak hattı sorunu

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• toprak hattı sorunu

benim cok pis dio gurultusu sorunu var tellere degince azalan turden. piriz topraklı(topraklama iyimi kotumu bilmiorm ama oldugundan eminim) ama sadece parmakla calarkenki cıt cıt seslerini önlüyo dip gurultusu topraklı topraksız pirizde değismiyo bi akıl verin ****** kafam sisti ***

Düzenleyen - Virus on 10/08/2005 02:55:44

Benzer konuları daha önce tartışmıştık sanıyorum.
    Bir çok binada topraklı priz bulunur ama gerçekten topraklama yapmazlar.Çoğu müteahit Toprak hatlarını bazı metal parçalara bağlar.Normalde topraklamak için toprağa bakır bi kazığın çakılması vs. gibi daha tefferuatlı işler gerekmekteyken yurdum müteahitleri işin kolayına kaçıyor.Bu sebeple Priz topraklı gibi gözükse de aslında topraklama yapmıyor.
    Bu durumda sana yapılabilecek tek öneri; Oradan taşının

Yorum

Pratik olmayan bir yol söyliyim, amfi'nin fişinden toprak teline kablo bağla. Tahta veya laminant olmayan bir yer seç evde. Duvar olmaz sanırım, yere çakarsan daha iyi sonuç alacaksın. Atıyorum fayanslar arasına çivi çak. Daha sonra amfi'nin fişindeki toprak teline bağladığın kabloyu bu çiviye bağla. Bitmedi, çivinin üstüne çeyrek bardak da su dök. Oldu bitti...Tekrar ötmeye başlayınca tekrar su dök... şaka gibi geldi dimi...

Pratik değil ama işe yarıyor. Bulaşık makinasından elektrik çarpıyordu, toprak iyi değilmiş bu şekilde sorunu çözmüştüm.. Gerisi sana kalmış, ister elektrikçi çağırıp eve toprak yaptır istersen dediğim saçma yöntemi dene...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      Initializing Tabs & loading Content...
      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
      X