Duyuru

Collapse
No announcement yet.

gitar modifiye

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• gitar modifiye

arkadaşlar benim vivace marka çok b.ktan bi gitarım var yeni gitar almak yerine o gitarın manyetiklerini değiştirsem iyi bi ses alır mıyım bilmiyorum bana yardım edin

Buna benzer bi konuyu galiba başka bi sitede duymuştum bu site de olabilir tam hatırlamıyorum.
    Anlattığına göre aria marka bi elektrosu varmış ama ii deilmiş manyetikleri deiştirsem olur mu diyordu
    Gelen cvplar olumlu oldu olurmuş.ii manyetik takarsan iyi sonuç alırmışsın.tabi taktğın şeylere bağlı iyi sonuç almak.hdi sana kolay gelsin.umarım ii bi sonuç alırsın

Yorum

İyi manyetik takarsan sesde bir guzelleşme olur ama eger evinde 15 watt lık ampliyle calıyorsan cok da ahım şahım farketmiyceğini soyliyim onun yerine biraz daha para biriktirip sevdiğin daha güzel bir gitar alman daha mantıklı bence.

Yorum

Benim de uzun suredir akLIma takIlLan bir soru var...Modifiye iLe istediğimiz gitarI çok rahat eLde
        edebiLiyoruz madem peki modifiyeye en uygun yani agacI ve sapI kaLiteLi ama uzerindeki
        mekanizma orta kaliteli ya da idare eder bir gitar markasI biLiyor musunuz? Yani soyLe bi 600-700
        DoLar oLan ama cok iyi bir modifiyeyle fenderLere tas cIkartacak bi gitar...Cunku benim gibi
        para biriktiremeyen biri icin boyle bir gitar cok uygun oLur yavas yavas kaLiteye gecis yapmak
        ve bu arada da eLinizin bos kaLmamasI cok iyi bisi oLsa gerek...
        SaygILar...

Yorum

Cort viva serisi sanırım gayet uygun modifiye için başka düşüncesi olanlarda vardır tabi.

Yorum

IStedigin gitara, istedigin tarza gore modifiye edebilirsin.
            Ben elime para gectigi anda alacagim ikinci gitar bir Epiphone olacak mesela Epiphone Les paul Standarta Emg 81/85 manyetik takmayi dusunuyorum....

Yorum

Evet epiphonelarda başarılı sanırım bir arkadaşım Seymour Duncan la değiştirmişti manyetiklerini gayet memnundu...

Yorum

YorumLarInIz icin cok tesekkur ederim ben de epiphone ya da bi mexica fender dusunuyorum simdi...
                SanIrIm bunLar modifiyeyLe birer ton canavarIna donusurLer fakat epiphone da canImI sIkan
                kLavyenin kaLInLıgI benim gibi eLi kedi patisi gibi oLan biri icin caLmak cok zor olabiLir...

Yorum

Epiphone klavyesiyle calmanin Cok zor olacagini zannetmiyorum.Ne kadar kalin olsada Bir Klasik gitar klavyesinden daha rahattir.
                  Ayrica Fender Klavyeside pek ince oldugu soylenemez.
                  Ama sen once ne yapmak istedigine karar ver yani, nasıl bir ton istedigini bil.Ondan sonra modifiye olayina gir.
                  Ama sunu unutmaki cok basit bir is degil ozellikle manyetik ile agac kombinasyonu birbirine uymayabilir.
                  Sonradan hoslanmayacagin cirtlak bir ton elde etme..

Yorum

Fenderlerin klavyeleri 2 çeşit oluyor genelde "U" ve "V" klavye diye kalınlıkları değişiyor o yüzden...

Düzenleyen - Racsen on 03/10/2005 16:01:58

Yorum

*** bence manyetik değiştirmek pek ii bi fikir diil..zaten manyetik değiştirmeyle ii bi ses alınsaydı kimse ibanez fender gibi markalar almazdı...bence de git para biriktir ii bi gitar all

Yorum

*** saçmalamayın gitarın ağacını bilmeden ne manyetiğinden bahsediyosunuz ağacın cinsini kurutulma kalitesini kaç parçadan oluştuğunu bieceksin önce tam bilgi sahibi olduktan sonra rezonansını hissedeceksin ne tarz yapmak istediğine karar verip manyetik markası ve modeli seçeceksin manyetiğin hammaddesi mid treble ve bass seviyesine göre stillere ayrılır bileceksin ohooo manyetik takmayı gitara jack takmakmı sanıyonuz. arkadaş sen tam olarak ne istediğini gitarını en ince ayrıntısına kadar anlat ona göre ya da hiç boşa yatırım yapma gitarına git orjinal yapım iyi marka bi gitar al esp alırsan modifiye gerekmez jackson un yeni modellerinden alırsanda gerekmez ibanez in 2-3 modeli hariç hepsine gerekir fender ve gibson istediğin tarza göre keyfine göre modifiye edersin. öğrenmek istiyosan irtibatı koparma delilik edip para verme manyetiğe.

Düzenleyen - guitarpassion on 01/11/2005 07:34:13

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...