Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gitarımın Tremolo'sunu nasıl sabitlerim:)?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Gitarımın Tremolo'sunu nasıl sabitlerim:)?

Arkadaşlar bilmiyorum forumda hiç konusu geçtimi bilmiyorum ama gitarımla başım dertte Ibanez Rg 470 elektromun tremolosu ritm atarken elimi dayadığım için akoru doğal olarak kaçıyor bu durum beni delirtiyor tremololu gitar aldığım içinde aslında biraz pişman gibiyim ama naapalım aldık bir kere ama alışamadım işte daha önceki gitarım tremololu değildi tremolomu geçici olarak sabitlemem için neler yapabilirim trem. boşlukta kalan arka alt kısmına sertbir cisimmi yerlerştirmeliyim yoksa buna göre bir aparat veya bir düzenek varmı acaba) manyakmıdır nedir dediğinizi duyar gibiyim)gitarın tremoloyu tutan yayların dizilişini değiştirmemle bir alakası olurmu acaba konu hakkında yardımcı olursanız çoook sevindirik olucam

Yaylarla sakın oynama.Oynarsan bi daha tremolonu düzeltemeyebilirsin.Elini dayamamaya özen göstermen en mantıklı çözüm şimdilik.YOk yapamicam diyorsan gitarı deiştirmelisin Ama illa geçici bi çözüm istersen arkaya 2 tane daha yay yap ve yayları sal tremolo tamamen yatsın ama bu sefer tellerin klavyeye yapışma sorunsalını yaşarsın.
    Sen iyisimi elini dayamadan çalmaya özen göster

Yorum

tremolonun açısı düzgün ise (yan tarafında 1 cm genişliğinde bir yarık var onun gövdeye paralel olması lazım..

neyse açı düzgün ise gitarın arkasındaki kapağı çıkarıp kuyruk tarafındaki boşluğa bir tahta parçası koyarak tremolunun aşağı gitmesini engelleyebilirisin yalnız yukarı gitmesini engellemez bu ve o tahta parçasını gövdeye bir şekilde tutturmazsan yukarı çekince yerinden oynar düşebilir.
      ayrıca o aradaki boşluğu tam ölçmen lazım ki köprünün açısını bozmasın tam boşluğa oturmalı köprüyü ileri itmemeli

gene de bana kalırsa elini fazla bastırmadan çalmaya çalışsan daha iyi olur bende yıllarca sabit köprü kullandım ama ibanez alınca adapte olmam çok zor olmadı

Yorum

kilit sistemi var m1 gitarinda? belki tremolo ile alakali deildir yani elini koyugun yerde kilit sisteminin akord vidalari varsa onlara degiyo olabilirsin elinle tremoloya bas1nca akor kaçmasi biraz sacma gibime geliyo cünkü ben kilit sistemi dahi olmayan cort x de tremolo kullan1yorum

Yorum

Bence de, eğer çok fazla(hatta ÇOK ÇOK fazla) basıyorsan olur, ben RG370DX kullandım birkaç ay, hiç böyle bir şey olmadı. Elini koyman yeter, fazla bir güç uygulamana gerek yok.

Eğer illa ki sabitleyecem diyorsan bir müzik evine götür ustaya teslim et gitarı.

Yorum

bence bi müzik evine değil yüksel rıfat ekrem e falan götürsün

Yorum

arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim Ayrıca önder 76 arkadaşımada teşekkür ettim sorun gitarı yanlış akortlamamdan kaynaklanıyormuş tremolo açısı gövdeye paralel değildi tekrar akort ettim ve paralel olmasını sağladım tabi akoru tutturabilmem biraz zor oldu ama tremololu gitarın nasıl akort edilebileceğinide öğrenmiş oldum bu arada sıra ile bir alt bir üst tellerden akort ediliyormuş) diğer türlü bir teli gererken diğerinin akoruda doğal olarak kaçıyor + tremoloda havada kalıyor şu an mükemmel oldu.....

Yorum

tremoloyu sök

Yorum

hakketten ya pk kullanmıosan sök tremoloyu

Yorum

Yav peki tremololu gitarın tellerini yarım ses kalınlaştırmak istesek mesela nası *****, tremolo çöker aşağı, yapılamaz mı böyle bişey?

Şahsen denedim de olmadı

Yorum

şöyle birşey var ilgilenenlere

http://www.stewmac.com/shop/Bridges,...converter.html

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.