Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Antika bir Gibson

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• creep67
    replied
    babam ben dogdugumda o zaman 20 senelık olan bı gipson varmıs sımdı 37 senelık olucaktı satmasaydı

Yorum bırak:

• cool_man
    replied
    flachagdash valla bencede hıc kacır ma derım ama lord un dedıgı gıbı calıntı olma ıhtımalı cok yuksek. sen yınede temkınlı ol ama olsada kım bulacakkı senı telefon degıl ya bu kacır ma atla ustune gıtsdı ngıbson buehehe

Yorum bırak:

• Lord@
    replied
    Tamamen destekli salliyorum:

Ağaç o kadar sürede içindeki suyun çok büüyk kismini kaybeder ve tamamen kuru sert bir hal alir dolayisiyla sert ve daha yoğun bir ağaca dönüştüğünden daha derin bass bir ses verir ve sustaini de daha iyi olur,...

Bir de 30 sene önce el ile önce yapilmiş bir aletin hem antika değeri vardir hem de muhtemelen daha saglam dayanikli olur, daha özenle yapilmiştir, şu an yapilanlarin 30 sene dayanacai şüpheli olabilir, (gitar dişindaki herşeyde bu böyle en azindan)

mantiken böyle gözüküyor ama esasi bu mudur bilemem,...

Yorum bırak:

• Blackmore
    replied
    papa arkadaş çok doğru söylüyor. Ozellikle Gibson ve Fender gibi eski markalarin eski gitarlari çok para ediyor. Sebebi ise agacin artık tam olarak görevini yerine getirmesidir. Bu kadar ucuza satilmasi beni kıllandirdi.Şöyle bir örnek vereyim 73 yapimi bir fender'im var. Babamın arkadaşının müzik marketinde duvara asılı duruyordu 1 ay civari orda kaldı.2 kere babamı aramış 1500 ve 2 bin dolar veren olmuş Yoksa satacakti aleti..Şöyle de bir gerçek var, 30 yillık bir gitar ile sıfır gitarin ton olarak farkını anlayacak birini tanımıyorum. Tel yeni olur anlarsın, ne bilim ton'dan manyetikleri tahmin edersin ve büyük ihtimal tuttturursun ama ağaç olayi şahsen beni aşar ben ikisinin farkını anlayacağımı pek sanmam..Ben anlarim ağacin eski olduğunu diyen varsa ve anlatirsa sevinirim. Bizde öğrenelim bari..

Yorum bırak:

• papa
    replied
    bu gitarı nerde gördün yerini söölermisin
    ???
    )
    almayacaksan alacagım
    çünkü bil ki eski gitarlar tahtaları tamamen kurudugu gibi tonları oturuyor ben bu yüzden 30 yıllık bi gibson u 3000 e aldıysam 30 yıl sonra 10000 e satarım ki salakmıyım satayım
    ama eğer hala almadıysan ve vazgeçtiysen sööle ben alcam

Yorum bırak:

• dgorkem1
    replied
    bence manyetikler orjinalse yazyk etme çünkü 70 lerin gibson manyetikleri ingilterede dünya para.
    telleri de?i?tir.gibson tel gibsona yaky?yr bence gitary sil ve kullan bence çok ciddi bir?eyi yoksa fazla dokunma orjinal kalsyn.parlatycy al gövdeyi sil geç

Yorum bırak:

• flachagdash
    replied
    Arkada?lar ben music123.com a girdim her bir parça için en az 40-50 dolar koyuyor üstüne türkiyeden alabilece?imiz bildi?iniz siteler varsa çok iyi olur herkes için, parçalar çok pahaly biliyorsunuz ki. Gitar 40 yyllyk olmasy umarym bir ?ey farketmez manyetikler el yapymy olsa gerek. çok sa?lam gitar umarym herkesebenim gibi fyrsat sahibi olur. Her ?ey gönlünüzce olsun. Ho?çakalyn...

Yorum bırak:

• Onder76
    replied
    music123.com da orjinal gibson parçalary bulunuyor
    ben ordan truss rod cover la pickguard getirttim

Yorum bırak:

• Lord@
    replied
    500$ da cok ucuz bence o alet icin ,
    su an gitar bakiyor olsam ve gibson bakiyor olsam alirdim,

70lerden kalma custom bi les paul, ayni modelin reissue (gerci gibsonlar reissue yapiyormuydu hatrlamiorm) modeli olsa herhalde 2000-2500$ dan asagi satilmaz burada,...

paran varsa soyle bikacyuz$ yurtdisindan her turlu deismesi gereken parcayi getirt orjinali (burda hem bulunmasi zor olabilr hem pahalidir), gycyr gycyr oldu mu alet 1500$ a da rahat satarsin,

Yorum bırak:

• Onder76
    replied
    Güler bir gün elbet. Müzisyenler ?ansly olur derler :P (Bilmiyorum diyorlar my?) Neyse herkese te?ekkürler gitary alyyorum. Ysterseniz satiyim bak 500 $ Ho?çakalyn
    aldyysan ya da alacaksan güle güle kullan
    ben senin yerinde olsam adlyktan sonra önce güzel bir bakymdan geçirir sorunlaryny halleder gerekli parçalary de?i?tirir (iyi marka bir?eylerle)
    pickuplary da emg zakk wylde set yapardym bu sana kalmy? tabii
    siyah bir les paul custom sanyrym
    kendi gitarymda bu tür modifikasyonlar yapmak istemiyorum ama ucuza bu ?ekilde alaca?ym bir gitarda yapardym.

customlarda klavye abanoz oluyor ve standart lara göre sap profili daha düz ve biraz daha ince olmaly
    en azyndan benim denedi?im bir tanesi öyleydi.
    yeni standartlarda 50's neck ve 60's neck olayy var ama benim bahsetti?im 50's neck olan LP standart

Yorum bırak:

• flachagdash
    replied
    Güler bir gün elbet. Müzisyenler ?ansly olur derler :P (Bilmiyorum diyorlar my?) Neyse herkese te?ekkürler gitary alyyorum. Ysterseniz satiyim bak 500 $ Ho?çakalyn

Yorum bırak:

• ibanez834
    replied
    vay be ?ansa bak bize kader ne zaman gülcek acaba

Yorum bırak:

• flachagdash
    replied
    Babs dedi?im gibi adam eski gitarcylardan bi tane var elinde gitaryn sahte olmady?yna eminim ve gitarda biraz çizikler ve hafif göçükler var umarym sesini etkilemez orjinal gibson sesi duydu?umuz mu var. E?er gibson gitary olan varsa bi la minor sesi kaydedip bana gönderirse sevinirim. Lord bulursam söz ilk sana söylücem.

Yorum bırak:

• Lord@
    replied
    Gitarin orjinal olduguna eminsen, (calinti olma ihtimali de var ama naisl emin olacan tabii o konuda!)
    hic kacirma atla uzeirne aynen onderin dedigi gibi,

Baska gitarlar varsa adamin adresini falan ver biz de faydalanalim bu hayirsever arkadastan
    (bana ver tabii herkese veirlmez hem ilk ben istedim :P)

Yorum bırak:

• Onder76
    replied
    Ben gitary elime aldym adam çok eski gitar çalanlardan biri gitary byrakaly 5-6 yyl olmu? gitar stüdyonun üst katynda duruyor ve hiç kullanylmyyor gitary denedim tonlar çok güzel adama fiyat verir misiniz dedim adam bi soru?turiyim dedi soru?turmamy? ve bana direk gibson fiyatlaryny bilmeden 200 $ a byrakyrym dedi gitara bi 300 - 400 dolar harcarsam süper bi gitar olaca?yna inaniyorum. Herkese yardymlaryndan dolayy te?ekkürler. Foto?raf konusunu da gitaryn foto?rafyny rastgele gitar ansiklobedisinde gördüm scanner dan hemen tarayyp sizinle dany?yyym dedim gitar foto?raftakinin aynysy. T?k ler....
    adam fikrini de?i?tirmeden al , isim - adres byrakma , sahte isim kullan , kylyk kyyafet de?i?tir falan

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X