Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pena kullanımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Pena kullanımı

Mesela en üst tele 4 kere vurmak için yukarı aşagı yukarı aşagı şeklindemi olmalı yoksa fark etmez mi bir videoda dogru vuruşun yukarı aşagı oldugunu söylüyordu sizler ne düşünüyorsunuz ?

Senin yukarıya aşağıya doğru dediğin şey alternate picking tekniği. Eğer parçanın TAB ında notaların üzerinde "v" var ise o notayı yukarıya doğru çalarsın eğer "n (köşeli n gibi bir işaret)" böyle bir şey var ise aşağıya doğru çalacaksın.Bu kadar...

Yorum

Doğru olan bana göre aşağı yukarıdır(alternate picking).Ama bazı şarkılarda da penayı sürekli düz vurmak gerekir.
      Bkz:Master of Puppets.
      Bazı şarkılarda da alternate yapmak daha rahat.
      Bkz:Laid to Rest
      Bence pena kullanım tarzı şarkının temposuna göre değişir.

Yorum

Hızlanmak için aşağı yukarı (alternate picking) ilk elektroya başlayanlar her zaman tek taraflı picking yaparlar tamamen yanlıştır.Yukarıdanmı aşağıdanmı başlıyacağına nota nın üst kısmında veya tabın üst kısmında yazar.İlerlediğin zamanlarda kendi elin parça nasılsı öyle gider çünkü yanlış olduğunun farkı varırsın.

Yorum

benim şimdi elim alışmış tek taraflı çalabiliyorum aşagı yukarı alıştırmamı yapmam lazım ?

Yorum

Arkadaşlar, penanın kullanılması vuruş ile alakalıdır ve nota bilgisi gerekir.

bkz. Tam vuruşluk nota, yarım vuruşluk nota.

Bu yüzden mümkünse metronom eşliğinde alıştırma yapınız.

Yorum

zulkernain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              benim şimdi elim alışmış tek taraflı çalabiliyorum aşagı yukarı alıştırmamı yapmam lazım ?
              Tek taraflı çalmak tamamen yanlış bir picking tarzıdır.Bence zorla hep alternate picking (aşağı yukarı) yapmayı dene yoksa. Bir Steve Vai gibi hızlı pickingler hayatta yapamazsın.

Yorum

Çalışıyorum her telde yapabiliyorum fakat bir şarkı çalmaya başladıgımda elim direk olarak tek taraflı vuruyo

Yorum

zulkernain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Çalışıyorum her telde yapabiliyorum fakat bir şarkı çalmaya başladıgımda elim direk olarak tek taraflı vuruyo
                  Zorlamaya başla zamanla alternate picking daha kolay gelecektir

Yorum

ben klasikten elektroya geçmeyi düşünüorum.penayla hiç çalışmadım klasıkte.geçen gun deniyim dedm berbat bi iş yaptıgımı anladm keşke hep penayla başlasaydım.şimdi sıfırdan gitara başlıycak gibi oldum

Yorum

ben tabda oyle v n işareti görmedim! biri resim şekil falan koyabilirmi!

Yorum

arkadaş tek taraflı die tabir ettiği economic pickingi yanlş anlamş galba malmsteen gibi büyük gitaristlerin temel tekniği sweep tir ve o tek taraflı dedii vuruşa dayanır

Yorum

wwwxyzwww isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          ben tabda oyle v n işareti görmedim! biri resim şekil falan koyabilirmi!
                          [img=http://img216.imageshack.us/img216/2364/penavurusuxb7.th.png]

Notaların altında işaretler var. Soldaki aşşağı pena vuruşu, sağdaki yukarı pena vuruşu anlamına geliyor.

Yorum

RockWarrior isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            [img=http://img216.imageshack.us/img216/2364/penavurusuxb7.th.png]

Notaların altında işaretler var. Soldaki aşşağı pena vuruşu, sağdaki yukarı pena vuruşu anlamına geliyor.
                            saol

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X