Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektro gitardaki potanslar?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Elektro gitardaki potanslar?

Arkadaşlar ben yeni elektro gitar çalmaya başladım da bu potansları anlayamadım pek..Birini açınca tizleşiyo diğerini çok açınca bas filan..Nası ayarlamalıyım bunları? Zaten amfiden ayarlıyorum tizi bası bi de burda uğraşınca karışık *****..Mesela clean şarkıda ne yapmalıyım sert şarkılarda nasıl ayarlamalıyım?

arkadaşım gitarının manyetik dizilimi nasıl?single single single mı?**** en net cevap gitarın nedir?potans senin tonunun rengini açar kapar tabirimle ...yani potanslar en son ayardaysa ses berrak,en alçakta boğuk olur ona göre ayarlarsın istediğin sesi.bu zamanla işine yarayacak bir özellik bence.yani genel olarak böyle..sen şimdi tümünü son seviyede kullanabilirsin böylece berrak ses alırsın.clean i de son ayarlarda kullan ki belirgin ses al...yani olay senin keyfine bağlı birşey.mesela pentagram ''bir'' adlı parçasındaki soloda kulağım beni yanıltmıyorsa o potanslarda alçak bir seviye var.ses biraz boğuk geliyor wah ile beraber.çaldığın parçanın tonuna göre sen ayarlamalar yaparsın.

Yorum

Gitarım Cort EvlZ4, 2 humbucker manyetik var.. potanslar hangi tip şarkılarda nasıl olmalı?

Yorum

arkadaşım o sana kalmş birşey.ayrıca çalacağın şarkıya bağlı birşey.ben tüm potansları en berrak tonu alacak şekilde ayarlıyorum.zaten ancak o şekilde kulağıma şarkılara daha uygun geliyor.

Yorum

Tamam sağol kardeş ben hepsini sona alayım..

Yorum

rica ederim arkadaşım ne demekbiraz kurcalarsın kendi beste çalışmalarına istediğin ayarı yaparsın.ama genel olarak sonda çalıyorum ben ve en iyi verimi o şekilde alıyorum.

Yorum

Bende MTM2 olduğu için öyle bir derdim yok sadece volume potu var onu da arada tonu overdrive ımsı yapmak için hafif kısıyorum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X