Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir fikri olan ? ibanez mi daha sert jackson mu?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

D.T çalcaksan ibanezle daha kolay yakalarsın ama sertliğe gelince jackson kıyas kabul etmez bence hatta jackson warrior helede ii bi ekipmanla dinlersen ya da denersen sende bariz farkı anlarsın misal pentagram hakan utangaç unspoken ve bir albümlerindeki terörize hayvani sert tonlar tamamen jackson ın halt yemetesi

Yorum

kıvılcıma tanıdıkla gitmenizi tavsiye ederim muthiş indirim var.Zuhalde eskiden pazarlıkla bayağı indirim yapardı ama indirimleri biraz daha kurumsal olmuş.Kıvılcım kadar dandik fiyatlardan satmadığı için eski pazarlık havası yok zuhalde.Yoksa ben ne çingene pazarlığı yaparım.Öğrenciyiz akbil 850 mi 210 mu basar hesaplıyoz yani :P

Yorum

arkadaşım öncelikle yapacağın müzik sadece sert müzik değilse ibanez falan al...yalnız jackson ların (ke2,kv2,sl1 olmadı ke3 gibi mdellere jackson denir)sertliği kadar clean i de çok iyidir.bu saydığm gitarlarla kıyaslanabilecek bir ibanez olabileceğini sanmıyorum sertlik konusunda.varsa da allah için tipi ve sesi jacksonlara benzesin yoksa bakasım gelmiyor.jackson ı yıllarca kullanan ve sesini saf olarak duyabileceğin gruplardan bir iki megadeth ve savatage dır.bu adamların parçalarını sindire sindire dinleyip iyi bir şekilde analiz edersen taş gibi distortion ve acılı yanık dist li sololar neymiş duyarsın.bir gitar bir müzik türüne göre bu kadar iyi yakışamaz.jacksonlar heavy,trash,speed,power metal için yaratılmış gitarlardır.asla yarı yolda bırakmaz.

pentagramdaki hakan abimizin kullandığı jacksonda (yakından gördüğüm için diyorum) emg vardı.sapta ise single emg vardı.yani gerçek jackson sesi değil.çünkü gerçek jackson lar (bakınız saydığım modeller) seymour duncan ları kullanırlar.yani ilk sayfalarda bir arkadaşın dediği gibi çoğu jacksonda emg kullanılmaz.bir kaç tane japon üretimi modellinde kullanılır o kadar.

ben ibanezin sesi beğenmiyorum..çok fazla derecede john petrucci,joe satriani ve zaman zaman steve vai dinlerim ama çaldıkları parçaları ne kadar çok beğeniyorsam parçaların iç gıcıklayıcı tonlarına da o kadar taktım kafayı.artık kullandıkları setupdan mıdır nedir ses bana ritimde değlde özellikle sololarda bazı yerlerde çok dijital geliyor.kulağım criss oliva(savatage)'nın muazzam sololarına daha aşık olduğu için o tonu arıyorum ama tabiki her allahın yarattığı güzelliiği olduğu gibi kabul etme huyumdan ötürü artık pek takılmıyorum bu ton işine.petrucci yi ve satriani keyifle dinlerim ama dijiliği her zaman hissederim.belki saf olarak o ibanezlerin sesi taş gibidir onu bilemem dinlemem lazım ancak.

arkadaşım diyeceğim o ki ne tür müzik yapacaksan ona uygun gitar al...ama bana soracak olursan ben ilerde duman,rolling stones,aerosmith,scorpions,cranberries,rhcp gibi grupların şarkılarını da jackson ke2 im ile çalacağım...yani mezara kadar bu aletle her türlü işin altından kalkacağım.isteyen fenderle çalsın bu grupları isteyen musıcman le ya da ibanezle ben böyleyim.

ayrıca türkiyeden jackson almaya kalkarsan öncelikle model bulamayacaksın ve sana büyük ihtimal abd de 300 dolar olan gitarları 1000 ytl ye kakalamaya çalışacaklardır asla düşünme bile git ibanez al adam akıllı onun yerine.sonra 3 ay sonra falan gelir derler ve fiyat iki katına yakın olur.tanıdıkla manıdıkla gir bir üstümdeki arkadaşın dediği gibi iyi indirim yaparlarsa al...ha bu kadar kolaylığı sağlamıyorlarsa abd den de getirme şansın yoksa zaten sana daha uygun olan ibanez i alırsın.kolay gelsin.

Yorum

gitarı almışsın. hem de bayağı iyi bir gitar almışsın. Ön kapağı olmasa(döküleceğinden değil japon kolay kolay dökülmez) görüntü olarak da süper olacak.

Yorum

terörize hayvani ton ne güzel betimleme

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse