Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir fikri olan ? ibanez mi daha sert jackson mu?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bir fikri olan ? ibanez mi daha sert jackson mu?

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olabiliecek biri varsa ya da cvp atarsanız en azından sevinirim.
    Elektrol gitar alıcam İbanez ya da jackson arasında kaldım.. Kullanan ya da bilen birileri varsa ibanez ve jackson tonları arasında yorum yapabilirler mi? hangisinin tonu daha serttir? İbanez ve jackson çalan grurlara örnek verebilrmisinz? Daha çok Dream Theater coverları yapmayı düşünüyorum ve bu yüz<den ibanez gr1570 ya da gr 2550z almayı düşündüm ama jacksonla da aynı tür müzik yapabileceksem jackson almayı düşünebilirm. bilen birileri varsa benimle paylaşırsa sevinirim... Teşekkürler

Valla pentagramda hakan abi jackson kullanıyodu. Tonları biliyoruz. Ama extra bir şeyler muhakkak yaptırmıştır. Jackson un tonları elbet daha serttir. Ama Jackson un sapı biraz rahatsız edici geldi bana. İbanezlerin saplarıysa kağıt gibiydi(diceksin niye almadın tonlar softtu. iyi tonlu olanlara da para lazım )

Yorum

Dostum Senin Beğendiğin Modellerden Rg 2550 yi Kullandım Gerçekten Mükemmel Gitar Her Tonu Yakalaman Mümkün Arkadaşımın Gitarıydı O Rock n Roll tarzı Çalıyordu ADCD tarzı Mükemmeldi Ben Aldım Metal Ve Heavy Metal Çaldım Metal Tonlarındada Mükemmeldi Yani Bütçen Sağlamsa Kaçırma Rg 2550 z yi Al Derim Jackson Düşünüyorsan Jackson da Alabilirsin Ama Ben Şiddetle Rg 2550 z yi tavsiye Ederim Ayrıca
      İbanezi Korn dan Munky, Evanescence den Terry Balsamo , Slipknot dan Mick Thompson , Steve Vai , Joe Satriani, Bir Sürü Usta Gitarist Kullanıyor Jackson Gitarlar Bu Ara Biraz Düşüşde Bende Jackson Hastasıyım Özellikle Ters Kafa Olanlara Ama jackson un Modellerini Şu Ara Bulamıyoruz Çünkü Türkiye Distribitörü Laylaylom du Orasıda Kapandı Bu Yüzden Yeni Model Jackson Gitarlar Hakkında Pek Yorum Yapamayacağım

Yorum

Dostum Senin Beğendiğin Modellerden Rg 2550 yi Kullandım Gerçekten Mükemmel Gitar Her Tonu Yakalaman Mümkün Arkadaşımın Gitarıydı O Rock n Roll tarzı Çalıyordu ADCD tarzı Mükemmeldi Ben Aldım Metal Ve Heavy Metal Çaldım Metal Tonlarındada Mükemmeldi Yani Bütçen Sağlamsa Kaçırma Rg 2550 z yi Al Derim Jackson Düşünüyorsan Jackson da Alabilirsin Ama Ben Şiddetle Rg 2550 z yi tavsiye Ederim Ayrıca
        İbanezi Korn dan Munky, Evanescence den Terry Balsamo , Slipknot dan Mick Thompson , Steve Vai , Joe Satriani, Bir Sürü Usta Gitarist Kullanıyor Jackson Gitarlar Bu Ara Biraz Düşüşde Bende Jackson Hastasıyım Özellikle Ters Kafa Olanlara Ama jackson un Modellerini Şu Ara Bulamıyoruz Çünkü Türkiye Distribitörü Laylaylom du Orasıda Kapandı Bu Yüzden Yeni Model Jackson Gitarlar Hakkında Pek Yorum Yapamayacağım
        nası kapanır ya 2 tane mağzası vardı taksimde
        arkadaşım bana kalırsa jackson al klavyesi o kadar kalın deildir
        ayrıca gitar çalmanın klavyeyle pek alakası olduğunu düşünmüyorum
        önemli olan klavyeye alışmak:evil:
        bak slash' e gitarı neredeyse dizlerinde çalıyor ama nasıl sololar savurabliyor...

Düzenleyen - suattaus on 06/09/2008 23:23:21

Yorum

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Ben de ibanez alma taraftarıydım zaten ama bi arkadaş kanıma girdi jakson diye. ilk başta rg1570 düşünüyordum daha sonra manyetikleri de baz alarak dimarzio ya sahip olan rg 2550z yi araştırdım. şu ana kadr yorumlar sağlam bu gitar hakkında. onu alıcam sanırım..

Yorum

jackson lar genelde emg manyetikli oldukları icin ritimlerde cok cok sert tonlar verebilmektedirler ancak solo bi gitar arayan ibanez tercih edebilir

Yorum

saol hocam.

Yorum

Fender Jackson ı satın almadan önce Dave Mustaine , Alexi Laiho gibi ünlü gitaristler Jackson kullanıyordu ayrıca Kirk Hammett ın da Jackson Randy Rhoads u var ,Lamb of God dan Mark Morton hala Jackson kullanmakta.Kısaca Jackson sert tonlar için birebir.Ama ben sadece sert çalmayacağım diyorsan ibanez al derim.

Yorum

Arada sert gerekiyor ama tabi her zaman sert çalmayı düşünmüyorum. Daha çok John petrucci' nin gitar tonlamaları hoşuma gidiyor. o da ibanez kullanıyormuş önceden sonradan Musicman kullanmaya başlamış. Bu yüzden de ibanez ağır basıyor. Hem verilen para hem de yapılabilecek işler konusunda daha ağır basıyor. Gönül isterdi ki bi jackson bi de ibanez. Çak iki tane istediğini al çal
                  İzmir de bi yerden rg2550z buldum 1400 ytl peşin. Fiyatı uygun geldi. Alıcam sanırım

Yorum

Cok güzel bi gitar rg 2550 tavsiye ederim

Yorum

yarını iple çekmekteyim

Yorum

hehe o heyecanı çok iyi biliyorum güle güle kullan =)

Yorum

saol üstad. bi alayım da artık güle güle mi kullancam söve söve mi bilmiom

Yorum

O gitar elindeyken pek sövücegini sanmıyorm her tarafından kalite akıyor çünkü

Yorum

dostum ortamı germek için söylemiyorum ama başlık saçma olmuş ibanezmi sert, jaksonmu ?desenki ibanezin x modelimi sert jaksonun x modelimi desen tamam biraz sorularımızı açık soralım.Esp var ltd nın gitarları var ,cortun gitarları var sertlik bağımından ibanez i ezecek, bc rich var bunları göz ardı ettin herhaldi .

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X