Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Floyd rose lu gitar mı floyd rosesuz gitar mı ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Floyd rose lu gitar mı floyd rosesuz gitar mı ?

arkdaslar merhabalar benım anlamadıgım bir konu var floyd rose benım bıldıgım floyd roselu bir gitar tel değişiminde zorluk cıkartıyor floyd rose suz olursa ne faydası ve ne zararı olur floyd roselu olursa ne zararı ne faydası bıraz bılgı verırmısınız

(bildiğim kadarıyla) floyd rose sistemi tremolo kolunu çift yönlü olarak kullanmanı sağlıyor. bunun yanında yüksek kalite gitarlar dışında sık akord kaçıran ve zor akord edilen bi sistem olduğundan mütevellit yen bağlayanlara önerilmez.

ha ben kullanmam, benim için floyd rosesuz gtar tercih sebebidir fakat tremolo kolunu sık kullanan insan için belki vazgeçilmezdir saygı duymak lazım.

Yorum

anladım saol bi soru daha sadece gevşetirse bi sorun olurmu ? benim için yeniyimde

Yorum

gevşetirse derken?

Yorum

Heralde telleri gevşetirse demek istiyorsun ? Sorunu tam anlayamadım ama floyd rose da iki yöne de kullanabiliyosun sekkocanın dediği gibi. Ama normal tremolo kolları tek yöne kullanılır ki bu da sanırım senin dediğin gibi gevşetme oluyor

Asıl soruna gelirsek. Floyd rose dediğin gibi tel değiştirmede zorluk çıkartır. Akort değiştirmek zordur, entonasyon daha karmaşıktır. Sustain sabit köprülülere göre azalır. Ama tremolo kolunu özgürce kullanırsın Bazıları floyd rose'lu gitarları hiç sevmez ama ben de mesela floyd rose'suz yapamam. İlerde sıkılırsan floyd rose'u sabitleyerek de kullanabilirsin zaten.

Yorum

Peki floyd rose'de ses kalitesi daha mı iyi olur veya solo daha rahat mı atılır?Yoksa floyd rose'de sadece tremolo kolunu 2 yönlü kullanma ayrıcalığı mı war?

Düzenleyen - Ozyurtlus on 03/09/2008 16:00:31

Yorum

Heralde telleri gevşetirse demek istiyorsun ? Sorunu tam anlayamadım ama floyd rose da iki yöne de kullanabiliyosun sekkocanın dediği gibi. Ama normal tremolo kolları tek yöne kullanılır ki bu da sanırım senin dediğin gibi gevşetme oluyor

Asıl soruna gelirsek. Floyd rose dediğin gibi tel değiştirmede zorluk çıkartır. Akort değiştirmek zordur, entonasyon daha karmaşıktır. Sustain sabit köprülülere göre azalır. Ama tremolo kolunu özgürce kullanırsın Bazıları floyd rose'lu gitarları hiç sevmez ama ben de mesela floyd rose'suz yapamam. İlerde sıkılırsan floyd rose'u sabitleyerek de kullanabilirsin zaten.
              peki anladım
              evet demek istediğim telleri gevşetmek sanırım akord cok kacırıyormus flotd roseda pekı cort g260 ta nasıldır bu olay biraz acıklarmısın
              Köprü: Wilkinson VS50 II var bu gitarda nasıldır ?

Yorum

Corttaki tek yönlü tremolo floyd rose köprü degil sadece gevsetebiliyor sanırım telleri.

Yorum

gene bir sorun olurmu telleri değiştirmek akord filan

Yorum

Valla ilk basta olucaktır itiraf edeyim bende aldıgım ilk 1 2 ay cok dikkatli davrandım ancak alırsan internette tel değişimini anlatan cok güzel videolar var ben o sayede 1 kez deiştirdikten sonra olayı kavradım su anda cok basit geliyor yani ögrenilmicek birşey değil

Yorum

çok çok teşekkürler arkdaslar tremolo kolunu cok sweverim özgürce kullanmayıda ..floyd roselu bir şey alıcaz artık iyi günler

Yorum

http://www.turkrock.com/ftopic45104.html bunu sonuna kadar oku iyice kavra floyd roseun mantığını okuduktan sonra pek sorunla karşılaşacağını sanmıyorum

Yorum

Ayrıca youtube da cok acıklayıcı floyd rose videoları var gercekten işe yarıyor

Yorum

Floyd Rose olunca sadece tremolo kolunu kullanma ayrıcalığı mı var ?

Yorum

Telleri gerebilir ve gevsetebilirsin aynı zamanda sololarda 1 2 ses yukarı cıkmanı falan saglıyor işte

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X