Duyuru

Collapse
No announcement yet.

izmirde gitar kursu

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• mus3535
    konu başlattı izmirde gitar kursu

izmirde gitar kursu

dostlarım bana İzmir (mümkünse Karşıyaka yakını)önerebileceğiniz bir kurs ya da özel ders verecek arkadaşlar varmı, ama öyle saati 10-15 milyon diyenlerden olmasın lütfen okadar param yok....

• madridista
    replied
    İzmir’in Tercih Edilebilecek Gitar Kursları

Gitar kursu almak isteyen bireyler için yazımın sonunda gitar kursu seçeneklerini sıralıyorum, kesinlikle ayrım yapmadan tüm siteleri ziyaret etmeli ve hepsinden bilgi almalısınız. Eğer iyi bir eğitim istiyorsanız benim evim uzak, ben şuradaki kursa gidemem evime en yakın kurs olsun diye düşünmeyin. Önemli olan kursun kalitesidir, yakın ama kötü bir kurstan eğitim almanız hiç bir işe yaramayacaktır, bu sebeple aşağıdaki tüm kursların sitelerini ziyaret etmenizi öneririm, hepsi çok başarılı gitar kurslarıdır.

Gitar kursu, müziğe başlamak ve hayatının içine sanat katmak isteyen bir çok kişinin ilk tercihi. Özellikle günümüzde popülerliğini halen sürdüren gitar, doğru bir eğitimle çok eğlenceli bir hobi haline gelebiliyor.

Gitar kursunu doğru adreslerden almanız en önemli konulardan biri. Gittiğiniz gitar kursu size müzik aletinizi sevdirmeli, size, sizin tam istediğiniz tarza yönelik profesyonel fakat sıkmayacak eğlenceli bir gitar eğitimi sunmalı.

İzmir’de bir çok kaliteli gitar kursu bulunmakta, bu gitar kursları arasından size en yakın olanı seçip ders almanız mümkündür. Farklı fiyatlarda, farklı özelliklerde gitar kursları bulmanız mümkündür fakat eğer bu işi gerçekten sürdürmek istiyorsanız iyi gitar kurslarından ders almanız önemlidir eğer yanlış eğitmenle başlarsanız gitar kursuna harcadığınız para tamamen boşuna gitmiş de olabilir, bu sebeple aşağıda bahsettiğim gitar kurslarını arayıp bilgi alabilirsiniz, eğitim kalitesi olarak başarılı gitar kurslarından bazılarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gitar kurslarının size sunduğu avantajları da sıralayalım.

Bireysel ve sınıf gitar dersleri
    Gitar derslerinin tarihi belirleme seçeneği
    Uygun fiyat
    Sıkmayacak ve özel hazırlanmış gitar kursu programı
    Yanınızda gitar getirmeden, gitar kursunun gitarlarından yararlanma imkanı
    Düzenlenen konserlerde sahne alabilme fırsatı
    Sosyal ve eğlenceli bir ortam
    Uzman eğitmenler
    Haftanın her günü sunulan eğitim imkanı, etüd olanaklarından yararlanabilme şansı

Yukarıda saydığımız imkanları ve daha fazlasını kursları telefonla arayıp kendiniz de öğrenebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz kurslarda çok daha fazla imkan mevcuttur, ben aklıma gelen en temel imkanları saydım.

Ayrıca gitar kurslarına başlamadan önce gidip ücretsiz deneme dersi alabilir ve gitar öğretmenlerini ve gitar kursunu yakından tanıyıp daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Gitar kurslarındaki bu şeffaflık zaten gitar kursunun kalitesini önceden garanti etmektedir.

Tekrar belirtmek istiyorumki evime en yakın diye en yakın bulduğunuz kursa gitmek en doğru tercih değildir, aşağıdaki tüm kursları arayıp tek tek bilgi alabilirsiniz, içinize sinen kursa başlayabilirsiniz. Ayrıca bu bir hobi meselesi, eğer evinize uzak bir kurs tercih ederseniz ara sıra kendi bölgenizden çıkıp farklı bir bölgeyi dolaşmış olursunuz, İzmir’de ulaşım kolaydır, vapur, metro, otobüs, dolmuş derken her yere ulaşım pek de zor olmadan yapılabilmektedir ki aşağıda bahsi geçen kurslar da hep merkezi yerlerdedir.

Şimdi gitar kurslarını sıralayalım

http://www.erturgutsanatmerkezi.com/...rsu-izmir.html
    http://artnmoreizmir.com/kurslar/gitar-kursu-izmir/
    http://taskagitsanat.com/gitarkursuizmir.html
    http://rapsodisanat.com/derslerimiz/...r-kursu-izmir/
    http://sozkonususanat.com/kurslar/mu...u/gitar-kursu/
    http://365sanat.com/gitar-kursu-izmir/
    http://gitarkursuizmir.net
    http://gitardersiizmir.com
    http://gitarkursuizmir.com
    http://luvisanat.com/gitar-kursu-izmir/
    http://gitarkursuizmirbornova.com/

Bol gitarlı bir gün dilerim, ayrıca gitarla ilgili aklınıza takılan sorular olursa arkantos35°hotmail.com adresine mail atarak bana sorabilirsiniz. Mümkün olduğunca gün içinde dönüş yapmaya çalışırım.

Yorum bırak:

• Hitful
    replied
    Savaş abinin saçlar gideli oldu **** ya. Gerçekten çok iyi bir gitaristtir. Ona derse gidenlerden de olumlu tepkiler geliyor. Gitarlarımı ordan alırım.4 aya tekrardan gitar alıcam ve tekrar savaş abiden

Yorum bırak:

• madridista
    replied
    İzmir Gitar, Davul, Keman, Çello, Piyano Dersleri

Enstruman çalmak doğru eğitmenle kolay bir iştir ve bu işin yaşı yoktur. Öğretmenlerimiz disiplinli fakat sizi sıkmayacak tekniklerle sizin enstruman hakimiyeti sağlamanızı enstrumanınızı sevmenizi sağlayarak dersleri öğrencinin enstrumanından beklentileri doğrusunda işlemektedir.Heryaşa yönelik gitar dersleri vermekteyiz .Tüm enstruman dersleri kişiye özel olarak yapılmaktadır. Ders günlerini ve ders saatlerini öğrenciler kendileri seçmektedir. Öğrencilerin enstrumanlarını yanlarında taşımalarına gerek yoktur, studyomuzda elektro gitar,bas gitar,klasik gitar,akustik gitar ve ders için kullanılacak diğer enstrumanlar mevcuttur. Çalışma saatlerimiz Sabah "09:00" ile Akşam "22:00" arasındadır.Haftanın yedi günü hizmet vermekteyiz. Hobi amaçlı eğitim vermenin yanı sıra; armoni, teori ve duyma becerileri gibi konularda da öğrencinin isteği doğrultusunda dersler yapmaktadırlar. Derslerimiz, öğrencilerimize ihtiyacları olan tüm teknik ve teorik bilgiyi vermekle birlikte, onları sıkacak ve bıktıracak düzeyde ağır olmamaktadır. Derslere katılan öğrenciler isterlerse düzenlenen konser, etkinlik, gezi, festival gibi çalışmalarda görev alabilmektedir.

Ayrıca Enstruman satışımız bulunmaktadır. "Ders" ve "Enstruman" alacak kişilere önerilerimiz ders ve enstruman fiyatlarını, eğitim koşullarını tüm şartları araştırmanız.

> Uygun Fiyata Eğitim
    > Uzman Eğitmenler
    > İstediğiniz Zaman Ders
    > Senet Zorunluluğu yok

Gitar Kursu İzmir
    Gitar Kursu

Web Site: http://www.erturgutsanatmerkezi.com
    İzmir Müzik Kursu
    Tel: 0507 95 96 333
    0232 368 88 08

Adres : 1715 sokak no:54/1 d:4 kat:3 Zeydan İş Merkezi / Karşıyaka (Karşıyaka Çarşı, Tiyatro Sokağı) / İzmir [ Çarşı Ana Caddesi üzerinden Akbank Sokağına girdikten sonra Karşıyaka Göz Dal Merkezinin üst katında]
    Son güncelleyen madridista; 30-11-2011, 01:12.

Yorum bırak:

• alperolli
    replied
    İzmirde mükemmel gitar bas davul dersi veren biri var

İZMİRDE GİTAR, BAS, DAVUL, DERSLERİ

İLETİŞİM
    Alper SUNER 0 538 658 96 66

Yeni başlayan,
    Başlayıp bırakan fakat ilgili bir hoca ile devam etmek isteyen,
    Kendini geliştirmek isteyen,
    Bir müzik gurubunda çalacak seviyede olmak isteyen,
    İnternetten öğrenmeye kalkıp çok yavaş ve yanlış ilerleyen,
    Solo ve gitar tekniğini geliştirmek isteyen,
    Ben ilerde solo atacam ona göre çalışma sistemi isteyen,
    Benim sesim güzel diyerek ritm çalıp söylemek isteyen,
    Gamları ve rifleri bilmeyen,
    Yazın kumsalda arkadaşlarına gitar çalmak isteyen,
    Café veya barlarda çalmak isteyen,

İstediğiniz dinlediğiniz müzik türlerine uygun içerikte ,
    (Türkçe, pop, flamenko, rock, blues, metal, death, klasik, anadolu rock, halk müziği, sanat müziği, alaturka, slow, dans, ispanyol...)
    Bol bol parça öğrenerek,
    Eğitim videoları destekli,
    Eğlenceli bir arkadaşlık ortamında,
    Stüdyo destekli kayıt ortamında, gitar, bas, davul, eşliğinde Canlı müzik yapar gibi,
    Pratik veya teorik olarak...
    İster nota ve metod üzerinden istersen de uygulama destekli,

ÇOK KISA ZAMANDA
    GİTAR ÇALMAYI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ…

DERS YERİM ÜÇYOLDA METRO DURAĞINA ÇOK YAKIN OLUP İZMİR’ İN HER YERİNDEN ULAŞIM KOLAYLIĞINA SAHİPTİR.

ARTI SON TEKNOLOJİ X BOX 360 İLE guitarsmith programını oynayarak da öğrenebilirsiniz

Kurs ücretlendirmesi:
    Gurup dersler haftalık 10 saati içerir : aylık 70TL (cumartesi - pazar 12:00-17:00 arası)
    Özel dersler 1,5 saati içerir : dersi 30TL

İLETİŞİM
    Alper SUNER 0 538 658 96 66

suneralper@yahoo.com / www.myspace.com/izmirgitar
    Unutmayın ki yeni başlayan biri için oldukça tuzak var müzik âleminde...

Hevesinizi fırsat bilip size ben şunca senedir gitar çalıyorum virtüözüm bak bak nasılda çalıyorum gör diyip...

Derslere başladıktan sonra kendi egolarını tatmin edip, bilgisayarda bir yandan oyun oynayıp, msnde chat yaparak bir yandan da ders vermeye çalışan öğretmekten yoksun hoca çoktur piyasada…

Sadece gösterip vermeyen, ya da sanki herkes profosyenel müzisyen olup gitar konçertosu verecekmiş gibi sıkıcı nota eğtimi vererek öğrenciyi notalara boğup öğrenci ile ilgilenmeyen hocalarda çoktur..

Bunu söylüyorum biliyorum çünkü müziğe ilk başladığım yıllarda benim de başıma geldi bu olaylar...

Kısacası yeni başlayan veya giriş seviyesinde olan biri isterse santana veya steve vai den ders alsın ilk aylarda gideceği öğreneceği olaylar bellidir giriş seviyesinde...

Birkaç göz boyama teknik ile göz boyayan hocalara boşuna uçuk paralar vermenize hiç gerek yok yazık...

ÖZGEÇMİŞİM

1977 yılında İzmir’ de doğdum, gitar çalmaya 1987 yılında ortaokulda okul üçüncüsü olduğum için pek çok öğrencim gibi, babamın hediyesi olan bir klasik gitarla başladım. Birkaç kursa gittikten sonra, 1990 yılında yine babamın lise bitirme hediyesi olan elektro gitarla tanıştım. Lise yıllarımda İzmir Atürk Lisesinde kurduğumuz çeşitli guruplarda çaldım. Üniversite yıllarımda Divine Step ve Mysterium adında birbirinin devamı 2 gurupta gitaristlik yaptım. Bu yıllarda aynı zamanda Urla’ da ve Bornova’ da çeşitli barlarda canlı müzik deneyimim oldu. 1998 yılında İstatistik bölümünü bitirdikten sonra iş hayatına başladığım için arkadaşımın stüdyosunda bir yandan çeşitli parça düzenlemeleri yapıp diğer yandan da ders vermeye başladım. Daha sonra askerlik hayatımda Siirt ordu evinin orkestrasını yönettim ve burada çeşitli ödüller aldım. Askerden sonra iş hayatı ve gitar dersine devam etim.
    Şu an hafta arası bir devlet kurumunda sözleşmeli İstatistikçi olarak çalışmaktayım ve hafta sonu özel gitar dersi vermekteyim.

10 yıl içerisinde ders verdiğim yerler Karşıyaka Gitar Kursu, Masmim Der., Balçova Kültür Merkezi, Çağdaş Folklör Derneği, Karşıyaka Gösteri ve Sanat Merkezi, Negatif Müzik Stüdyosu ve Siirt Ordu Evidir.

10 yıldır yaklaşık 500 kişiden fazla öğrenciye gitar dersi hizmeti verdiğimi tahmin ediyorum…

KLASİK VE AKUSTİK GİTAR DERSİ PROGRAMI

1- Gitar tutuş / oturuş
    Doğru gitar tutuluşu, oturuşu, ayaklık kullanımı.

2- Sağ el ve Sol El Pozisyonları
    Anatominize ve fiziki yapınıza göre ellerinizin pozisyonu.

3- Isınma ve Teknik çalışmalar
    Sağ el ve sol el açma çalışmaları. Teknik bilgiler, alıştırmalar. Çalım için yeterlilik.

4- Solfej (Nota Okuma Öğretimi)
    Nota bilgisi, nota isimleri, nota süreleri. Deşifre çalışmaları. Nota aralıkları.

5- Minör ve Majör Gamlar
    Bol bol parça öğrenerek, Majör ve Minör Gamların öğretimi, gitar üzerinde çalımı.

6- Ton Bulma Öğretimi
    Çalınan parçanın tonunun bulunabilmesi, değiştirici işaretlerinin farkına varılabilinmesi.

7- Klasik Gitarda Artikülasyon
    Nüanslar ve yorumlama çalışmaları.

8- Klasik Gitar ile Yapılmış Beste Analizleri
    Parçaların teknik ve armoni açısından incelenmesi.

9- Teknik Etüt ve Parça Dağarcığı Gelişimi
    Repertuar Gelişimi.

10- Düo ve Daha Fazla Enstrüman için Parça Çalışmaları
    Grup halinde gitar çalışmaları. Düet, Trio ve Quartet parça çalışmaları.

ELEKTRO GİTAR
    1. Temel Hareketler
    Sol el pozisyonları, parmakların duruşu.
    Sağ el pozisyonları, pena tutuş ve pena kullanımı (alternate picking)
    2. Temel Alıştırmalar
    Pena egzersizleri (alternate picking),
    Kromatik egzersizler, Parmak açma ve güçlendirme amaçlı egzersizler (sol el)
    Parmakların klavye üzerinde duruşunu ve pozisyonunu düzeltme amaçlı egzersizler
    3. Temel Akor Bilgisi
    Aralıklar (Teorik ve gitar üzerinde),
    Notaların klavyede dizilimi, Temel Diziler (Teorik ve gitar üzerinde C majör dizisi)
    Gitardaki temel açık akor pozisyonları
    Bare akorlar, Powerchords, Triad Akor
    4. Ritm Bilgisi ve Çalışmaları
    5. Rock Gitar Teknikleri ve Uygulanışları
    SOL EL TEKNİKLERİ
    Slides, Hammer on, pull off, Thrills, Legato, Vibrato, Bending, Bend–Vibrato,
    SAĞ EL
    Alternate picking, Arpeggio, Vurgu, Sweep picking, Speed picking
    6. Pentatonik Dizisi
    Pentatonik Egzersizler, Riffler, sololar, Doğaçlama
    7. Sağ ve Sol El Kondisyonunu, Koordinasyonunu ve Performansını Arttırıcı Egzersizler (Building Speed, Dexterity & Endurance)
    Hammer-on & Pull-off, Warm-up, Senkronizasyon, String skipping
    8. Rock, Metal, Blues, Funk, Reggae
    Ritmler, Akorlar 7’li 9’lu, Parçalar, Solo & Doğaçlama
    9. Modlar
    Pozisyonlar, Modal akorlar
    10. Modal Egzersizler
    a) 3, 4 ve 6'lı aralıklarla egzersizler
    b) Üçleme ve Dörtlemeler
    c) Oktav Çalışmaları
    d) Legato Çalışmaları
    e) Modların kullanımı
    11. Modlara Melodik Yaklaşım & Doğaçlama: Dizilerden Özgün Melodilere Geçiş
    12. Arpeggio
    Triad, Diminish, Maj & Min 7, Phrygian #3
    Sweep Picking
    13. Doğaçlama (Improvisation)
    14. 11’li & 13’lü Akorlar
    15. Altere Diziler
    Melodik Minör, Armonik Minör, Whole step Half step & Half step Whole step, Whole Tone
    16. Melodi Yaratım Teknik Kullanımı
    17. Çalımda İfade ve İfadenin Tekniklere Aktarımı
    18. Dünyaca Ünlü Gitaristlerin Teknikleri ve Stilleri
    19 Kendi Stilinizi Yaratmak

BAS GİTAR DERSİ EĞİTİM PROGRAMI

Temel Notasyon ve Müzik Teorisi

Boş Tellerde Ritm ve Performans Çalışmaları

Teknik Egzersizler
    Parmak açma, Esneklik, Dayanıklılık…

Sağ ve Sol El Teknikleri, Koordinasyon Çalışmaları

Gamlar, Temel Akor Yapıları ve Yürüyüşleri, Form Bilgisi

Etüd ve Şarkı Çalışmaları

Davul Eşliğinde Uygulama Çalışmaları

Hazır Altyapılar (Play Along) Üzerine Performans Çalışmaları

Analitik Dinleme, Stil Analizi, Set Up Bilgisi

Sahne Performansını Artırmaya Yönelik Çalışmalar

İleri Teknik ve Ritmik Çalışmalar
    Slap, Walking, Alternative Fingering, Polyrhythms, Basic & Advanced Phrasing, Arpeggios, Chord Fingerings, Soloing, Progressive Structures, World Rhythms

Rock, Blues, Funk, Jazz Türlerinde Temel Yapıların İncelenmesi

Ve Uygulama Çalışmaları

Bas Gitar Dersi Eğitim Programı

Temel Notasyon ve Müzik Teorisi

Boş Tellerde Ritm ve Performans Çalışmaları

Teknik Egzersizler
    Parmak açma, Esneklik, Dayanıklılık…

Sağ ve Sol El Teknikleri, Koordinasyon Çalışmaları

Gamlar, Temel Akor Yapıları ve Yürüyüşleri, Form Bilgisi

Etüd ve Şarkı Çalışmaları

Davul Eşliğinde Uygulama Çalışmaları

Hazır Altyapılar (Play Along) Üzerine Performans Çalışmaları

Analitik Dinleme, Stil Analizi, Set Up Bilgisi

Sahne Performansını Artırmaya Yönelik Çalışmalar

İleri Teknik ve Ritmik Çalışmalar
    Slap, Walking, Alternative Fingering, Polyrhythms, Basic & Advanced Phrasing, Arpeggios, Chord Fingerings, Soloing, Progressive Structures, World Rhythms

Rock, Blues, Funk, Jazz Türlerinde Temel Yapıların İncelenmesi

Ve Uygulama Çalışmaları

Davul - Bateri Dersi Programı

Teknik
    time table, el kontrolü, ayak kontrolü, el ayak koordinasyon çalışmaları, stiller, fundamental concepts of the clave and Afro-Cuban rhytms, dexterity

El Çalışmaları
    dinamik, stick control, rudiment, trampet parçaları

Ayak Çalışmaları
    dinamik, syncopation okuma

El Ayak Koordinasyonu Çalışmaları
    3 leme, 4 leme, 5 leme, 6 lama çalışmaları, syncopation el ayak okuma çalışmaları

Stiller
    funk, latin, swing, rock, blues, stylistic groove studies, latin, cascara, guaguanco, mambo, songo, abakua, cha cha, lokafu, abbakole

Chart Reading
    swing, funk, latin okuma parçaları

Developing Improvisational Ideas

Play Along
    midi groove’lar üzerine çalışmalar, chartreading okumalı play along çalışmaları

Kitaplar
    stick control, syncopation, new bread, advanced funk studies

Tüm bu teorik ve pratik çalışmaların yanı sır
    a çeşitli altyapılar üzerine play along çalışmaları yapılacaktır.
    Son güncelleyen alperolli; 09-01-2013, 10:02.

Yorum bırak:

• sosyetique_f
    replied
    faka bastık

Yorum bırak:

• ThranduiL
    replied
    yanılmıyorsam klasik gitar eğitimi de veriyor Savaş abi.

Yorum bırak:

• sosyetique_f
    replied
    elektro gitar genel konular sss forumunda olduğu için galiba öyle

Yorum bırak:

• artik melek degilim
    replied
    bahsettiginiz kurs elektro gitar icin mi ?

Yorum bırak:

• ThranduiL
    replied
    hehe evet hala orda duruyo dükkanının adı "gitarcı" hatta www.gitarci.com dan da ziyaret edebilir forumundan falan ya da telefonundan ulaşabilirsin.

Yorum bırak:

• Racsen
    replied
    Savaş oğuzu soruyorsan evet hala orda karşıyaka sineması pasajında.

Yorum bırak:

• sosyetique_f
    replied
    arkadaşlar bu insan hala bulunduğu yerde mi? ben de gitar kursuna başlayacağım da araştırayım dedim.

Yorum bırak:

• osmancigil
    replied
    hehe )

Yorum bırak:

• emretiryaki
    replied
    eskiden tanırım 94-95-96 filan gibi... severdim onu. ama anımsamaz şimdi beni filan ))

Yorum bırak:

• osmancigil
    replied
    saclar gitti hoja nerden taniyon ***)
    benim hojamdi o cok severiz biz savas abimizi)

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Çalışıyor...
X