Duyuru

Collapse
No announcement yet.

gitarın klavyesini temizleme.

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

gitarın klavyesini temizleme.

bu güne kadar 4 5 gitar değiştirdim.hepsinin klavyesini gelişi güzel temizledim ve klavyenin rengi değişti adam gibi temizlenmedi iğrrenç oldu.son göz ağrım sl1 i buna maruz bırakmak istemiyorum

kısacası gitarın klavyesini fretlerini nasıl temizlemem gerekir.maddi olarak bir sorunum yok.yeterki işimi görecek bir ürün olsun alacam.klavyemin rengi simsiyah su an.biraz sildim rengi açılmaya basladı açıkcası üzüldüm.o koyu güzel rengini yitirmesini istemiyorum.ayrıca klavye üzerindeki deri kalıntılarına son vermek istiyorum. bana ne önerirsiniz. telleri cıkarmadan klavyeyi temizleyip onu sapasağlam,sağlıklı tutabilirmiyim.gitarın durumu su an pis ve ben temizlemek için can atıyorum.yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

bu arada ne kadar pis bi adam olduğumu anladım.bugune kadar gitarlarımı temizlememişim doğru düzgün.aslında bu cok önemli.o kadar para ver emek ver saygı göster bu alete sonrada kirli bırak.walla carpılırız haaa.

benim de klavyem çok kirli artık üstünde siyah bir madde kaplınasıl temizlenir ben de merak ediyorum ama esas merak ettiğim acaba klavyenin temiz olmaması sese etki eder mi çok fazla??

Yorum

mydükkanda klavye için bi temizlik ürünü var isterseniz onu alın bende yok ama heralde işinizi görür. bu arada size tavsiye, telleri değiştiriren tellerin hepsini çıkarın önce sonra işte bu temizlik ürünü gibi bi şeyle güzelce silin temizleyin, pislikleri alın sonra telleri takın çok iyi oluyor.

Yorum

Merhaba Cavo siteye hosgeldin...

Planet waves'in "hydra" isminde bir temizleyicisi var.Cok mukemmel bir temizleyici gitarin klavyesi parliyor silindiginde, ve inanirmisin rengi guzellesiyor...

Mukemmel bir temizleyici 10 milyona satiliyor bence kimse eksik etmemeli...

Yorum

Pronto ahşap temizleyici kıllanıyorum ben de..hem gitarın gövdesi için hem de fretlerin arası için..**** işe yarıyor..ama bu iş için özelleşmeiş malzemeler kadar olamaz herhalde mesela arkadaş söylemiş.hydra.ben de şu malzemeye bi bakayım

Yorum

eğer sağın gül ağacından ise (ki gül ağacı koyu oluyor siyah renk dedin oradan düşündüm)
            limon yağı ile arada sırada bakımını yapman gerekebiliyormuş.
            limon yağını aktarlardan bulabiliyorsun tatlı badem yağı da oluyormuş.

pamukla yedire yedire şefkat ile ne diyeyim..

Yorum

sapı abonoz gitarın.temizlik kadar önemli bir husus da gitarın klavye renginin acılmaması.bu konuda tecrübeli arkadaşları paylaşıma davet ediyorum

planet waves in o ürününede bakıcam.önerin için sağol arkadaşım.peki bu ürün inlay lere zarar verirmi?

pronto ahşap temizleyicisini riskli buldum acıkcası sonucta gitar baska ahşap zeminler baska dimi.

bu arada gitarın tellerin tümünü birden cıkarmak gerilimin bir anda sıfıra inmesinden dolayı sapa zarar verebilirmiş.eski gitarlarımın tellerinin hepsini birden cıkarırdım ama bunu duydum duyalı korkar oldum.kötü tecrüb e yasayanlar varmı bu konuda.??

Yorum

bi kere gitarıma yeni tel almaya gitmiştimiçok acemiydim ordaki adama taktırdım.ama adam önce bütün telleri çıkardı yenileri sonra taktı,bunu gören dükkandaki diğer adam telleri takan adama bir fırça bi fırça...ben telleri sırayla takıp değiştiriyorum,kalvyeyi silerken de çıkardığım teliin altını temizliyorum...ama sap öyle pat telleri çıkardım pat kaydı diye bir şey yapmaz,tabi gitarın gövdeye olan bağlantısın sorun yoksa...

Yorum

Ben olsam planet wavesden şaşmazdım param oldugunda edinicem bende bu ürünlerden.

Planet Waves Klavye Temizleme ve Bakımı

Yorum

gitara o kadar para veriyoruz.temizliği içinde 10 ytl fazla bir para değil.bu ürünü alıp denemek istiyorum.sonra buraya yorumlarımı yazarım.yardımlar için teşekkürler.bu forum akanım ısınmaya basladı.

Yorum

Telleri cikarip takmanin cok buyuk sorun olacagini sanmam zira bende olmuyor.
                      Bahsettigim hydra yi al.Kullandiktan sonra gozlerine inanamayacaksin.Klavye baska bir klavye gibi gelecek.Rengi guzellesiyor.

Yorum

Bende telleri ayda bir rutin okalarak değiştirdiğimde tüm telleri simetrik olarak çıkarıp klavyeyi temzledikten sonra yine simetrik takıyorum. ( 1-6 , 2-5 , 3-4 )
                        klavye temzilerken de önce yapışan kirleri kalın bir pena ile sıyırıyorum.Sonra limon yağı ile temizliyorum.Bu arada klavyem gül ağacından ...

Edited by - Baziiil on 13/11/2005 15:32:36

Yorum

merhaba arkadaşlar,klavyeyi suyla temizlerseniz aşınma gibi sorunlarla karşı karşıya kalırsınız tabi zaten gitarı çala çala anasını ağlatırsınız bir de üstüne her hafta ya da her gün suyla yaparsanız aşınır

Yorum

ben fender fretboard conditioner aldım,kullandım o da güzel bi ürün aklınızda olsun.Klavyem tertemiz oldu...

Yorum

<BLOCKQUOTE id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
                              sapı abonoz gitarın.temizlik kadar önemli bir husus da gitarın klavye renginin acılmaması.bu konuda tecrübeli arkadaşları paylaşıma davet ediyorum
                              [/quote]

Slm komşu senin bahsettiğin sap değil klavye öncelikle buna dikkat et ,renk açılması demişsin abanozda renk açılması diye bir olay yoktur,olmaz,buna göre iki seçenek vardır,ya klavyen abanoz değil,herhangi açık renkte başka bir ağaç ve siyaha boyanmış,az uygulanan bir işlem değildir,özellikle çok ucuz enstrümanlarda uygulanır,ağaca boya,abanoz yağı,çeşitli siyah macunlar gibi maddeler sürülerek ağacın jetblack diye tabir edilen şekilde simsiyah görünmesi sağlanır,çünkü en kaliteli abanoz tam siyah olanıdır,ikinci seçenekte ise klavye nispeten kalitesiz bir abanozdandır(rengi kahverengimsi yeşilden,hafif kızıllı koyu kahverengiye kadar değişebilir) ve üzerine abanoz yağı sürülmüştür,bu da ilk metoddaki gibi abonozu en kalitelisi gibi göstermek ve parlatmak için yapılır,anlayabileceğin gibi ikinci yönten çok daha iyi niyetli bir yöntem,eğer klavyenin renk açılmaları daha az siyah veya yesilimsi koyu kahverengiye dönüyorsa abanozdur ve çok sorun yoktur,yurtdışında pekçok yerde abanoz yağı bulabilirsin,türkiyede varmı,varsa nerelerde var bilemiyorum,ancak açılan kısımların rengi normal sarımsı odun rengindeyse o ağaç abanoz değil demektir,ben sana temizlik sonrası klavyeni çok az bebek yağı ile temizlemeni öneririm,ağaca zarar vermez,rengini ortaya çıkarır ve korur,ancak çok az kullanmalısın.Kolay gelsin komşu.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X