Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Floyd Rose Yükseklik Ayarı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Floyd Rose Yükseklik Ayarı

Merhabalar arkadaşlar bende floyd roselu bir ibanez var bu güne kadar pek kullanmıyordum artık kullanmak istiyorum bir sorum olacak çok kafanızı şişirecek değilim .

İlk sorum : Arkadaşlar bu floyd rose yüksekliği nasıl olacak şöyleki fotoğraflarla örnek gösterecek olursam :

1:

Click image for larger version

Name:	IMAG0126.jpg
Views:	1
Size:	98,6 KB (Kilobyte)
ID:	452002

2:

Click image for larger version

Name:	IMAG0127.jpg
Views:	1
Size:	99,3 KB (Kilobyte)
ID:	452003

Pena koydum bu arada yükskeliği iyi anlaşılsın diye **** yansıyomuş benim gitar

Evet, 1 mi 2 mi ? Veya kendine göre ayarla yüksekliği arkadaşım mı ?

1. fotoğrafta yaptığımda teller klavyeden cidden yüksek oluyor 2.Fotğrafta yaptığımda ise en alt telde 23 veya 22.perdeydi galiba çalımıyor 24.perde önüne geliyor veya bir problem var .

Evet bir mi iki mi veya başka türlümü şimdiden teşekkür ederim ..

2. resim doğru. Floyd rose tabanı gövdeye paralel olacak. Tel yükseklik ayarı zaten bu şekilde yapılmaz.
    Köprünün önündeki 2 büyük vidayı gevşetirsen köprüyle beraber teller biraz yükselir.
    Son güncelleyen strangewings; 20-06-2012, 01:52.

Yorum

o gitar ıbanez rg350 ex mi eğer öyleyse 2. resim doğru .
      Son güncelleyen metallica.14; 21-06-2012, 11:59.

Yorum

floyd rose tabanı gövdeye paralel olacak, en iyi akort stabilitesi ve floyd rose için en fazla hareket alanı böyle sağlanır. ben de yükseklik diyince pivotlarla alakalı bişey zannettim bu arada ilk resimde galiba tremolo koluna basmışsın sebebi nedir?

Yorum

mrtcntn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          bu arada ilk resimde galiba tremolo koluna basmışsın sebebi nedir?
          İşte arkadaşta diyor ki doğrusu öyleyse o şekilde ayarlayacak. Ondan basmıştır.

Yorum

Eğer 2. fotoğraftakinde perdelerden ses çıkmıyorsa ,2.Fotoğraftakinden biraz daha yüksek olacak

Yorum

berketan95 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Eğer 2. fotoğraftakinde perdelerden ses çıkmıyorsa ,2.Fotoğraftakinden biraz daha yüksek olacak
              Tel yüksekliğini böyle ayarlamak doğru değil..
              strangewings isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              2. resim doğru. Floyd rose tabanı gövdeye paralel olacak. Tel yükseklik ayarı zaten bu şekilde yapılmaz.
              Köprünün önündeki 2 büyük vidayı gevşetirsen köprüyle beraber teller biraz yükselir.
              Arkadaş doğru söylemiş tel yüksekliği o şekilde ayarlanmaz. strangewings'in dediği vidalardan yapacaksın.

Yorum

yalnız telleri gevşetmeden pivotlardan yükseklik değiştirirseniz knife edgelere zarar verme olasılığınız yüksek.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X