Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tune o matic bridge

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• tune o matic bridge

nedir ne deildir??

örnek olarak gibson les paulde kullanylan köprü tipi

gayet basit ayarlary olan tellerin yükseklik ayary tek tek de?il iki taraftan ayarlanan her biri için entonasyon ayary yapylabilen br düzenek.

Yorum

ya ben de pek anlamamışımdır bu tune o matic olayından avantajları ya da dezavantajları nelerdir? mesela metal için uygun mudur? bilgi verecek olan var mı?

Yorum

Tremolo kullanamyacağın her müzik türüne uygun.Yani zaten köprü tipi & müzik tipi diye bi eşleşme de yoktur elektro gitarda.

Kaldı ki Tune o matic bridge ler biraz string thru lara benzer.Sustain nispeten daha yüksek olur tremolo birdge lere göre.

Yorum

tel değişiminde falan hiç uğraştırmaz, çalarken akord bozulmaz, mute'lar çok rahat olur ve köprüyle tailpiece arasına veya nut'ın arkasına bastırarak artistik bendler yapabilirsin

arkadaşlar şöyle biey gördüm: http://www.gibsoncustom.com/backgrou...endrix_med.htm
          köprüden sonra yukarıda anlattığım şekilde çalışan bi vibrato kolu var.Bunu nereden bulabilirim?Bilgisi olan var mı?Bi de bunlar tek yönlü oluyorlar di mi?
          Gitarda nefis bu arada

Düzenleyen - retenue on 25/04/2006 10:10:49

Yorum

Floyd rose daha mı iyi sizce?

Yorum

abi en iyisi floyd rose ya sabit köprülüler mute yaparken batıyor benim elime

Yorum

abi en iyisi floyd rose ya sabit köprülüler mute yaparken batıyor benim elime
                Aşırı yanlış bi düşünce. O zaman gitara hiç başlamayalım sonuçta ilk başladığımızda da parmak uçlarımız acıyodu. Palm mute'yi illa köprünün dibinden yapacaksın diye bir teknikde yok, elin değmeyecek şekilde de yapabilirsin..
                Flody rose, sabit köprü vs. tamamen tarz meselesidir arkadaşlar..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Çalışıyor...
                X