Duyuru

Collapse
No announcement yet.

floyd rose [Sorular, Sorunlar, Öneriler vs]

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• floyd rose [Sorular, Sorunlar, Öneriler vs]

floyd rose tremolo bi gitar aldım (cort viva gold) Gitarın tonundan falan memnunum da şu floyd rose olayına bi türlü ısınamadım.

O verdikleri sopayı hiç takıpta gitara ikence etmedim aldığımdan beri zaten .çekip bırakıp bilmemne. Attım bi köşeye.Steve vai gibi at kişnemesi falan çıkarma kompleksim yok gitardan.Slayer sololarını da hiç sevmem.

Gitar ne doğru düzgün akord yapılıyor.Biteli gevşetsem öbürleri gerilir,gersem diğerleri gevşer..

Telleri değiştirmesi ayrı bi işkence.Değiştirdikten sonra akordu oturtmak apayrı bi işkence..

değişik akord konfigrasyonu denemek istesem (iki perde kalından falan)teller yapışıp kalıyor sapa.Arkasını açıp vidaları kurcalamak gerekiyor. Eski haline getirmeyi unut zaten.

Sıcaklık değş?imlerinde akordu eski haline getirmek için yok kilit sistemini aççanda akord için cebelleşecende yok tekrar kilit vidalarını sıkacanda ohooohoo.

Öyle pişmanımki. Bende mi hata var bilmiyorum.Bildiğin sistemi akustik gibi olan gitarlardan almak en iyisi sanırım. (Cort M serisi veya les pauller gibi)

Kısacası ben bu floyd rose kilit sistemi vs. olayından hiçbi halt annamadım.

Bu tür gitarı olan arkadaşlar da aynı problemleri yaşyyor mu acaba?Deyiverin ediverin bişey...

Valla benim bir arkada?ymdada ayny gitardan var ayar yapmayy bilip bunu dert etmeyince pek sorun olmaz sanyrym.

Bence senin problemin Tremoloyu sevmemen

Yorum

ben hic denemedim,denemekte istemem acykcasy,2 point tremolo varken cok anlamsyz geliyor..
      herseyi sorundur cunku.
      anca gitar olayyny cok iyi biliceksin ,o zaman kullanycaksyn,floyd rose kullanmayy ogrenince, tum notalar kusursuz cykar.
      bence bol deneme yanylmayla floyd roseu iskence olmaktan cykart.

Yorum

Tremolodan o kadar kaçmayyn ya, kullanmaya ba?layyp bir de aly?yrsanyz çok güzel olabiliyor.

Yorum

valla bu ayaryny bilmek yapmakla ba?lantyly..floyd roselarda bi dezavantaj canly performansta tel koparsa kalyyonuz öölle..

ama normalde cok sorunsuz ve avantajly geliyo bana..

Cooldog bu arada 2 point tremolo dedi?in ne cok merak ettim?

Yorum

floyd rose gitarlaryn hem de?erini yükselten hem de gitaristlere büyük kolaylyk sa?layan faydaly ?eyler. açykçasy ben senin problemini tam olarak anlayamadym. birini gev?etirken di?erleri geriliyo derken neyi kastettin?
            kilit sistemini gev?etip tellerin hepsini güzelce akort et. daha sonra sistemi kilitle. yanlyz akort ederken tellerin di?er ucunda bulunan yuvarlak ince ayar akort vidalaryny ne çok syky ne çok gev?ek ortada byrak. ki sistemi kilitledikten sonra ince ayar yapman gerekti?inde daha fazla germe ya da gev?etme yapabilesin.
            bende s.b. dreams var. iyi bi gitar olmamasyna ra?men floyd rose sistemi bana büyük kolaylyk sa?lyyo.

Yorum

valla bu ayaryny bilmek yapmakla ba?lantyly..floyd roselarda bi dezavantaj canly performansta tel koparsa kalyyonuz öölle..

ama normalde cok sorunsuz ve avantajly geliyo bana..

Cooldog bu arada 2 point tremolo dedi?in ne cok merak ettim?
              ****...
              kolu, hem yukar hem asagy goturebiliyorsun,birinde telleri geriyorsun,birinde gevseteyorsun,fender usalerde standarttir ve cogu kaliteli gitarlarda olur.guzel bir ayrynty

Yorum

nasy ***?

benim floyd rose da öyle gev?eme ve greme oluyor hatta benim ?ansyma vic'te bi floyd rose var oynayypta akordunu zor kacyryrsyn)

fotosu varmy sende gitarynyn filan?

Yorum

floyd rose sadece yeni tel takyp akordu oturtana kadar biraz zorluk çykaryyo oda yarym saatini alyr zaten bence uygun ayary bulduktan sonra çok süper *****.

Yorum

floyd rose gitarlaryn hem de?erini yükselten hem de gitaristlere büyük kolaylyk sa?layan faydaly ?eyler. açykçasy ben senin problemini tam olarak anlayamadym. birini gev?etirken di?erleri geriliyo derken neyi kastettin?
                    kilit sistemini gev?etip tellerin hepsini güzelce akort et. daha sonra sistemi kilitle. yanlyz akort ederken tellerin di?er ucunda bulunan yuvarlak ince ayar akort vidalaryny ne çok syky ne çok gev?ek ortada byrak. ki sistemi kilitledikten sonra ince ayar yapman gerekti?inde daha fazla germe ya da gev?etme yapabilesin.
                    bende s.b. dreams var. iyi bi gitar olmamasyna ra?men floyd rose sistemi bana büyük kolaylyk sa?lyyo.
                    dediklerinin hepsini biliyomda benim problemi açayym:

mesela akord aletine(veya bilgisayardaki akord programyna) ba?lyyorum.

bakyyorum mesela en üst E teli biraz gev?ek.(tam "mi" de?il, biraz kalyn)Di?erleri ise tam ayarynda.

bu teli gerçek sese getirene kadar sykyyorum.ANA bir de bir bakyyorum ki di?er teller(özellikle en alt ikisi) gev?emi? akordlary bozulmu?.(veya herhangi bir teli gev?etsem öbürleri geriliyor.)

yani pakete sy?mayan don gibi.bi taraftan çeksen öbür yany açylyyor.

Ayny problemi ya?ayan yok mu ba?ka? yoksa sadece ben mi bunu problem ediyorum kendime?

Yorum

evet ya aynisi benim ibanezde de oluyoo sinir ediyo bu beni.. zoom da bulunan akort programynda akortumu yapiyorum ince mi telini akort ettikten sonra bakiyorum butun hepsi tekrar bozulmus.. yani hepsi yine kendi akorundalar ama syfyra syfyr yapmisken hepsi birazcik bozuluyoo tam 8 yapiyorum sonra o 8 bozuluyo yine.. sinir oluom ben bu ise. sorun klavyede diyorsaniz bence olamaz cunki tremoloyu kökune kadar bastigimda klavye tyk demiyorr bu sorunu cozelim arkadaşlar yardymlarynyzla bir cok arkadasta bu sorun oluyoordur suphesiz

Yorum

[dediklerinin hepsini biliyomda benim problemi açayym:

mesela akord aletine(veya bilgisayardaki akord programyna) ba?lyyorum.

bakyyorum mesela en üst E teli biraz gev?ek.(tam "mi" de?il, biraz kalyn)Di?erleri ise tam ayarynda.

bu teli gerçek sese getirene kadar sykyyorum.ANA bir de bir bakyyorum ki di?er teller(özellikle en alt ikisi) gev?emi? akordlary bozulmu?.(veya herhangi bir teli gev?etsem öbürleri geriliyor.)

yani pakete sy?mayan don gibi.bi taraftan çeksen öbür yany açylyyor.

Ayny problemi ya?ayan yok mu ba?ka? yoksa sadece ben mi bunu problem ediyorum kendime?
                        [/quote]

sevgili ninja karde?im. hani gandalf abimiz diyo ya ''bu dü?man hepimizi a?ar'' diye... bu sorun da beni a?yyo. bence sen gitaryny aldy?yn yere ya da güvendi?in bir dükkana götürüp bi baktyr. olmady hacaya üflet. ne biliim ben kitlendim.pardon.

Yorum

Ayny sorunu 1,2 haftaly?yna ya?adym. insanyn çalasy gelmiyor.

hatta akordu tutturabilmek için iki üç ince mi teli feda ettim. sonun da gittim aldy?ym yerdeki adam sordum nasy yapyldy?yny anlatty ama i?i uygulamaya getirince i?in çok zor yava? yava? tecrübeyle olur dedi ?imdilik bi sorun yok.

sana söyleyece?im floyd rose dan anlayan birinin yanyna gidip nasy yapty?yny izleyip denemek.

Hade kolay gelsin!

Düzenleyen - Ka-Ri-Ka on 08/07/2004 00:54:50

Yorum

valla arkada?lar ben hiç kullanmadym floyd rose ama ileride almayy dü?ünüyorum böyle bir gitar ve biraz ara?tyrdym ve benim anlady?ym kadary ile olay ?u ortada floating bir köprü var bu köprü tellerin gerilme kuvveti ve arkadaki yaylaryn çekme gücü ile dengede duruyor. Tellerin çekme gücü artarsa köprü öne geliyor ?imdi bir teli gerdik diyelim bu köprüyü öne getirece?inden di?er tellerin akordu pesle?ir. Bu durumda o pesle?en telleri tekrar geriyoruz ve haydaaa ilk tel tize kayyyor bu durumda yapylacak ?ey i?te bir ondan bir bundan ayar yapmak..

tel de?i?tirirken de mesela ?unu öneriyorlar eski tellerin tam akordunu yap sonra telleri tek tek tak. Ve her takty?yny tam akortla birazda parma?ynla gerdir ki tel otursun yerine.
                            Tel syralamasy için bir yerde dy?tan içe do?ru önermi?ler ama syra ile takylsa ne fark olacak ben anlamadym.

Yorum

Heh heh i?te floyd rose bu..Ben rahatym valla ne floyd rose ne tremolo..bend yapacaksan elinle yap karde?im eskiden tremolo mu varmy? allah allah

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Çalışıyor...
                              X