Duyuru

Collapse
No announcement yet.

floyd rose tel yükseklik ayarı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Lütiye floyd rose tel yükseklik ayarı

merhaba arkadaşlar, cort x-th gitarım var, tellerin yüksekliğini ayarladım dün, yalnız tiz telleri daha aşağıda istediğimden alttaki vidayı daha çok sıktım üsttekide ondan daha yukarıda, sorum bu vidaların birini nekadar sıkarsam diğerinide okadar mı sıkmam yoksa benim yaptığım gibi birini daha az sıksam olurmu, floyd rose'un tiz tellerden tarafı daha aşağıda bass tellerin tarafına nazaran, milimetrik farkla floyd rose yamuk duruyo bi sorun olur mu böyle rahat çünkü oynamak istemiyorum, bu vidaları çok oynarsam acaba yalama olması gibi bi durumla karşılaşırmıyım direk ağacağımı bağlıdır bu vidalar
    teşekkürler.
    Son güncelleyen SeekAndDestroy; 29-07-2010, 17:46.

Şimdi öncelikle sakin ol çok milimetrik bir fark olduğuna eminsen sorun yok genellikle ayar yapılırken bu oranlar aynı yapılır ancak çok milimetrik farklarda sorun yaratmaz bu vidalar köprü sistemine bağlı ağaca değil(en azında ibanezde değil ) korkmana pek gerek yok ancak içinin rahat etmesi açısıyla bir lüthiyeye gitmende fayda var sonuçta ben senin anlattığın kadarınla yorum yapıyorum bu arada türkçe kullanımına dikkat edersek sevinirim mesajındaki noktalı yerleri ve polis işaretini düzeltirsen iyi olur

Yorum

milimetrik evet de gözle gorülür şekilde farklılık var, floyd rose'un kalite birşey olduğu açık ağaca bağlı değildir diye tahmin ediyorum emin olamıyorum yinede, lütiyeye götürdüm gitarı fakat eve getirince memnun kalmadım kendi rahatlarına göre ayarlıylar diyebilirim, kötümüydü hayır yaptıkları ayar iyi fakat ben rahat edemiyorum, bass teller biraz daha yukarda olsun istiyorum tiz tellere oranla, o nedenle kendim ayarlamaya kalktım, sorun değil ise şimdiki şekliyle birdaha kolay kolay ellemem zaten ayarı
      o mesajdaki olaya gelirsek valla bende anlamadım neden öyle çıktığını
      Son güncelleyen SeekAndDestroy; 29-07-2010, 05:06.

Yorum

eğer yayları tutan vidalar, içinde bulunduğu odanın tepesindeki tahtaya giriyorsa, büyük ihtimalle ağaca bağlıdır. çok sağlam bir yapı değil fakat, kolay kolay yalama olacağını sanmıyorum zira, benimki olmadı. resim eklersen daha çok yardımcı olabiliriz.

Yorum

kolay kolay yalama olacağını bende sanmıyorum fakat benim ayarımdan dolayı şüphem vardı sadece ellemem artık zaten çok rahat şu anda yinede fotorafları ekledim o bahsettiğim yükseklik farkı belli oluyor fotoraflarda

Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

Yorum

Resimlere bakıyorum şu an.. Yardımcı olabilirsem olacağım.

Baktım resimlere sorun çıkaracağını sanmam.
            Son güncelleyen BillyJoe; 29-07-2010, 17:55.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
            X