Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2 ayda eskime olabilirmi ?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• sNbrK
    konu başlattı 2 ayda eskime olabilirmi ?

2 ayda eskime olabilirmi ?

Selamlar .. Haziran ayının ortasında Ibanez rg 350 aldım . 1-2 gündür farkettim telleri boş çaldığımda falan cuzz diye biyere temas eder gibi ses geliyor . Nasıl anlatsam bilmiyorum ama klasik gitardan da biraz bilgim olduğu için sanırım teller yıprandığından kaynaklanıyor . nedense gitarla alakası yok gibi geliyor . Yanlız şeyden endişeleniyorum daha ağustosun ortasındayız 2-3 ayda teller eskiyebilirmi ? Teller üzerinde gelen teller hiç değiştirmedim . Ayrıca tabiiki günlük kullanımda önemli sormadan söyleyeyim tüm yaz boyunca gitarı ortalama günde en az 1 saat elime alırım. Ancak bazen 2-3 saat aralıksız da olur bazen hiç almadığımda olur ... Ortalama her gün 1 - 1.5 saat denebilir ... TElleri mi değiştirmek lazım ?

Teşekkürler.

• ns
    replied
    güvendiğin bir yere götür o zaman gitarını, eğer ayarlarında bir sorun yoksa ve tellerin eskidiğinden eminsen değiştir. olmaz mı?

Yorum bırak:

• sNbrK
    replied
    Aslında akord çok sık bozuluyor son günlerde "ns" hocam

Düzenleyen - sNbrK on 14/08/2008 23:03:55

Yorum bırak:

• ns
    replied
    muhtemelen sap ya da köprü ayarındandır, sıcaklıktan ya da gitarı yanlış pozisyonda bulundurmadan da kaynaklanabilir bu tarz şeyler, teller 2-3 ayda eskiyebilir fakat bu genelde ton ve akord bozulması şeklinde ortaya çıkar, cızırdamaya rastladığım da oldu fakat senin sorununun tel olduğunu zannetmiyorum..

Yorum bırak:

• In Flames ®
    replied
    Tamam dediğim gibi eğer bir yere çarpma sesi geliyorsa teller çok alçaktadır. sıcaktan soğuktan da olabilir böyle ayar kaymaları yani evden çıkması gerekmiyor. sap ayarını yaptırman gerekebilir vs.vs.

Yorum bırak:

• sNbrK
    replied
    Ya anlamadığım gitarı evden 1 kez bile çıkarmadım yani hiçbir problem olmaması gerekli ... Elime alırken bile bakarım etrafıma acaba çarpacak birşey varmı diye öyle bakıyorum gitara yahu :evil:

Yorum bırak:

• xFRaTx
    replied
    köprü ve ayarından birşey olabilir saptan olacğını sanmıyorumda sen götür bi yere burdan söylemekle olacak bir şey değil..

Yorum bırak:

• sNbrK
    replied
    Ne olabilir ?

Yorum bırak:

• Prohibit
    replied
    Elektro Gitar telleri bu kadar çabuk eskimez, klasik gitar teliyle karıştırmayın. Üstelikte eskiyen telden cızırtı gelmez... Başka sebepler aramak gerek bence

Yorum bırak:

• sNbrK
    replied
    İyide teller alçak olsaydı en başındada bu sesi alırdım ama son 1-2 gün önce olmaya başladı ...

Yorum bırak:

• In Flames ®
    replied
    Teller çok alçaksa perdelere çarpıyordur. onun dışında köprü ayarı falan tam değilse tellerin yüksekliği değişmiş falan olabilir ondandır belki.

Yorum bırak:

• metinko
    replied
    eskir elbette uzun bir süre, 2-3haftada değiştiren arkadaşım var ama tellerim eskidiğinde hiç cuzz diye ses çıktığını duymadım olabilirde belki dikkat etmemişimdir

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Çalışıyor...
X