Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Heavy Metal İçin En Uygun Gitar?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Heavy Metal İçin En Uygun Gitar?

Arkadaşlar heavy metal yapmak için en iyi tonu veren gitar modelleri hangileridir? Ve bu tonlar gitarda neye bağlıdır?Şimdiden teşekkürler...

Arama yapmadan konu açmayalım lütfen. Forumda benzer konular mevcut.

Yorum

gerçekten bulamadım böyle bir konu!?

Yorum

O şekilde belki bulamazsın ama heavy metal ın mantıgı sert riffler uzun sololar vs düşünürsek bunları saglayan gitarlar var öyle bakabilirsin.

Yorum

ben jackson,gibson ve esp leri üçlü geçerim başka tanımam kim ne derse desin benim için bu 2*2=4 ile aynı şey...üstüne varsa da buyursun kendini ispat etsin...

modellere gelince jackson ın ''ke'' serisi,sl1 leri,rr1 leri iyi gider heavy metale ve trash e tabiki sonra gibson explorer lar,les paul classic ler,esp nin de de explorer ları ile kirk ün kullandıkları iyi gider..

bir de dean diye bir marka var...onun da sağlam gitarları var özellikle şekilleri çok göze çarpıyor ve tabiki sesi de..onlara da bak..ve fender malmsteen in kullandığı taş gibi alet bayılıyorum.. ancak bu saydığım modeller yeni başlayanlar için bence fazla kaçar...

Yorum

Dean Explosion Razorback

Türkiyede bulabilirmisin bilmiyorum ama "The greatest metal guitar of all time" deniyor ve görüntüsü de süper.

Yurtdışı fiyatı 1100 dolar civarı.

Yorum

peki gövdesi bizim bildiğimiz elektro gitar gibi olan gitarlardan önerileriniz nedir yani v kasa gibi şeyler olmasın tabi gibson les paul gibi de olmasın biraz da şekil olsun ama o kadar da değil. anlatamadım galiba

Yorum

Yine Türkiyede bulma ihtimalin var mı bilmiyorum ama Dean Armorflame var. Görüntü olarak Cort x6-fg nin çok daha güzel hali diyebiliriz.

Angelo Batio da kullanıyor zaten o gitarı.

Yok kolay bulabileceğim bir şeyler var mı dersen Cort x-th ın tonları serttir metale uygundur aynı şekilde evl-k6 da serttir.

Bi göz at onlara. Ama bir fiyat aralığı verebilirsen belki daha iyi yardımcı oluruz.

Düzenleyen - Xiphoid on 15/08/2008 18:34:17

Yorum

peki gövdesi bizim bildiğimiz elektro gitar gibi olan gitarlardan önerileriniz nedir yani v kasa gibi şeyler olmasın tabi gibson les paul gibi de olmasın biraz da şekil olsun ama o kadar da değil. anlatamadım galiba
                  sanırım stratocaster kasalardan bahsediyorsun...ben bu kategoride fender stratocaster ları tek geçerim...bir gitarın bu kadar mı muhteşem tonu olur...gibson les paulleri beğenmemene şaşırdım ama tabiki zevk meselesi..

Yorum

Önce ne istediğimizi bilmek ve ona göre alternatifler sunabilmek gerek

Heavy Metal in kendi arasında çeşitlere ayrıldığının ve standart Stratocaster den Esp Ninja ya kadar geniş yelpazeyi kapsadığını bilmek gerek

NWOBHM gibi bir tarzın varsa tonlarını seçerek alabileceğin standart stratocaster en güzelidir

Biraz daha sertlik arıyorsan Ibanez serisi ondan ötesi de LTD ,Jackson, ESP, Dean gibi ilerler.

Lespaul kasa yı heavy metalde kullanmamak en güzelidir her zaman bence. V kasayı abartı bulduğunu varsayarsak ibanez lere göz at sert tonları seni memnun edikcekmi görmen gerek...Sonra gittikçe daha sertine bakman gerek

Yorum

Saçma bir soru sormuşsun.Zaman geçtikçe o tür için nasıl birşeyler kullanman gerektiğini kendin anlarsın zaten.Heavy metal yapmak için yığınla gitar var veya heavy metal yapmaya uygun hale getirmek için.

Yorum

Abi bütçeni filan yazmammışsın ki burda sana diyeceklerimiz çok yüksek fiyatta olucak ki yukarda da arkadaşlar yüksek bütçeli gitar modelleri söylemişler...Ama eğer dersen ki para benim sorun değil, Türkiye'de bulabilirmisin bilemem ama Dean Micheal Angelo Batio Signature al...Üzerinde EMG-81-85 humbrucker ve EMG aktif single coil var...Yapılabilecek en baba heavy rifflerini/sololarını atarsın bu gitarla...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X