Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tellerin fretlere çarpması

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Tellerin fretlere çarpması

Arkadaşlar , gitarım cort x2 1-2 ay önce sap ayarı yaptırmıştım.Yine aynı sorun ortaya çıktı.ince mi telinin 1.perdesine basınca ses temiz gelmiyor ,tel ile fret değiyor ve ses bozuluyor.Ne yapmam gerek?

Hocam bu ses amfiden mi yoksa gitarın kendinden mi geliyor çünkü sap ayarı yapılan alet bzen amfiye takılı değilken garip ses çıkarıyor ses amfiden gelmiyorsa sorun yok bence ama amfiden geliyorsa onu bilmiyorum.

Yorum

Çok az amfiye de yansıyor , ama amfi bağlı değilken belli ediyor

Yorum

tekrar yaptırabilirsen yaptır. benim gitarımın floyd rose üzerindeki alyanlardan biri yalama oldu :S o yüzden yaptıramıyorum yani yapılmaz galiba daha

Yorum

fret çok eskidiyse,eridiyse ses cazırtı yapabilir.freti değiştirmen gerekebilir..

Yorum

Arkadaşlar , gitarım cort x2 1-2 ay önce sap ayarı yaptırmıştım.Yine aynı sorun ortaya çıktı.ince mi telinin 1.perdesine basınca ses temiz gelmiyor ,tel ile fret değiyor ve ses bozuluyor.Ne yapmam gerek?
            dostum 1.si teller yenimi 2.si kolun ordaki mekanizmanın adı aklıma gelmiyo ordaki telin yükseklik ayaarına baktınmı peki?

Yorum

Koral cım o dediğin şey sorun değil ki , hemen hemen her gitarda olan bir şey hani gitar feedback yapar ya , sorun olarak görmezsin , o da onun gibi bir şey.Doğanın kuralı diyelim .
              Ses amfiye gitmiyorsa herhangi bir sorun yoktur.Bende de aynı sorun vardı floydrose sitemindeki yükseklik ayarını yaptım geçti.Bendeki sorun aşırıydı ama basıyorum tele amfiden ses çıkmıyor , öyle değişik bi durumdu ama geçti.
              Neyse fazla uzatmayayım ; diyeceğim odur ki ses rahatsız edici sinir bozucu bir durumsa azıcık yükseklk ayarı yapman gerekebilir.
              Buarada benim de gitarım cort x-2 oradan biliyorum.

Kolay gelsin..

Yorum

Yukarıdaki cevaba aynen katılıyorum, sap ayarına bir daha baktır onda birşey yoksa eşiğin yükseklik ayarına baktır orda da sorun yoksa çok kafana takma, sonuçta X-2dir, yapar

Yorum

Ne kadar ekmek o kadar köfte misali Sap ayarı yaptırt.Yine düzelmezse ve daha iyi bir gitar alacak paran yoksa takmamaya çalış.Amfiden pek duyulmuyorsa sorun olmamalı zaten.

Yorum

Yok yok Cort x-2 de sorunlar çabuk çözülüyor.Yine düzelmezse artık sorun kullanandadır.Öküzleme kulanılırsa tabi çözülmez ama dediğine göre o ses sorun değil.

Yorum

benim la telimden seninki gibi garip bi ses geliyor sanki üst eşik titriyormuş gibi ama anfiye takınca arıza çıkartmıo paşa paşa geçiniyoz

Yorum

Teller yeniydi.Bi süre sonra iyice azaldı.amfiye de yansımıyor

Yorum

fret eskidiyse olabilir. Veya yeterince kurutulmamış ağaçtan oluşan bir saptan bahsediyorsak sık sık sap ayarı bozulabilir..

Yorum

tekrar yaptırabilirsen yaptır. benim gitarımın floyd rose üzerindeki alyanlardan biri yalama oldu :S o yüzden yaptıramıyorum yani yapılmaz galiba daha
                            komşu malesef benim floyd rosein bir alyanı yalama oldu bu alyanı ayrı bi parca olarak bulamazmıyız yoksa floyd roseyimi degiştirecez

Yorum

eski tellerim ghs 0.10 du ve gayet guzeldi. dadario 0.10 ile dehgistirdim fret e carpiyo coook buyuk bi ihtimalle, cunku o cizirti fret cizirtisi biliyorum. tel in yeniligi ile alakasi var mi ? kullandikca duzelir mi ? bu dadario bana niye yamuk yapti ki ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X