Duyuru

Collapse
No announcement yet.

amfim dandik mi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• amfim dandik mi

bugün gitarımı kulaklığa bağlayıp çaldım daha doğrusu kulaklığı rp 50 me soktum
    ve çalmaya başladım
    okadargüzel ses geliyoduki inanamdım neredeyse süperdi nerdeyse
    iyi bigitar gibi virtüöz gitarı gibi hissettim
    düşündüm amfimden neden böyle canlı ve güzel ses gelmiyodu kulaklığı takınca sanki sustini de fazla gibiydi sonra amiye taktım
    ses bana çok kötü geldi ne olabilir amfim dandik mi acaba
    amfim tbx15r daha 3 aylık

Düzenleyen - king_mak on 13/09/2008 15:45:02

muhtemelen tonlamayı yapamıyorsun amfinde harika bi amfi denilemez ama söylediğine göre tonlama olmadan iyi bir ses geliyor ama amfide okadar iyi değil sustainin fazla gibi hissedilmesi tamamen kulaklıktan kaynaklanan bi olay hiç tonlama yapmadan clean bi ses ayarla aynı şekilde bi dene pedalın tonlamasını kullan

Yorum

Neee Tbx 15 İyi Değilmi Marshalın Bütün 15 liklerini Ezer Ses Yönünden Çünkü Hepsini Denedim 15 watt Olmasına Rağmen Gürlüyordu Amfi Marshallar Cılız Kaldı Yanında

Yorum

treble kıs istersen

Yorum

bencede ya .benim amfim daha da dandik tbx15r'den ama kulaklıkla çok güzel ses geliyor.insanın hep öyle çalası geliyo

Yorum

abi eğer sen beğeniyorsan millete göre en kötüsü olsun hiç farketmez

Yorum

ya abi halledir gibi oldum jackı cd mp3 yerine takıyorum sorun bayağı azalıyo acaba oraya takmamın bi sakıncası olur mu

Yorum

Line in den takınca reverb olmuyor sanırım seste?

Yorum

kullandığın tonun bass trab mid değerlerine bak rp50 nden..
                  sonra amfinde de clean tonda aynı değerleri ayara faydasını görürsün

Yorum

tbx15r yi bırak 10 wattlık ibanez bile cdr 15'ten iyidir...marshall'In adı var yalnızca

Yorum

baglatıları tam kontrol et ayrıca hangi kulaklıgı kullanıyorsun bunu yazmamıssın 15 milyonluk kulaklıkta var 150 milyonlukta 500 milyonlukta???

Yorum

başlıktaki soruya cevap:amfin dandik değil arkadaşım.15 likler arasında alınabileceklerden en iyilerden biri.ayrıca kulaklığın kalitesi çok önemli.sen rp ye bağladın ama senin amfindeki kadar gainli bir drive yoktu rp de.ayrıca rp yi çıkart amfiye sadece gitarı bağla,kulaklık çıkışına da sadece kulaklığı sok eminim ki ses daha temiz olacaktır.çünkü hem rp nin drive ı hem de amfinin drive ı oldukça fazla gelecektir kullandığın ''dandik'' kulaklığa...

Yorum

tbx15r yi bırak 10 wattlık ibanez bile cdr 15'ten iyidir...marshall'In adı var yalnızca
                          nedemek istediğin alnlamadım

Yorum

king_mak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            nedemek istediğin alnlamadım
                            Demek istediğim 15 watt Marshallar müthiş dandik amfiler...

Ama o çok eski düşüncem...şimdiki yorumlarım daha farklı...

TBX15R ile marshall'ın 30 wattlık tüm amfilerini karşılaştırın...

ibanez fecci şekilde ezer...drive tonlarda...hocam ben sana kullandığım ayarları veriyim belki işine yarar...

saat yönü

bass 3
                            mıddle 7(yani hiç açmıycaksın)
                            mıddle freq(içindeki) 3-4-5
                            treble 1-2-3
                            reverb hiç farketmez...ama saat 12'yönünden fazlasını ritm'lerde önermem...

şu ayarlamalarla gain'İ saat 2 yönünden itibaren neree getirirsen getir...çok sert tonlar elde edersin...

Yorum

eyvallah ya ben o sorunu çoktan hallettim
                              ben de bi ton paylaşayım
                              saat yönü olarak
                              ses 9 yönü ve üzeri(ses nekadar yüksek olursa sanki ses okadar sertleşiyo)
                              gain sonuna kadar
                              bass kısık olsa iyidir en fazla saat 10 yönü
                              middle saat 12-13 arası
                              middle frebq hiç sıfır
                              treble full olsun
                              reverbi de fll kullanırım hep
                              şahsen güzel bir ton çıkıyor hem yapay harmonikler daha belirgin sololarda ve ritmde çok iyi gider

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X