Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İbanez TBX65R

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İbanez TBX65R

selam arkadaşlar, amfi almayı dusunuyorum, fakat küçük çaplı konser gibi etkinliklerde goturmesi için en az 50 watt almaya karar verdim, once marshall mg50dfx e baktım, daha sonra ibanez tbx65r yi görünce ibanez daha ağır bastı, hem 65 watt gücünde hemde fiyat olarak gerçekten avantajlı, aradığım sert, güçlü ve tok tonlar, kullanan deneyen bilen arkadaşlar warsa yorumlayabilirlermi

Bana sorarsan mg50 al çok kaliteli bir amfi üzerindeki efektler çok güzel efekt kapatıp açan bi footswich le çok iyi gider

Yorum

arkadaşım eğerki dist ve benzeri efektleri setup ından alacaksan laney lx65d ye de bakmanı şiddetle tavsiye ederim..üzerinde bir sürü efekt var ve foodswitch i de var....clean leri nefis billur gibidir bence çünkü daha denemedim ama youtube da 35 wattlık bir laneyin sesi bile nefisti...sana link de veriyorum aklında bulunsun...ben de ibanez tbx65r ile bunun arasında kaldım...laney in clean sesini duyunca ve hoparlörünün celestion olduğunun öğrenince anında ibanez elendi...

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=1623&gid=90 bu laney 65 watt

bu da laney 35 watt bence sonuna kadar izle aydınlatıcı olacağına eminim.yalnız üstüne basa basa belirtiyorum laney in dist i blues cular için sanki asla metal e gitmez ama sen pedallarınla dist vb alcaksan laney bence çok daha iyi bir karar...benim için temiz clean,güçlü kaliteli hoparlör ve üzerinde de bir kaç efekti olan foodswitch li bir amfi gerekliydi sanırım bu en uygun olan bana..

Yorum

peki celestion hopatlör nedir? farkı nedir? disti falan pedallardan alıcam ama benim aradığım tok ve sert tonlar, vurduğun zaman titretcek yani, hacimli ton arıyorum, mesela marshall amfilerin cleanlar super olmasına rağmen istediğim dist tonunu alamadım mg30dfx'ten, biraz araştırınca ibanezin daha iyi olduğuna karar verdim, yani isteklerime cevap verme açısınından, bu celestion olayı kafamı karıştırdı açıkcası, celestion hoparlor dışında farkları cleanlermi sadece, laneyi alsam bile üzerindeki efektleri pek kullanmam kaliteli reverb olsun yeter, çunku amfiyi aldıktan sonra birkaç analog pedal alıcam ihtiyacım doğrultusunda

Yorum

arkadaşım benim de isteklerim seninle birebir....pedallarla efekt alacağım için bana da sesi temiz güçlü ve sağlam bir alet gerekiyordu...bütçemi marshall avt50x e ayırmıştım ama geçen yaptığım 500 ytl lik alışverişi görünce bu paraya amma da çok şey alınıyormuş diyerek marshalla 1000 ytl vermekten anında vazgeçtim...önce ibanez tbx65r yi almaya karar verdim..sonra da dedimki ya bir de laney i çok duyuyorsun cankut bir de şu laneyleri incele...hadddiiii derken laney daha iyi çıktı bence...şimdi ibanez in muhteşem bir drive ı var fakat açıp bakmadım ama hoparlörü celestion değil...laney in celestion oldugu için laney de karar kıldım...şimdi celestion nedir?usta celestion dünyanın en iyi hoperlörleri arasında zirvelerde olan bir markadır....bu aletler nefis ses çıkartırlar...eğer verdiğim linkteki video yu izlediysen celestion olmamasına rağmen 35 wattlık laney ne ses çıkarmış...bir de celestion ı düşün...sen demişsin ki marshall 30 dfx de dist ti tam alamadım...neden bir alette celestion yok iiki drive ı o kadar iyi değil..arkadaşlar marshall tabiki kral marka ama bu aletlerin ingiliz malı olanları haricindekilerden birşey beklemeyin...

neyse kimsenin amfisine lafım yok benim incelemelerim bunlar..bence sen git arkadaşım aklında ne var sa dene ve gör ok....ama laneyi mutlaka dene...

Yorum

çok saol cankut yardımların için, en kısa zamanda gidip denemem lazım, bakıcam hangisi gümbür gümbürse titretiyosa kararım o yönde olucak

Yorum

rica ederim arkadaşım her zaman elimden gelen yardımı sağlamaya çalışırım..ben de uygun bir zamanda deneyeceğim..denediğim zaman sana ve foruma yazarım deneyimlerimi...bu arada deneyeceğin amfiyi kendi gitarın ve pedallarınla beraber deneki eve geldiğinde farklı bir sonuç görmeyesin..

Yorum

Ani Laneyin kolonu celestion mu Bende Amfi Alacamda

Yorum

laney lx65d nin hoperlörü celestion seventy 80 dir arkadaşlar....ibanezin değil galiba..açıp bakmak lazım

Yorum

ibanez tbx65r kullanan arkadaşlar varsa celestion mu değil mi bi yardımcı olsun

Yorum

Celestion değil.

Yorum

SeekAndDestroy: sitesinde hangi hoparlör kullanıldığı yazıyor ibanezdi sanırım

Yorum

Laney in Resimleri Ve Kolonuna Bakmak İsteyen Arkadaşlar Linke Tıklayabilirler

Laney is the signature of high quality British guitar and bass amplifiers. When Lyndon Laney needed an amp for his band in 1966, little did he know that the amp he made was the start of a long journey, a journey spanning over 50 years and every continent on the planet.

Bende Alacağım Fakat Mydukkan Stoklarında Yok Acaba başka Nerede Bulabiliriz

Yorum

ben de burdan bakmıştım laneye...ama ibanezin sitesinde göremedim birşey...mis gibi celestion göz kırpıyor ordan ...şeker parem benim

Yorum

İbanezinki Celestion Değil Kendi Marka Hoparlörü

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X