Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BOSTON GA-15R AMFİ AYARLARI ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• BOSTON GA-15R AMFİ AYARLARI ?

Arkadaşlar elektroya yeni başladım. boston ga-15r amfim var, drivesız kullanınca çok güzel sesi var, gelgelelim overdriveda sesi 1-2 kademeden fazla açamıyorum, çok gürültü yapıyor. Overdrive volume 3 ve üzerinde iken bir akora bassam amfi patlayacak gibi geliyor o yüzden deneyemiyorum bile Benim amfi mi bozuk yoksa bu amfi böyle midir?
    Bu amfinin huyunu suyunu bilen varsa hangi ayarlarda güzel bir overdrive ses alabilirim? Hem ritm hem de solo için...

iyi bir setup kurmadan ya da iyi bir amfi sahibi olmadan drive kanalında iken 1.pozisyonda akorları ve devamında gelen akorları basıp temiz ses almak pek imkanlı değildir.driveda iken power akorlar temiz çalınır...

senin amfin bozuk değil sadece amfinin ve gitarın elinden gelen bu kadar.sesi terbiye etmek için gerekli setupı kurman ilerde de daha kaliteli bir gitar ya da amfi alman zamanla seni tatmin edecektir.şimdilik elindekinle clean kanalda akorları basabilirsin ben öyle yapıyorum.drive ı da zaten amfiden değil metal muff ım dan alıyorum çünkü amfi yetersiz o konuda.:evil:

Yorum

drive volume 2lerde 3 lerde olsun gitarın sesini tam aç. müzik türünü söylersen ayarlarda yardımcı olabilirim elimde var o amfiden

Yorum

Selamlar

Bu sorun için şu yapılır genelde

GAİN KADEME POTANSI: 12 Yİ 20 GEÇE

VOLUME KADEME POTANSI: 12 YE 20 KALA

Sevgilerimle

Yorum

amfi üzerindeki bütün düğmeler 1 den 10 a kadar kademeli. Çalmak istediğim tarz genelde metallica. Bu tarz için amfideki bass, middle, treble hangi kademelerde olmalı, lütfen solo ve ritm için ayrı ayrı yazın. Bir de bu gitarım üzerinde iki adet ton ayarı var, onları ne şekilde ayarlayacağımı da bilmiyorum. (ayrıca pedal almayı şu an için düşünmüyorum).
          cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Yorum

Tamam işte saat yönü bahsediyorum

Yukarıdaki saat yönüne göre gain ve volüm kademesini ayarla. Fakat bu sana koyu bir distortiondan çok, tatminkar bir overdrive verecek. Metallica tonu demişsin. O amfiye bir distortion pedalı takmadan tam bir metallica tonu yakalayabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

MT2 güzel bir pedal

Metallica için midleri ve tizleri açarsın. Baslarıda biraz dengelemen gerekir. Bahsettiğin amfiyi hiç kullanmadım

Ama genel olarak tizleri 12.25 geçe
            mideleri: 12. 15 geçe
            baslarıda: 12.13 geçe yaparsan bi nebze yardımcı olur umarım

Distortion pedalı şart. Metallicanın aldığı distortion gibi distortion. Yani amfinin preampındaki gibi bir overdrive değil.Aslında amfi preampı overdriveı. Fakat onların kullandıkları amfiler lambalı ve gitarlarıda zaten ben burdayım diyen manyetiklere sahip.

Önerim distortion pedalı alman. Jackhammer dahi işini görebilir preamp kanalından boostlarsan

Sevgilerimle

Düzenleyen - TrueLiar on 10/10/2008 14:37:23

Yorum

Ben de 3-4 gün kadar önce aldım bu amfiyi parasızlık napalım 13 aydır amfisiz çalıyordum artık dayanamadım şimdilik idare etsin ileride güzel birşey alınır dedim.O konuda çok haklısın amfi çok kötü çünkü yani ondan kaynaklanıyor merak etme.Ben de mesela deli gibi harmonikler çıkarmama rağmen iyi amfilerde bunda sesler birbirine giriyor patlamalar da olacaktır haliyle.Çalışmak ve ses almak dışında hiçbir amaca hitap edemez

Yorum

solo ve ritm farklı tonu unut bence malesef öyle bi seçenek sunacak amfi değil . gain i fulle treble de son da olsun, middle 4 te falan olsun bass 7-8 kullanabilirsin dahada farklı ayarlayabilirsin dene reverb 4 civarı iyidir gitardaki tonlarıda tam aç kolay gelsin ayrıca sırf dediklerimize takılıp kalma sende dene bişeyler

Yorum

mesa boogie gibi bir alet gerek metallica nın tonuna oldukça yaklaşabilmek için...tabiri caizse leş gibi trash i ancak o amplilerle yaparsınız(bence,kulaklarımca) ayrıca gitarlar da trueliar da dediği gibi ben burdayım diyen aletler olmalı...gibson explorer ve V kasalar james i ilk kullandığ gitarlar arasında.bu elimizdeki kısıtlı elemanlarla hemen hemen yanından geçiyoruz şöyle bir o kadar ne yazıkki...neyse yine de şükür elimize alıp çalabiliyoruz ya çok da dert yanmamak gerekli...satriani nin mi ne birinin sözü vardı.bizler iyi çaldıkça iyi gitarlar da bize gelirmiş.aynı hesap ne kadar iyisen ekipman da sana geliyor,çünkü sen de can bulmak istiyor.hani biz iyiyiz o da iyi ya.iki iyi ortaklaşa iş yapmak istiyor işte ..aman neyse...

metallica tonu için ben amplide ve metal muff ım da eq olarak aynen şunu yapıyorum.

ampli:bass 8/10,mid 2/10,tiz 10/10
                  pedal:bas8/10,mid 3-4/10,tiz 9/10 ve dist in gain ni de full son olarak ayarlarım bunlar.ayrıca top boost u da 3-4/10 gibi yoğun olarak kullanıyorum.metallicanın parçalarını çalacakken bu ayarlar çok çok iyi gidiyor.yani kulakda çok alakasız bir ton yaratmıyor.eldeki imkanlarla olabildiğince yaklaşıyor işte...

ama mesala şöyle bir durum var.kill em all dan the four horsemen i çalacağım zaman da mid i 6-7/10 yapıyorum,tizler amplide ve pedal da full,boost u da biraz daha arttırıyorum ancak öyle trash in en cın cın lı sesini alabiliyorum ve uyuyor da kısmen...yani metall muff diye deiyorum nereye çeksen oraya geliyor.emg li bir de gitar olsa biraz daha yaklaşılabilir tabi ama şimdilik single ımla mutluyum...

ilerde mesa m olunca da yine detaylarıyla yazarımvalla yemeyeceğim içmeyeceğim biriktirip alacağım o ampliyi ama bayağı bir zaman var...önce hak etmem lazım yoksa yazık o kadar paraya...sevgiyle kalın

Yorum

gain ve treble:sonda
                    mid:3-4
                    bas:7
                    reverb:4
                    yaptım, üzüntüm bir nebze gitti

ama anladım ki pedal şart
                    ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, parmaklarınıza sağlık

Yorum

o amfide pedallardan verim alabileceğini sanmıyorum. amfiyi iyileştirdikden sonra pedal almanı tavsiye ederim. yardımcı olabildiysek ne mutlu bize kolay gelsin

Yorum

beyler bendede Ampteq LG15R amfi var yeni başladım genelde metal calıyorum tonları nasıl ayarlamalıyım bilen varsa söyleyebilirmsi bana yardımcı olursanzıu sevinirim msn stifler_play @hotmail.com

Yorum

herkese meraba....bendede boston ga-15r var...bugun anfiyi çalarken birden ses gitti....ama tamamen gitti..anfi çalışıyo..ısıgı yanıyor.ama ses yok..böyle olunca bir de anfi açılıp kapanırken ses çıkarıyodu artıkk çıkarmıyoo.bu olay olurkende anfi clendeydi..ve sesi 3 teydi..bana yardımcı olursanız gerçekten sevinirimmm...

Yorum

bence gain fulle treble fulle middle saat 12 ya da 3 yönü full de olabilir bnce reverbi açma hiç bas ise o patlama gib şeyler bence bastandır bası saat 10 11 yönünde yapabilirsin

Yorum

hasan_osman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              herkese meraba....bendede boston ga-15r var...bugun anfiyi çalarken birden ses gitti....ama tamamen gitti..anfi çalışıyo..ısıgı yanıyor.ama ses yok..böyle olunca bir de anfi açılıp kapanırken ses çıkarıyodu artıkk çıkarmıyoo.bu olay olurkende anfi clendeydi..ve sesi 3 teydi..bana yardımcı olursanız gerçekten sevinirimmm...
                              o bendede oldu arkadaki kabloların birleştiği yere bastır sorunun hallolur

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X