Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klavyeyi temizleme

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Lord Sparhawk
    replied
    Filth* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir fıs yeterli sanırım.
    Yani sürdüğünüz bez ne kupkuru kalsın, ne de vıcık vıcık olsun, nemli olması yeterli.

Yorum bırak:

• Filth*
    replied
    Bir fıs yeterli sanırım.

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    Ben 4 haftada bir telleri değiştiriyorum. O zaman temizliyorum limon yağıyla.
    Gayet yeterli bir bakım. Yağı fazla kullanmamaya dikkat edin.

Yorum bırak:

• Filth*
    replied
    Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla kirlenmiş ve eskimiş klavyelerde sadece limon yağıyla silme işlemi yetersiz kalır konuda daha önce de yazdığım gibi. Limon yağını yüzeysel temizleme ve parlatma yapma için 2 ayda bir kullanbilirsiniz, az miktarlarda kullanmak kaidesiyle tabi ki.
    Ben 4 haftada bir telleri değiştiriyorum. O zaman temizliyorum limon yağıyla.

Yorum bırak:

• <<eMRe>>
    replied
    Tamam sağol.

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    Limon yağıyla silmek daha kolay olmaz mı ?
    Fazla kirlenmiş ve eskimiş klavyelerde sadece limon yağıyla silme işlemi yetersiz kalır konuda daha önce de yazdığım gibi. Limon yağını yüzeysel temizleme ve parlatma yapma için 2 ayda bir kullanbilirsiniz, az miktarlarda kullanmak kaidesiyle tabi ki.

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    <<eMRe>> isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim Lord
    Bakırköyden 1000 lik bulduk ama sonre birde 600 lük almam gerektiğini farkına vardım oda bulunduğum yerde yok 400 lük buldum anca onu aldım. Kazımak için buldum evde birşeyler önce kazıdım, hafif nemlendirip sonra kalın zımparayla kazıdım birden rengi açıldı yanlış mı yapıyorum dedim bıraktım sonra o elidorla sildim rengi yerine geldi...
    400 lükle olursa baştan yapayım ?

Bebek yağınıda şöyle bulamadım : Nalbura giderken annem evde var bebek yağı alma dedi geldiğimde ise yokmuş dedi bende birdaha çıkmaya üşendm doğrusu
    Bence sen bu işi hiç devam ettirme bozacaksın gibi geliyor gitarını bana, bir lütiyeye götür en iyisi. Çünkü ne yazdıklarımı okumuşsun ne uyarılarımı. Sonuçlarının ne olacağını bilmeden kafana göre hareket etmişsin. Bir bildiğim var ki 600 ve 1000lik zımpara demişim değil mi? 400 lük kullanılabilseydi 400 lük alın derdim. Fazla kalın bu iş için o. Sonra klavyeye elidor gibi kimyevi bir made sürmenin nasıl bir mantığı olabilir? Tekrar ediyorum bence sen hiç bu işe girişme.

Yorum bırak:

• Filth*
    replied
    Limon yağıyla silmek daha kolay olmaz mı ?

Yorum bırak:

• <<eMRe>>
    replied
    Özür dilerim Lord
    Bakırköyden 1000 lik bulduk ama sonre birde 600 lük almam gerektiğini farkına vardım oda bulunduğum yerde yok 400 lük buldum anca onu aldım. Kazımak için buldum evde birşeyler önce kazıdım, hafif nemlendirip sonra kalın zımparayla kazıdım birden rengi açıldı yanlış mı yapıyorum dedim bıraktım sonra o elidorla sildim rengi yerine geldi...
    400 lükle olursa baştan yapayım ?

Bebek yağınıda şöyle bulamadım : Nalbura giderken annem evde var bebek yağı alma dedi geldiğimde ise yokmuş dedi bende birdaha çıkmaya üşendm doğrusu

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    Sopalık sorular sormuşsun:

silistre değil sistre, evet onula, ya da bir fırça ile yalnız buı işlemi sadece klavyede çok fazla kir, tortu varsa yapacaksın, yoksa direk zımpara işleminde ince kirler gidiyor zaten.

Evet öyle kullanacaksın, verim açısından kesip kesip kullanman daha düzgün olur.

Elidor olur mu sence? Kızıyorum bak, ne demişim bebe yağı yerine limon yağı, ardıç yapı, kamelya yağı da kullanabilirsiniz yazmışım. Ayrıca bütün market ve eczanelerde satılan birşeyi nasıl bulamıyorsun, bence aramak işine gelmemiş senin fazla ha?

Yorum bırak:

• <<eMRe>>
    replied
    Tamam komşu teşekkür ederim bir sorum daha olacak ilk adımda perdeleri özellikle perde diplerini yavaşca kazıyın yazmışsın bunu o silistire ile mi yapacağım.
    Ayrıca bu zımparaları böyle kağıt gibi koparıp kullanacağım değil mi ?
    Birde bebek yağı bulamadım Elidor un saç için doğal özlü besleyici bakım kürü yağ olur mu
    Son güncelleyen <<eMRe>>; 23-07-2009, 18:55.

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    Selam emre komşu 600 -ve- 1000 dediysem ikisini de kastetmişimdir. Aldığğın doğru, su zımparası. Onun bir de 600 ya da 800 lüğünü al işte. Sert plastik bulamadıysan hırdavatcıdan 0,4 mm lik sistire al, anlamazlarsa oto ıskarpelası de boya kazımak için verirler, yaparlarsa orda onları ufak parçalara kestir. Yalnız dikkat et, kaba temizlik işini sistire ile yapacaksan baskı uygulama fazla, yoksa ağacı da kazırsın.

Hiçbirşey bulamazsan kaba kıllı bir diş fırçası da olur. Telleri takıp sökmekte hiçbirşey yok, nasıl takılmışsa aynen geri sökeceksin inceleyerek. Sitede bununla ilgili konular da var. Gene de yok yapamam dersen dediğin gibi olur sana zor gelmiyorsa.

Yorum bırak:

• <<eMRe>>
    replied
    Selam arkadaşlar

Lord komşu 600 ve 1000 lik zımpara yazmışsın tam anlayamadım 2 sinide mi alacağız bende 1000 lik bir zımpara var kağıt gibi kare birşey tutuşturdu elime adam arkasında WATERPROOF SILICON CARBIDE P1000 yazıyor bu olur mu ?

Ayrıca sert plastik dediğin şeyi bulamadım onun yerine ne kullansam ?

Son olarak telleri takmayı bilmediğim için gevşetip yanlara sıkıştırdım böyle olurmu ?

Teşekkürler...

Yorum bırak:

• longstring
    replied
    Dostum verdiğin yöntem aldığımız temizlik malzemelerinden daha iyi temizliyor.Dediğiniz gibi gül klavyede gerçekten güzel oldu teşekkürler

Yorum bırak:

• Lord Sparhawk
    replied
    Undertow isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zımpara yerine keçe kullanılmasını öneririm. Çünkü ben 1000'lik zımparayla çok bastırmadan ve dikkatlice zımparaladım ama gitarın şakülü kaydı. Allah'tan ki kaliteli bir gitar değil de yazık olmadı.

Nasıl becerdin çok merak ediyorum, biz 1000 lik zımparayı cila yüzeyindeki prüzleri almada kullanıyoruz, o kadar hassas alan bir şeyle nasıl aşındırdın ilginç. Dikkatlice zımparaladığını zannetmiyorum, bence abana abana zımparalamışsın.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X