Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FLAMENCO TEKNIKLERI

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• FLAMENCO TEKNIKLERI

Slm ben bir flamenco hastasıyım (PACO DE LUCİA ,PENA !!!)ve amator olarak ta gitarımla flamenco çalmaya çalışıyorum.Bana flamenco gitar terimi biraz ters geliyor.çünkü flamenco bir kültür ,gitar tipi değil.forumlarda sık sık kullanan arkadaşlarıma özellikle söylüyorum.
    Bana bir şekilde flamenco parçaları gitarımla çalmayı sağlıycak el tekniklerini nerde bulabilecegimi söyleyebilirseniz çok sevinirim.özelikle tab ya da notaları bulmak çok zor oluyor.Yardımcı olmanız dileğiyle (bu arada site sahiplerinede böyle bir site hazırladıkları için cok tessekür ederim!!)

daha önce de bahsi geçti ama safa yapremin flamenko sanatı ve gitar eseri yardımcı olur üstelik 2 vcd ile bayağı öğretici bir kitap.ama önce sağlam bir nota bilgisi gerekiyor çünkü kitap sıfırdan gitar değil , çalmayı bilene flamenco teknik ve formlarını açıklıyor.

Yorum

Guitar pro programını indir.Oradan paco delucia nın guijaras , entra arranyes,Entro das aguas..

Parçalarını çalışabilirsin.Bunlar senin parmak tekniğini geliştirebilir.Standart akorları öğrenebilirsin buradan.Ayrıca Tab|Edit programını indirebilirsi.Burada da flamenconun ziplenmiş dosyası var.İçinde her türlü formda parça bulabilirsin.Basitten zora doğru.

Al Di meola

Yorum

Bu Tab Edit dediğin program nedir? nerede buluruz?

Yorum

www.tabledit.com

buradan programı indir.Çok küçük bir prog. zati

Sonra bunların tablarının bulunduğu siteye bağlan orada flamenco ile ilgili manyak ii tablar var.

Yorum

http://herso.freesrevers.com buradan tabs bölümüne girin birçok tabs bulacaksynynyz ama ben hala arady?ymy bulamadym bulmak istediklerimide yazyyym ikiside paco de lucia dan castro marin(montino) ve pinonate

Yorum

Guitar pro programını indir.Oradan paco delucia nın guijaras , entra arranyes,Entro das aguas..

Parçalarını çalışabilirsin.Bunlar senin parmak tekniğini geliştirebilir.Standart akorları öğrenebilirsin buradan.Ayrıca Tab|Edit programını indirebilirsi.Burada da flamenconun ziplenmiş dosyası var.İçinde her türlü formda parça bulabilirsin.Basitten zora doğru.

Al Di meola

Yorum

dostum bence flamenco çalmak istiyosan yardım almanı kesinlikle öneririm çünkü teknikleri kitaptan okuyarak oturtabileceğini düşünmüyorum yani özellikle rasquado tekniği ki en oönemlisi zor dur birisinden yardım alman şart derim ben. tabi başka görüşü olanlarda olabilir onlarada saygımız var

Yorum

slm ben bursadan emrecan yaklaşık bir seneden beri gitar çalıyorum flamenko tekniği ilgimii çekin en büyük konulardan bir tanesii bu konuyuu bana açıklığa kavuşturursanız sevinirimm artısı repertuar sıkıntısı yardımlarınızı bekliyorummm

Lütfen daha anlamlı cümlelerle kendinizi ifade ediniz.Daha düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz.[/color]

Düzenleyen - bsus4 on 11/11/2007 00:01:00

Yorum

daha önce de bahsi geçti ama safa yapremin flamenko sanatı ve gitar eseri yardımcı olur üstelik 2 vcd ile bayağı öğretici bir kitap.ama önce sağlam bir nota bilgisi gerekiyor çünkü kitap sıfırdan gitar değil , çalmayı bilene flamenco teknik ve formlarını açıklıyor.

Yorum

bir siteden izlediğim wideo sonrasında flamencoya özel ilgi duymaya başladım.. 2 senedir gitar çalmama rağmen flamenconun yanından bile geçmemiştim.. şimdide ritimleri soloları o kadar zor geliyor ki.. hem çalışabileceğim arşiv yok
                      guitar pro olarak flamenco öğrenebileceğim kaynak varsa yardımcı olun lütfen..

Yorum

Sevgili Özge bunun kitaplarla alakası çok az ben sana o kadar söyleyeyim mümkün değil flamenkoyu kağıda dökmek o yüzden işinin erbabı bir hoca bulacaksın .İstanbul ve Ankaradaysan ne ala başka yerde yok .Var ama yok sen ne dediğimi anlamışsındır.Kolay lokma değil yani .Gitar üzerinde en çok güç gerektiren türlerden şimdiden azimli bir çalışma temenni ediyorum.

Yorum

anladım zaten adamların çalışından parmakların klavye üzerinde dansından belli zor bir olay olduğu.. bir kaç öğretici videoda ritim gösteriliodu.. anlayana kadar çatladım zaten gerçekten çok zor bir iş ama bi hayli de zevkli. teşekkür ediyorum yorum için

Yorum

Hoca çok önemli ama yoksa da başka yollar bulunabilir.Bu forumda çok abilerimiz kardeşlerimiz vardır eğitim methodlarından bu işi öğrenen,öğrenmeye çalışan.İyi hoca bir şanstır diye düşünüyorum.

Yorum

Bende o şanslı insanlardan biriyim galiba hocam 16 yıldır flamenco müzikle ugraşıyor pera mezunu muhteşem bir insan...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Çalışıyor...
                              X