Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türk Flamenko Gitaristleri

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Türk Flamenko Gitaristleri

Evet Türk flamenko gitaristleri hakkynda ne dü?ünüyonuz. ?imdi hemen diyeceniz ki Safa Yeprem....
    Evet en çok onun hakkynda bilgimiz var, lakin ba?ka insanlarda vardyr birimizin tanydy?y di?erlerinin tanymady?y... ?imdilik burada durayym ve bir bakayym ne kadar isim çykaracaz memleketten.

do?an canku. safa yeprem karde?imizi yeti?tirenlerden ba?ka ?

Yorum

Merhaba,
      Alper Kargin ve Evrim Kurtic. Benim bildigim kadariyla sarki ve dansa eslik konusunda tecrubesi olan yegane Turk flamenko gitaristleri.
      Selamlar

Yorum

Eskilerden ve turkiyede bu i?in duayenlerinden Ulvi Av?ar var...Ama depremde e?ini ve çoçuklaryny kaybetmesi nedeniyle müzi?e ara verdi ve enkaz kurtarma çaly?malarynda ?erçe parma?yny kaybetti!bu yüzden artyk eskisi gibi çalamyyor hatta do?ru düzgün hiç çalamyyor..ama tekrar tekrar bu i?in duayenleri?nden oldu?unu söyleyebilirim rahatça..

Yorum

evet ya gerçekten sefa yeprem dyy?ynda bildi?imiz kimler var??en azyndan benim yok!acaba bu benim suçum mu yoksa ilgili gitaristlerin iyi tanytym yapamamasymy???

Yorum

Ispanya'da egitim goren iki arkadasi eklemeyi unutmusum:
            Taylan Polat (Cordoba konservatuarinda okuyor) ve Berk Gurman (Sevilla'da, Fundacion Cristina Heeren'de okuyor).
            Bir de gene eskiden Cristina Heeren'de okuyan, su anda Belcika'da yasayan Emre Kuzuoglu(Koyuncuoglu muydu yoksa ?) arkadasimiz var.
            Selamlar

Yorum

Ezgi Anyl var bir de... ramon montoyanyn ö?rencisi, invication al flamenco albümünü tavsiye ederim.
              çok manyak çalyyor ama ne bileyim frensiz porsche gibi geldi bana...

Yorum

Ali Fuat Yylmazo?lu'nu canly dinledim birkaç kez.. Akademide flamenko hocasy oldu?unu duydum fakat gitti?im konserlerinde Gipsy Kings'ten ba?ka bir?ey çalmady. Onu daha yakyndan tanyyan var my?

Yorum

Ali Fuat Yilmazoglu'nu taniyorum. Onun ismini yazmayi dusundum, ama flamenko gitaristi demeye dilim varmadi. Victory'nin dedigi gibi Gypsy Kings veya latin caliyor.
                  Bir de Alper isimli birisini duydum (Kargin degil ama). Orta yasli birisiymis sanirim, boyle bir gitaristi taniyan var mi? (Gerci pek cok insan flamenko yapmayan kisileri flamenko gitaristi saniyor ama...)

Yorum

valla özellikle müzik piyasasynda arkada gitar çalanlardan iki tane alper isimli gitarist var, biri izmir de kent orkestrasynda çalyyordu bir aralar, ama soyadlaryny hatyrlayamyyom ve ikisinin soyady da kargyn de?ildi, bildiklerim bunlar...

Yorum

Ali Fuat Yylmazo?lu'nun bende dergi inceli?inde sözde flamenko ö?retti?i bir kitaby var. O ya?a gelmi? ama pek iyi çaldy?yny söyleyemem.

Yorum

zaten flamenkoya 30 undan sonra ba?lamy? hatyrlady?ym kadaryyla.. ama benim merak etti?im bu adam gerçekten akademide flamenko hocasy falan my?

Yorum

evet o ince metoda ben de bir aralar rasladym çok yüzeysel geldi bana, ba?ka da amcam hakkynda fikrim yoktur..

Yorum

Arkada?lar sefa yeprem dy?ynda saygyde?er hocam EZGY ANIL'I burda belirtmek isterim sürekli ispanyaya gidip gelen ve kendisini yenileyen bir gitarist ve hoca..kendisiyle çaly?ma ?ansyny 3 sene önce elde etmi?tim...sefa yepremde bilgili ev iyi çalan bir gitarisy tanydy?ym ve izledi?im kadaryyla ama ezgi hocayy canly ve derste görmenizi isterdim saygylar hocam....

Yorum

Laf buradan açylmy?ken ?unu da sorayym; elinde bir Türk'e ait flamenko albümü olan var my? Daha do?rusu böyle bir albüm var my?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Çalışıyor...
                              X