Duyuru

Collapse
No announcement yet.

solak akustik gitar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

solak akustik gitar

ben solağım ve akustik gitar almayı düşünüyorum.solak akustiklerin fiyatları daha mı fazla oluyor?Bunun için özel bi marka falan varmı?
    yoksa elektro akustik mi asam napsam.yardımcı olursanız sevinirim..

Bunun için özel bir marka bulunmaz ama her markada solak gitar üretmez.

Bir akustik alacaksan sağlak bir tane alıp tellerini değiştirerek solak biçime getirtebilirsin.Elektrogitar için bu olmaz.

Solak olarak fabrikadan çıkan gitar düşündüğün gibi normalden daha pahalıdır.

Eğer yeni gitar çalacaksan solak olmana rağmen sağ çalışmak her yerde lehine olacaktır.Uğraşıp sağ çalmaya çalışmak en mantıklı seçenektir bence.(solaklardan biliyorum durumu)

Yorum

ben zaten 2001 de aldım ilk klasik gitarımı 2 yıl çaldım sonra davula geçtim.şimdi tekrar gitara geçicem yani tel değiştirme durumunu bende biliyorum klasik gitarda bunu uyguladım ama elektro akustik olursa bunu yapamam bunun için bilgi istedim..saol yinede.

Yorum

Akustikte farklı biraz daha.Ayrıca zor da.Telleri bir müzik markette değiştirtmen lazım.Solak akustik alacağına bu çok daha ekonomik bir yöntem olur.Ama sakın bir cut away gitarı solak yapma. Yoksa berbat birşey olur.

Bu cutaway'in solak olduğunu düşün.

Yorum

takamine almayı düşünüyorum.tel değiştirmm sorun olmas heralde takaminelerde.

Yorum

Evet olmaz.Takamine iyidir.

Yorum

saol

Yorum

bende solağım telleri değiştirterek kullnıyorm ama elktro akustik alacaksan orj kesik kasa bi gitar almanı tavsiye ederim.cort solak konusunda gayet iyi bence.

Yorum

solak akustik gitaristler için telleri çevirmekle sorun ortadan kalkmaz köprü problemi olur köprüyü çeviremezsiniz sabittir
                  ilgilenen olursa solak akustiğimi satıyorum ben haberiniz olsun

Yorum

Bunları yazdık çok ancak; solak olup sağ çalmaya zorlamak çok zararlı bir iştir.

Klasik gitar dahil tüm gitar tiplerinde sağlak gitarın tellerini değiştirerek çalındığında tam veirm alınamaz. Çünkü eşikler, balkon sistemi ve klavye sağ ya da sola göre ayrı hazırlanır. Değiştirdiğinizde en iyi ihtimalle çalım zorluğu ve entonasyon problemi yaşarsınız. Çalım zorluğunu göze alabiliyorsanız tek makul değişim klasik gitarda olabilir.

Solak gitar talebi az olduğundan firmalar da kısıtlı sayıda solak gitar üretirler, bundan dolayı da solak gitarların fiyatları biraz daha yüksektir.

İyi bir fabrikasyon gitarın solağına vereceğiniz paraya bir lütiyeye kendinize solak gitar yaptırmanız çok daha mantıklı olur.

Yorum

ben solağım 5 yıldır akustik gitarm var her marka üretmiyo üretenlerde özel üretiyo kasası kesik olduu için telleri çevirme durumun yok ,normal akustikten pahalı ***** şuan bende stagg var özel yapım normallernden **** iyi memnunum

Yorum

arkadaşlar alın gitarı telleri çevirin kullanın kurt cobaingibi,jimi hendrix gibi

Yorum

Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Bunları yazdık çok ancak; solak olup sağ çalmaya zorlamak çok zararlı bir iştir.

Klasik gitar dahil tüm gitar tiplerinde sağlak gitarın tellerini değiştirerek çalındığında tam veirm alınamaz. Çünkü eşikler, balkon sistemi ve klavye sağ ya da sola göre ayrı hazırlanır. Değiştirdiğinizde en iyi ihtimalle çalım zorluğu ve entonasyon problemi yaşarsınız. Çalım zorluğunu göze alabiliyorsanız tek makul değişim klasik gitarda olabilir.

Solak gitar talebi az olduğundan firmalar da kısıtlı sayıda solak gitar üretirler, bundan dolayı da solak gitarların fiyatları biraz daha yüksektir.

İyi bir fabrikasyon gitarın solağına vereceğiniz paraya bir lütiyeye kendinize solak gitar yaptırmanız çok daha mantıklı olur.
                          Lord sparvark size merak ettiğim bi soru sorucam sağLak gitarLarı değiştirip soLak yapabiLiyorLar diye duydum bu doğru mu ve de camps m6 gitar hakkında biLgiye ihtiyacım var tabi biLiyosanız

Yorum

saglagi solaga cevirme

bende solagım kardesim.saglak gitar alıpta kmse solaga çevirmesin tellerini.kulagınız varsa bozarsınız.clasik gitardan bska hiç bi gitarin telleri çevrilmez.dusunun acık biseyi yapmadan önce akıllı olun biraz paranıza yazık edersiniz ananızın babanızın canı cıkıyor o paraları kazancam diye

Yorum

Hangi markayı tavsiye edersiniz?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X