Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akustik gitarda tellerin sertliği

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Akustik gitarda tellerin sertliği

Selamlar. Elektro akustik gitarımda teller çok sert ve gitarın çalınabilirliği çok zor bunun için birçözüm yolu önerebilirmisiniz teşekkürler...

Daha ince bir tel takımı alabilrisn.Mevcut Tel takımın hem bakırdır hemde kalın bir tel takımıdır.Daha ince ve yumuşak bir tel takımıyla değiştirirsen sorun çözülebilir.Ama şunu da belirteyim akustik gitarlar ne kadar incesini de taksan telleri sert olur.elektro gitar gibi olmaz yani..

Yorum

abi peki neden elektro kadar yumuşak olamıyo?Yani burda önemli olan klavye mi yoksa tel mi?

Yorum

işte size bi çözüm yolu....
        şimdi elektro gitarınızı elinize alın ..ve processor ünüzden acoustic bir effekt seçin
        ..işte size yumuşak telli akustik bir gitar...

Yorum

Vaay.Gerçekten mantıklı.Şimdi bana sadece bi elektro gitar bi de prosesör ********!:evil:

Yorum

Selamlar. Elektro akustik gitarımda teller çok sert ve gitarın çalınabilirliği çok zor bunun için birçözüm yolu önerebilirmisiniz teşekkürler...
            hangi markanın ne tarz telini kullanıyorsun?Kullandığın tellerden kaynaklanabilir.

Yorum

Şu an dadario marka tel kullanıyorum.Ama bence deli arkadaşında söölediği gibi ne takarsam takiim sap kendisi kalın olduğundan bana elektro alana kadar rahat yok...

Yorum

Ya zaten elektro gitarı çalış rahatlığı açısından akustik ya da klasik gitar ile karşılaştırmanın manası yok,elektro gitar gerek tel yüksekliği gerekse sap kalınlığı ve yüksekliği açısından çok kolay kullanımlı bir enstrüman,ben de ne zaman elime elektro gitar alıp 10 dakika bile çalsam klasiğin sapı kalas gibi geliyor elime

Yorum

Evet, aynen.Bu arada bi de değiştirilebilir sap olayı varmış arkadaşlar.Şimdi yani sapı değiştirmek ne işe yarar?Yani sap yamulduğunda falan mı değiştiriliyo?Bi ibanez var hoşuma giden ve sapı değiştirilebiliyomuş.Açıklarsanız sevinirim

Yorum

Slm bende yamaha eg112 elektro gitar var telleri çok sert, nasıl ayarlamam gerekir önerilerinizi bekliorum...

Yorum

kaliteli akustik gitarlarda sertlik olmuyor ben ibanez çalmıştım sanki pamuk gibiydi.. gitarına göre değişir.. teller çözüm değildir

Yorum

En kolay yol bildiğin gib akustik gitarladdada sap ayyarı yapılıyorelekrro gitarda olduğu gibi sap ayarını yaptorırsan düzelir büyük ihtimalle

Yorum

nasıl oluyor gitar markasına gore tel sertligi nasıl degisiyor anlayamadım?. bende de akustik var benim tellerimde sert hatta uzerınde hala orjinal telleri duruyor sap ayarıda yapılmıs durumda. bunu bir acıklarsanız iyi olucak.

Yorum

Arkadaşlar sap ayarı çok önemli ben daha dün akustik gitarımın tüm tellerini 18 ytl bayılarak aldığım LA BELLA Criterion golden alloy acoustic guitar c500t(bu yazdığım telin tam markası ver modelidir içinde ikitane de yedek Mi ve Sİ teli var) ile değiştirdim. Sap ayarını yaptım teller için bugüne kadar çaldığım en iyi akustik gitar telleri diye bilirim gitardan çıkan ses inanılmaz değişti tabi benim yaptığım bakımında bir etkisi olmuştur bu değişimde. Herneyse telleri değiştirirken sap ayarınıda yaptım. Kılavyeyi düzleştirecek gibi yapınca tellerde otomatik yumuşama oldu zaten kaliteli ve güzle bir telle sahipseniz tel çok yumuşak oluyor elektrogitarın tel setliğine yakın bir hale geliyor. Birde Daha yumuşak teller için Akord yaparken Sol den akor yapmak yerine Re den ses alıp ona göre bir tonda gitarı akord ederseniz otomatikman tellerde yumuşayacaktır hem daha tok birses olacak hemde şarkıları söylerken sesinizi zorlamayacaksınız.

Düzenleyen - ad2000 on 03/03/2007 12:46:19

Yorum

sap ayarını yapıp tekrar deneyin arkadaşların da dediği gibi.Ama işi bilmiyorsanız kendiniz yapmayın.Yine işin üstatlarının yapabileceği bir şey sanırım eşikleri kontrol ettirin zira yüksek ise sap tarafında ki bu sıkıntı olur.Sap kalınlığı eli yorar tel sertliği ile ilgili bir konu değildir.Sol yerine re notasından akord yapmakta bir çaredir ve gerektiğinde kapo ile kullanılırsa mantıklı olur heralde.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Çalışıyor...
                              X