Duyuru

Collapse
No announcement yet.

akustik gitar teli

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ernie Ball teller gayet kaliteli ama çok kısa sürede deforme oluyor teller. Telleri sürekli silsende kaçınılmaz oluyor ton bozuluyor... Şu anda dean markley alchemy 0.11 kullanıyorum gayet memnunum hem dayanıklılık hem ton konusunda gayet başarılı...

Yorum

Light
      Extra Light
      Custom Light bunlar nedemek oluyor?
      009
      010
      011
      012
      013

gibi sayıların ne olduğunu biliyorum kalınlık demek. ama bunların çalarken ne farkı var? kalın olanlar daha mı çok el acıtıyor. ve daha pes ses mi veriyor?

Yorum

tellerin kalın olması veya ince olması, tonla, volumle alakalı bi durum... bunun içinde gitarının ozellıklerını malzemesını bılmen gerekır.

oncelıkle, gitar kasasının yapısına gore sonrada kendı kullanım zevkine gore secmelısın...

gitardan ince bi ses almak istiyorsan ince tel kullanacaksın... biraz da kalın bi ton elde etmek istersen kalın tel kullanacaksın... ama tabi kalın takarsam kalın ınce takarsam ınce alırım demek degıl...

gitarının ozelliklerine gore belirli teller edineceksin kendince... hangisi hoşuna giderse onu kullanıcaksın...

biraz saçma olacak ama, klasik gitara akustik teli taktıgında aldığın ses hoşuna gidiyorsa senın ıcın tel ve gitar odur

kullanım yerıne gorede degısır tabıkı...

evde tek takılcam dıyosan pek bı onemı yok sonucta kendı cıkardıgın sesı sana begendırecek olan her tel ısını gorur... ama bı toplulukta **** sahnede veya grupta kullanıcam dersen ozaman ınce eleyıp sık dokumalısın...

ayrıca bi arkadas ernieball için ömrü kısa demiş ;

profesyonel tellerin omurlerı kısa olur... sesin ve taşınabilirliğin en iyi seviyede olması için, olabildiğince saf olmalı... prof. tellerde en saf olanları oldugu ıcın ömürleri kısa olur...

profesyonel gitaristler her sahneden sonra tellerını degıstırırler... en kötü ihtimalle 3. sahneye cıkmazlar aynı tellerle...
        Son güncelleyen buraxi; 21-01-2010, 11:02.

Yorum

merhaba arkadaşlar bende takamine EG 523SCB akustik gitar var daha 9-10 aylık bir gitar gitarı da alıyorken burdaki yormlar doğrultusunda tercihimi yapmıştım ve yine sizlerin yorumuna ihtiyacım var.Tellerle ilgili sorunum var tellerden anlamadğmdan iyi bi seçim yapamıyorum sizce bu marka bi gitar için kaliteli bi tel hangi marka olmalı nasıl bir tercih yapmalıyım şimdiden çok teşekkür ederim
          Son güncelleyen kbly; 27-07-2010, 17:34.

Yorum

yardım

merhaba arkadaşlar bende takamine EG 523SCB akustik gitar var daha 9-10 aylık bir gitar gitarı da alıyorken burdaki yormlar doğrultusunda tercihimi yapmıştım ve yine sizlerin yorumuna ihtiyacım var.Tellerle ilgili sorunum var tellerden anlamadğmdan iyi bi seçim yapamıyorum sizce bu marka bi gitar için kaliteli bi tel hangi marka olmalı nasıl bir tercih yapmalıyım şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum

sana önerebılecegım tek tel markası elixir dir arkadaşım pişman olmazsın...

Yorum

elixsir almanı öneririm...gayet iyidiri ses özellıgını uzun süre tutar...benım yavsıyem bu dur ..dedıgın fıyata bulursun zaten....

Yorum

sağoln teşekkür ederm arkadaşlar sizce lightmı alayım genelde elixir in ligiht telleri mevcut yoksa mediummu olsun

Yorum

Bende de Takamine G320 var 3,5 yıllık.. Şu ana kadar D'Addario tellerden şaşmadım, pişman değilim ama Elixir in çok methini duydum.. Uzun süre boyunca akustik gitarla haşır neşir olanlar Elixir den vazgeçmem diyorlar..Hatta onların yalancısıyım; "Akustik gitar deneyimi bu tellerle çalmadan önce ve bu tellerle çaldıktan sonra olmak üzere ikiye ayrılmalıdır" diyen bile var =) D'Addario tellere göre daha uzun sürede oksitleniyormuş ve ses rezonansını da daha uzun süre muhafaza ediyormuş..(Tabi daha pahalı olduğu da bir gerçek..)
                    O nedenle ben de Elixir alacağım yakınlarda..
                    Denediğimde sizle yorumlarımı paylaşırım arkadaşlar

Yorum

Takamine Gitar Alan Adam Elixiri takacak Arkadaşım

Yorum

arkadaşlar size bişiy soracam ama konuyl pek alakası ok ama lutfen cvp yazın işte soruma gldk klasik gitar telleri yerine akustık telleri taksak olurmu şimdiden teşşekkürler

Bu şekilde bir Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederseniz ceza alacaksınız.
                        Son güncelleyen yutup123458; 13-09-2010, 22:58.

Yorum

Dean Markley telleri tavsiye ederim arkadaşlar. klasik, akustik ve elektro gitar için de denedim tellerini. daddario fiyatına çok daha iyi bir performans sunuyor bence. Klasik gitar tellerinde ernie ball kadar zevk almadım ama yine de guzel.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X