Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez EW20WNE yi bir tartışalım

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Ibanez EW20WNE yi bir tartışalım

Merhaba arkadaşlar. Ben bir akustik gitar tınısı manyagı olarak sizlerden bir konu hakkında yardım istiyorum. Öyle fena çalan birisi değilim, genelde akustik ritm gitar ve vokaldeyim. Daha çok unplugged tarzı bir gitar arıorum. Güçlü ses sağlam yapı ve cezbedici görünüş ... Dedim ki şöle güzel özellikli bir gitara sahip olmalıyım artık. Ben bi araştırma yaptım İBANEZ,CORT,TAKAMİNE,WASHBURN,YAMAHA vs.. gibi markalardan kimisi bana çok pahalı geldi kimisi tatmin etmedi kimiside tam istediğim türde...

Şimdi ibanezin EW(exotic wood) serisi EW20WNE model bi elektro akustiği var. Şimdi bu gitar öncelikle görünüş olarak beni çok cezbetti, gerçekten kasa yapısı ve kahve tonları rengi ile gerçekten hoş bir gitar.Özelliklerine gelirsek:

*Jumbo cutaway bir gitar artı olarak www.ibanez. com sitesinde acoustic gitar kategorisi altında tüm özellikler mevcut. Benim ilgimi çeken ise EWC body ve EW body arasındaki şu fark;

EWC body 100mm kalınlıkta iken EW body 125mm kalınlıkta.BU bir avantajmıdır gitardan çıkan ses,tını için...

*gitarda 5 bant ekolayzır enteğre akort aleti var.Sanırım ekolayzırı İbanezin kendi ürünü fakat butan yerine cevirmeli bir düğme sistemi ile tasarlanmış hoş ve kibar bir ekolayzır...

*Ağaç olarak daha yeni yeni duyduğum ön ve arka kapar CORDİA die bir ağaçtan imal edilmiş. Geri kalan kısımlar ise maun ve gülden oluşuyor. Bu CORDİA ağacı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bilgi paylaşımı yapmalarını rica ediyorum...

*Klawye üzrindeki işleme joş ve gitar gerçekten göze de hitap ediyor...

*Çıkış olarak İbanez bu gitarında 1 adet kalem jack çıkışı birde dişi jack çıkışından harici 2. bir çıkş daha sunmuş. Sanırım bu ses çıkışını daha da güçlendiriyor. Bu konu hakkındada bilgi sahibi arkadaşlardanda paylaşım bekliyorum. Bizi bilgilendirirlerse sevinirim....

kısacası ben bu gitarı almak istiyorum piyasa fiyatı 450 ytl değerinde seyrediyor. Fakat özelliklere nazaran ben biraz fiyatı düşük buldum. Eğer bu gitarı kullanan veya deneyen arkadaşlar varsa tekliflerini düşüncelerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum....

Teşekkür ediyorum...

İlk önce fiyat konusundaki yanlışını söylemekle başlamak istiyorum... fiyatı 700 tl civarındaGerçekten güzel bir gitar manyetik olarak da FISHMAN kullanılmış ve Bbant modeli ile sahnede ayar yapma kolaylastırılmış... Ama ben de çok kararsızım bu fiyata baska bi marka daha iyi olabilir mi bunu bilmiyorum. Kasasının hacminin büyüklüğü amfisiz ses için daha avantajlı yani sen büyük olanı sececeksin Küçük olanı neden daha pahalı dersen ceptelefonlarıın küçük olanlarının pahalı olduğu gibi düşün... Umarım istediğin gibi bir akustik gitarın olur

Yorum

Bu modeli denemediğim için iyidir veya kötüdür diyemem ama bu fiyat aralığında artık solid top akustikler başlıyor ki..ses olarak daha tatmin edici olabilirler.

Yorum

Myguitar... isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        İlk önce fiyat konusundaki yanlışını söylemekle başlamak istiyorum... fiyatı 700 tl civarındaGerçekten güzel bir gitar manyetik olarak da FISHMAN kullanılmış ve Bbant modeli ile sahnede ayar yapma kolaylastırılmış... Ama ben de çok kararsızım bu fiyata baska bi marka daha iyi olabilir mi bunu bilmiyorum. Kasasının hacminin büyüklüğü amfisiz ses için daha avantajlı yani sen büyük olanı sececeksin Küçük olanı neden daha pahalı dersen ceptelefonlarıın küçük olanlarının pahalı olduğu gibi düşün... Umarım istediğin gibi bir akustik gitarın olur
        hocam şimdi 700 lira civarı da arkadaşım 2007 de açmış konuyu

Yorum

Ben de bu gitardan almayı düşünüyorum.İnternette pek fazla bilgi bulamadım,birkaç tane video vardı en azından.Hiç canlı olarak görmedim fakat görünüşü çok hoşuma gitti.Videolardan izlediğim kadarıyla sesi de güzel.Şu anki fiyatı Mydukkan'da 850 TL idi.Stokta yok fakat başka bir yerden bulursam almalı mıyım? Hiç kullanan yok mu?

Yorum

Rycbar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Ben de bu gitardan almayı düşünüyorum.İnternette pek fazla bilgi bulamadım,birkaç tane video vardı en azından.Hiç canlı olarak görmedim fakat görünüşü çok hoşuma gitti.Videolardan izlediğim kadarıyla sesi de güzel.Şu anki fiyatı Mydukkan'da 850 TL idi.Stokta yok fakat başka bir yerden bulursam almalı mıyım? Hiç kullanan yok mu?
            Sayın arkadaşım senin o gitara verdiğin paranın büyük bir kısmı dış görünüşe ve saptaki ibanez yazısına gidecek.Kısacası çıplak sesi dahi kendi fiyatına eşit bir akustik gitardan katlarca kötü olacak.Benim önerim eğerki 850 tl yi gözden çıkardıysan ki bende bu gitarı almayı düşünüyorum http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=5276&gid=809 budur öncelikle kapakta masif ladin kullanılmış bu demektirki gitar zaman geçtikçe daha güzel bir sese kavuşacak ve ses yerine oturacak bu da hem gitarının sesini yerine oturtup çok güzel bir tını kazandırır hemde gitarın yıllandıkça bir şarap gibi güzelleşir.Tabi bu sayede gitarı satmaya kalkarsan 0 fiyatından dahi pahalı bir fiyata satarsın diye düşünüyorum(benim düşüncem).

Yorum

UmutcanRTRK isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Sayın arkadaşım senin o gitara verdiğin paranın büyük bir kısmı dış görünüşe ve saptaki ibanez yazısına gidecek.Kısacası çıplak sesi dahi kendi fiyatına eşit bir akustik gitardan katlarca kötü olacak.Benim önerim eğerki 850 tl yi gözden çıkardıysan ki bende bu gitarı almayı düşünüyorum http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=5276&gid=809 budur öncelikle kapakta masif ladin kullanılmış bu demektirki gitar zaman geçtikçe daha güzel bir sese kavuşacak ve ses yerine oturacak bu da hem gitarının sesini yerine oturtup çok güzel bir tını kazandırır hemde gitarın yıllandıkça bir şarap gibi güzelleşir.Tabi bu sayede gitarı satmaya kalkarsan 0 fiyatından dahi pahalı bir fiyata satarsın diye düşünüyorum(benim düşüncem).
              Yorumunuz için çok teşekkürler.Zaten gitar piyasada yokmuş,her yerde aradık.Görünüşü çok güzel ama bu düşüncem hala değişmedi Bunun yerine Ibanez AEG10E aldım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Çalışıyor...
              X