Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akustik Gitara Anfi Modeli

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Akustik Gitara Anfi Modeli

Arkadaşlar yeni akustik gitar alcagım. Ancak anfide kararsız kaldım.yaptıgım araştırmalar sonucu elektro gitar anfisiyle kullanılmaması gerekiyormuş verim alınamıyormuş.6 senedir elektro gitar çalıyorum. ne yapmam gerek sizce ? akustik gitarımı elektro anfisindede kullanabilirmiyim? yoksa akustik anfimi almam gerekiyor?önerileriniz nelerdir? akustik anfisi için ayırdıgım bütce en fazla 100tl bunuda belir tiyim. yardımlarınızı bekliyorum...

100TL'ye akustik gitar amfisi yok malesef. En ucuzları 200TL'den başlıyor. Buyrunuz link.

http://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=81

Elektro amfisi ile çalarsınız ama istediğiniz verimi alamazsınız. Sahnede falan kullanacaksanız eğer ucuz bir şey almayın bence, şundan bulabilirseniz gayet güzel amfidir.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=4785&gid=1412

Ha evde çalacaksanız, ne gerek var amfiye falan. Akustik gitar adı üstünde, akustik kalın

Yorum

Aykan'ın dediği gibi evde kullanacaksan amfi almaya hiç gerek yok. Zaten elektro gitarda çalıyormuşsun efekt vb. olaylardan hevesini almışsındır. Ha birde akustik'i amfi ile kullanabilmen için amfinin sesinin epey açık olması lazım ki doğal sesi amfiyi bastırmasın (ev için sıkıntı olabilir kısacası).

Bende akustik alalı 2 sene kadar oldu sanırım jak'ı kayıtta kayıda takıyorum o kadar.

Yorum

Merhaba,
        100 YTl gibi bir bütçeyle tek çözüm akustik DI box olur; o da en iyimser haliyle Behringer. Sahnede, programda, kayıtta gayet işini görür.

Bütçe arttırıp güzel bir anfi alabilecek olursan mutlaka ama mutlaka Fishman Loudbox Mini dene. Bir hafta kadar önce ucuz diye bir Stagg 40 AA R aldım. İki kanal olması ve fiyatı sebebiyle sadece. Alana kadar denediğim anfiler Ibanez'in Troubadour serisi 20 ve 35 W; Marshall'ın 50 ve 100 wattlık akustik anfileri, Fishman Loudbox 100 ve Loudbox mini. Loudbox mini alamadığım için kabuslar görmekteyim hala ))

Bu arada Roland CubeX serisi anfilerin akustik modelleme modundayken performansı hiç ama hiç fena değil. Eğer tek anfiyle hem akustik hem elektro diyorsan Roland CubeX serisi 20 W ve üstü düşünülebilir.

Selamlar, sevgiler...

Yorum

halilkesiktas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Merhaba,
          100 YTl gibi bir bütçeyle tek çözüm akustik DI box olur; o da en iyimser haliyle Behringer. Sahnede, programda, kayıtta gayet işini görür.

Bütçe arttırıp güzel bir anfi alabilecek olursan mutlaka ama mutlaka Fishman Loudbox Mini dene. Bir hafta kadar önce ucuz diye bir Stagg 40 AA R aldım. İki kanal olması ve fiyatı sebebiyle sadece. Alana kadar denediğim anfiler Ibanez'in Troubadour serisi 20 ve 35 W; Marshall'ın 50 ve 100 wattlık akustik anfileri, Fishman Loudbox 100 ve Loudbox mini. Loudbox mini alamadığım için kabuslar görmekteyim hala ))

Bu arada Roland CubeX serisi anfilerin akustik modelleme modundayken performansı hiç ama hiç fena değil. Eğer tek anfiyle hem akustik hem elektro diyorsan Roland CubeX serisi 20 W ve üstü düşünülebilir.

Selamlar, sevgiler...
          Merhaba bende elektro akustik gitar almayı düşünüyorum. elektro gitar amfimi kullanmayı düşünüyordum. roland micro cube var bende. akustik moduna getirip öyle çalabilirim diye düşünüyordum. yorumunuzda roland cubex serisi önermişsiniz. micro cube ile kullansam problem olur mu acaba ses kalitesi açısından. açıkcası birde akustik gitar amfisine para vermek istemiyorum. elektro akustiklerde biraz pahalı çünkü. sadece evde genel olarak beste amaçlı kullanmayı düşünüyorum.

Yorum

teşekkür ederim bilgileriniz için çok yardımcı oldu )

Yorum

Akustikte amfi faktörü çokta etki etmiyor sanırsam.

Yorum

Çalışıyor...
              X