Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Davul hoca istemeden çalınabilen tek alettir

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ben de bateriye başlamak istiyorum kaç ay ders almam gerekir sizce temelini öğrenebilmem için?

Yorum

sen öyle san...öğretmenle 1 yılda öğrendiğini tek başına 2 yılda öğreniyorsun...teknikler eksik kalıyor...tabi internette teknikler var ama çok araştırman lazım

Yorum

ModifiyeX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Ben de bateriye başlamak istiyorum kaç ay ders almam gerekir sizce temelini öğrenebilmem için?
        temel öğrenmek için 1 ay yeter kanımca...davılu az çok tanırsın..çok basit şeyler çalabilirsin

Yorum

Haziran 2013'de 3. yılım bitecek bateride. Kursa gitmedim. Evimde bateri yok sadece yılda 4-5 defa dayımın baterisini çalmaya gidiyorum. 1 yıl kendi kendime çalıp okul grubuna girdim(4-5 yıldır kursa giden adamların arasından). Hiç mi dışardan bir şey almadım? İnternetten videolar izledim bazı tekniklerin. Ama bende yetenek varmış. Keşke küçükken bilseydim lise 2'de öğrenmek kötü oldu. Ama olsun bir de şöyle birşey var ben çoğu zaman dersleri dinlemez şarkıları çalardım hayalimde çok kafa yordum. Bu arada kursa gitmemenin eksisi şudur şu an bana 4/4'lük **** 4/8'lik falan ritim çal de çalamam bilmiyorum ama sen elinle yap çalarım. Hocasız inanın öğrenilebilir. Ama her şeyi değil. Bazı teknikler vardır tabikide. Buda kanıt: Şubat 2011: http://www.youtube.com/watch?v=nvO2FTXfj9Y Şubat:2013 http://www.youtube.com/watch?v=szUCu32f4UU

Yorum

Böyle saçma yorumlar görmek beni gerçekten üzüyor. Herhangi bir enstrümanı öğrenmek için hoca mecburi değildir, hocanın görevi bize yol göstermektir. Gitar çalmak isteyen bir insan da tek başına öğrenebilir gitarı, Jimmy Page gitar çalmayı nasıl öğrendi zannediyorsunuz? John Bonham da tencerelerle tek başına başlamış davul çalmaya. Bu enstrümanlar ilk bulunduğunda da bulan kişinin çalmayı bir hocadan öğrendiğini zannetmiyorum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
            X