Duyuru

Collapse
No announcement yet.

GR 3 deki garip problem

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arıza GR 3 deki garip problem

Problem şu ses gelmiyor
    Olan şeyleri anlatayım
    1-Gitarı line in den bagladım ses ayarlarından mikrofonu açtığım zaman gayet güzel clean ton alıyorum hiçbir program olmadan.

2-Guitar rig i açtığım zaman sadece çınlama sesi geliyor ayrıca garip bir şey daha var mesela itunes dan müzik açtım guitar rig in in-out parametreleri müziğe göre oynamaya başlıyor

3-5+1 creativein ses sistemini kullanıyorum bilgisayara format gelmeden önce ses kartının tek çıkışından ses alıyorduk(birtek böyle bütün hoperlörler çalışıyordu)çoğaltıcı kullanıp,şimdi ise ses kartının bütün slotlarını kullanıyorum yani 5+1 den gelen 3 kablo var ve bir tek line in girişi boş kalıyor.

4-Ayrıca aynı bilgisayarda guitar rig 3-4 amplitube kullanmışlığım var yani ses kartında sorun yok asio nun nasıl kullanıldığını da biliyorum.Ama formattan sonra herşey değişti.

Evet soru zor gibi bunu çözebilecek arkadaşımız var mı merak ediyorum

evet arkadaşlar.aynı problem bende de var win7 64bit ile creative audigy value kullanıyorum.

Yorum

Normal Creative'in ürettiği ses kartları ile Guitar Rig 3 veya başka bir programlarla verim alamazsınız ki zaten.Sesi düzgün çıkarmayı başarsanız latency sorunu çıkar latencyi hallederseniz ses düzgün çıkmaz illaki bir sorun çıkar.Bunun için yapabileceğiniz en uygun fiyatlı müzik için yapılmış ses kartlarından birini almak.

Yorum

BaltazarXq isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Normal Creative'in ürettiği ses kartları ile Guitar Rig 3 veya başka bir programlarla verim alamazsınız ki zaten.Sesi düzgün çıkarmayı başarsanız latency sorunu çıkar latencyi hallederseniz ses düzgün çıkmaz illaki bir sorun çıkar.Bunun için yapabileceğiniz en uygun fiyatlı müzik için yapılmış ses kartlarından birini almak.
        Düzgün ses derken neden bahsediyorsun pek anlamadım.Sonuçta beklentiye göre değişir kimse bu programlardan analogun verdiği keyfi alamaz herhalde.
        Creative'in 50 liralık ses kartlarıyla yeterli tonlar alırsın merak etme.
        Ayrıca latencyi sadece ses kartına bağlarsan büyük yanılgıya düşersin ses gecikmesinde ben gözlemlediğim kadarıyla en buyuk etken cpu gücü.
        Her neyse çözüme gelelim;Denetim masası,ses efektive aygıtları ses ayarları işte,aygıt ses ayarı bölmesinde gelişmiş seçeneği var oraya tıklıyoruz,seçenekler,özellikler burada çalma kaydetme bölümleri var kaydetmenin özelliklerini açıyoruz ve sadece line in i seçiyoruz böylece sorunumuz çözülmüş oluyor.

Yorum

arkadaslar bisey sorucam bilgisi olan cevap verebilir mi ?
          guitar rig 4 ün seslerini reaperla nasıl kaydedebilirim ?

Yorum

Guitar Rig 4 te Preset Tapedeck Post var. Ordan Sync-On yapıp kaydedebilirsin. Kaydetme yeri Program Files / Common Files / Native Instruments / Tapedeck olmalı.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
            X