Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Digitech BP 80

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Digitech BP 80

Ben bu pedalı 2007 Tmmuzda aldım. Piyasada çok tutan ama bir o kadar da kötülenen bu pedalın özellikleri aslında hiç te o kadar kötü değil. 200 YTL den az paranız varsa alabileceğiniz en iyi pedaldır. Wah efekti o kadar iyi değil ama amfi modelleme, compressor,noise gate ,chorus ve distortionları sağlam.Kendi tonlarınızı yazabiliyorsunuz. Fuzz Distortion + Wah karışımı yazarak Cliff Burton tonunu yakalarsınız mesela. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim

Düzenleyen - Çatalcı on 29/01/2008 01:53:22

Düzenleyen - Çatalcı on 30/01/2008 01:46:07

BP 80 olabilir mi?

Yorum

pardon ya yanlış yazmışım

Yorum

Ben bu pedal olayını merak ediyorum bayağı ama tam bilgim yok şimdi nasıl kullanıyorsun o pedalı nasıl efektler var ?Nasıl kullanıyorsun mesela ben onu da hiç bilmiyorum hiç denemedim şu ana kadar pedal kullanmayı...

Yorum

Müthiş bi olay. Bas gitarda distortiondur, overdrivedır, Wahtır her bir şey var. Ayrıca bir sürü şahane clean ton var. Cliff Burton tonunu yakalayıp Anesthesia Pulling Teeth çalmak manyak bi his. Tavsiye ederim. Pedalda istediğin tonu yazıyosun sonra da çalıyosun işte.

Yorum

Zaten overdrive ve dist. her zaman istediğim efektlerdi...Peki mesela Çilekeş Siyahın introsundaki efekti alabiliyor musun elindeki pedaldan?Alıyorsan wah mı oluyor o efekt?Çok hoşuma gidiyor o efekt birkaç yerde daha duymuştum...

Yorum

Şarkıyı dinlemedim ama Çilekeş efektlerini o processorle rahat rahat yapıyoruz. İstediğin her tonu her efekti yazabilirsin

Yorum

Saol teşekkür ederim aydınlandım

Yorum

Bende yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Çok ucuza buldum ama pedalı kullanmaya başladığımda gerçekten dumur oldum. Fiyatına göre çok iyi işler çıkardı. Sahnede,stüdyoda heryerde kullanıyorum. Expression pedalı da çok işime yaradı. Bence fiyatına göre kötü ününü hak etmeyen bir pedal. Tabiki analogların verdiği kalitede tonları yok ama dediğim gibi bu fiyata böyle tonlar beklemiyordum.

Yorum

Asla tavsiye etmeyeceğim bir cihaz.Aslında genel olarak bu tür cihazlara karşıyım.Bas gitarı bas gitar gibi kullanmak lazım.Distortion vs.. bunlar bana bass gitar için çok saçma geliyor nedense.Limiter,Di-box gibi cihazlar ise daha kullanılabilecek cihazlar.

Yorum

Asla tavsiye etmeyeceğim bir cihaz.Aslında genel olarak bu tür cihazlara karşıyım.Bas gitarı bas gitar gibi kullanmak lazım.Distortion vs.. bunlar bana bass gitar için çok saçma geliyor nedense.Limiter,Di-box gibi cihazlar ise daha kullanılabilecek cihazlar.
                      Arkadaşım zevkler tartışılmaz bilirsin,herkes nasıl isterse öyle çalar.

Bende 2. el BP200 almayı düşünüyorum

Yorum

Bas gitarı bas gitar gibi kullanmak nasıl oluyor ben anlamadım ?
                        İlla clean ton mu lazım ? Eper öyleyse Dist+Wah karışımı ton kullanan Cliff Burton ne yapmış ? 4 telli elektro çaldığını zannetmiyorum ama hep en iyi basçılar listesinde olmuş adam.

Yorum

arkadaslar bunun bir üst modeli var BP200. biraz daha pahalı ama gözle görülür bir fark göremedim. ne özelliği üstün BP 80'den?

Yorum

Kendi tonları bence güzel...
                            Zaten kendinde yazabildiğin için çok sağlam tonlar çıkıyor..
                            Orta seviye Bass guitar'a ve stüdyolara uygundur

Yorum

Beni Bass guitar'a aşık eden adam Cliff Burton
                              Bass guitarlada neler yapılabileceğini ve en son noktasını yapmış ve genç yaşında bile birçok büyük basçının idolü olmuştur Bass guitarla elektro arasında kararsız kalanların izlemesini ve ondan sonra karar vermesini istiyorum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X