Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort B4 mü yoksa Cort A4 mü?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort B4 mü yoksa Cort A4 mü?

Arkadaşlar gitar alıcam ama çok kararsız kaldım. Sizce Cort A4 mü almalıyım yoksa B4 mü? Aldığım yorumlara göre arasında pek bir fark yokmuş ama emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

A4 tabikide

Yorum

niye peki?

Yorum

öncelikle a4 'ün bağlatısı thru-neck.b4 ise vidalı.ayrıca a4'ün gövdesi akçaağaç,b4'ün ise maun.bu iki özellik bile bence a4 'ü seçmen için çok iyi nedenler

Yorum

tru-neck'in ne gibi faydaları var? 0.o

Yorum

Alchemistake isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            tru-neck'in ne gibi faydaları var? 0.o
            Sustain ve ton'un güçlenmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca bildiğim kadarıyla basçılar slap'ten daha çok verim alabilmek için tercih ediyor.

Yorum

A4 çok daha iyi hatta bir ara ben de düşünüyordum bir tane alsam diye

Yorum

Bence de A4 ama ben senin yerinde olsam biraz daha para biriktirip A6 alırdım. 6 telli o hem. Ama bağlantısının ne olduğu yazmıyor o yüzden hangisinin bağlantısı daha iyi bilemem. Ağaçları sanırım aynı A4 ile. Bence 6 telli basa ne kadar erken geçersen o kadar başarılı olursun.

Yorum

acdcandemir96 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Bence de A4 ama ben senin yerinde olsam biraz daha para biriktirip A6 alırdım. 6 telli o hem. Ama bağlantısının ne olduğu yazmıyor o yüzden hangisinin bağlantısı daha iyi bilemem. Ağaçları sanırım aynı A4 ile. Bence 6 telli basa ne kadar erken geçersen o kadar başarılı olursun.
                  Çok yanlış bir düşünce bu, tel sayısı arttıkça kişi daha iyi çalar diye birşey yok! Bas gitarların 4-5-6... telli olmasının sebebi farklı müzik tarzı ve teknikleri içinde kullanılması.

Eksik/yanlış bilgiyle insanları yönlendirmeyelim lütfen...

Yorum

kesinlikle katılıyorum, standart bas gitar 4 tellidir ve tel sayısı arttıkça o bas gitarist daha iyidir diye birşey yoktur.unutmayınki birçok bas gitarist (flea,jaco pastorius, justin chancellor, marcus miller, victor wooten vs. vs..) 4 telli bas gitar çalmaktadır.

Yorum

Ya ben şu 4 telli konusuna çok çok büyük bir açıklık getirmek istiyorum. Şimdi diyorsanız ki ben her türlü müzik türü yaparım, gidin ve de bir 5 telli bass edinin 4 telli de de istediğinizi yaparsınız ama akord drop a çekme falan uğraşırsınız değmez ama sadece herr tel değişimde 50 tl yi gözden çıkarmak gerecek. =)

Ben çok geniş tarzlarda müzik yapıyorum fakat genel olarak metal falan. Ve tarzım gereği 5 telli almam gerekiyor. Ama grup dışında da çok farklı müzikler yaparım, latin rock, blues, fusion, ne classical vb. ve 5. tel sayesinde asla yarı yolda kalmam bilmem analatabildim mi? Ama 4 telli ile 5 telli sesleri almak, asıl yetenek odur.

Bu arada alacağım gitar da Cort A5 olacak umarım. Ve yanına da Behringer 45 watt amfi alacağım. =) Çok güzel bir yaz beni bekliyor olacak. =)

Yorum

a4 ile b4 arasında a4 ün yekpara olması farkı var.fakat a4 olsun b4 olsun deneyerek seçilerek alınması gereken gitardır.Çok fark ediyor kendi aralarında.Yeni yapımları bildiğim kadarıyla endonezya eskileri kore ve daha iyi.Ben 2001 kore yapımı b4 sahibiyim.a4 tabiki daha iyi bir gitar fakat fiyat performans açısından b4 tercih edilebilir.b4 ün tek kötü ağacı cabuk eskiyor terleme ve el koyulan yerler ağacın rengi cıkıyor ( cila kalkıyor yani ).Ama paran varsa a4 al tabiki.alternatif olarak ibanez sr serileri olabilir fiyat olarak biraz daha pahalılar tabi.Tarzının ne olduğunu tam bilmiyorum ama ibanez ATK serisine bakmanı tavsiye ederim

Yorum

hystarie isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          a4 ile b4 arasında a4 ün yekpara olması farkı var.fakat a4 olsun b4 olsun deneyerek seçilerek alınması gereken gitardır.Çok fark ediyor kendi aralarında.Yeni yapımları bildiğim kadarıyla endonezya eskileri kore ve daha iyi.Ben 2001 kore yapımı b4 sahibiyim.a4 tabiki daha iyi bir gitar fakat fiyat performans açısından b4 tercih edilebilir.b4 ün tek kötü ağacı cabuk eskiyor terleme ve el koyulan yerler ağacın rengi cıkıyor ( cila kalkıyor yani ).Ama paran varsa a4 al tabiki.alternatif olarak ibanez sr serileri olabilir fiyat olarak biraz daha pahalılar tabi.Tarzının ne olduğunu tam bilmiyorum ama ibanez ATK serisine bakmanı tavsiye ederim
                          en fazla 1100 tl bas icin ayırdım sence ne almalıyım 5 telli olarak tarzım çok geniş.

Yorum

Prestigio isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            en fazla 1100 tl bas icin ayırdım sence ne almalıyım 5 telli olarak tarzım çok geniş.
                            Tarz genişse sana ton aralığı geniş bir gitar gerekir. Cort Curbow 5, Ibanez SR505 işini görecek gitarlar olabilir.

Yorum

Yamaha BB615 ben çok memnunum.Kolay gelsin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X