Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Teller alçak ve cızırtı yapıyor

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Teller alçak ve cızırtı yapıyor

Ibanez SRX 355 basım var. Sanırım mevsimin de yaz olmasından dolayı teller fazlasıyla genleşti ve artık fretlere değip cızırtı yapmaya başladı. Telleri de sonuna kadar yükseltmeme rağmen halen cızırtı devam ediyor ne yapabilirim, lütfen yardım edin.

eşiği esk ihaline getir ve havaların soğumasını bekle

Yorum

belki sap ayarı yaptırman gerekiyor olablir

Yorum

Bence gerçekten gitardan anlayan birilerine götürmende fayda var...

Yorum

Alt eşik ile ilgili bir problem sanırım.

Yorum

tüm perdelerde yapıyor mu?

Yorum

Bas gitar hakkında bir şey bildiğim söylenemez ama elektro gitarda böyle bir problem oluyorsa sapy ayarındandır. Bu işi iyi bilen birine yaptırman gerek. Basit açıklamasına gelince gitarını gövdesinden sapına doğru bak eğer klavye eğikse veya teller gidişatı düz değilse kesin sap ayarındandır.

Yorum

Tellerin eskiyse telleri değiştir. Bu değilse büyük ihtimalle sap arkaya doğru eğilmişe benziyor.

Yorum

Sap ayarı yaptırmalısın dostum. Bazı arkadaşların dediği gibi "eşiği düzeltip kışı bekle" mantığı saçma. bu gitar dediğimiz olay mevsimlik bir şey değil

Yorum

aynı problemle ben de karşılaştım sap ayarıyla falan hiç mi hiç uğraşmadım alt eşkte biraz oynama yapıp telleri yukarı kaldırdım hiç bir problem kalmadı

Yorum

Alt eşik kontrol et derim

Yorum

arkadaşlar herkese çok selam... bende yamaha trb 1005j var ve geçen internette gezinirken warwic bas gitarların aşaıya ve yukarıya doğru küçük alyan vidalarla ayarlanabilen üst eşiklerini gördüm aynı şekilde bunu trb ye yapmak mümkünmüdür yani piyasada trb ye uygun bu tarz üst eşik bulmak mümkün müdür? teşekkürler...

Yorum

konuyu açan kişiden özür diliyorum yeni üye olduğum için konu açamıyorum. Benim bass 5 telli 5. teli çıkardım 4 telle çalıyorum şuan sapta kayma vb bişey olurmu sonuçta gitar 5 telle kullanılmak için. tekrar konuyu açandan özür diliyorum kendi sorumu sordum ama konu açamıyorum ve acil durum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                          X