Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Esp eclipse ii series

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Esp eclipse ii series

Bu gitarların fiyatları Türkiyede bayağı pahalı yabancı ülkelere göre.(http://www.musiciansfriend.com/product/ESP-Standard-Series-Eclipse-II?sku=516653)
    (http://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=398&shf=3) Bunlar acaba aynı mı değil yapıldığı yer mi farklı neden bu kadar fark var arada.Bir de bu gitarlar Dimmu Burgir, yanılmıyorsam Metallica, Metin Türkcan da olan gitarların aynısı mı?

Metin.in Kullandığı ESP Eclipse 1 CTM.dir

Ayrıca fiyat farkı Gümrük vergileri vs. olaylarından kaynaklanır.Mesela basit bir örnek Mydükkan.a yeni gelen Schecter gitarlar 800-1000 ytl küsür iken ve en düşük modellerden oluşurken benim getireceğim C-7 7 Telli Modeli Seymour Duncan manyetikler maun gövde sap vs.Amerikada 600 dolar oluyor.Tabi bu aslında hepimizin fıttırmasına sebep oluyor çünkü ESP.nin Bile Japon olan en üst modelleri işte Eclipse.ler olsun SV olsun Trucksterlar olsun.Türkiyede 3.500 ytl lerden başlarken orada 1.500 dolar oluyor Nedeni bu işte

Düzenleyen - TARO on 21/05/2008 13:19:56

Yorum

Peki yurd dışından gitar sipariş etmek yine bir siteden bize kaça mal olur ?
      Turkiye fiyatını geçer mi ?

Örnek KH-202 TR fiyatı 1106 ytl
      ABD SamAsh fiyatı 499.99 dolar bu nu TR ye getirtmem ne kadar tutar (alacağımdan değil merak ettim )

Düzenleyen - İsimsizİsimli on 21/05/2008 15:02:45

Yorum

ya ben yakın çevremden şöyle bir örnek veriyim.Crossfire ın gitaristi Cem var.Schecter Hellraiser C-7 getirtti kendine 750 dolardı gitarın Amerika fiyatı.Oradan hard-case li biçimde gönderdi arkadaşı.Amerikadaki bir kadın kutunun üstüne 750 yazacağına 150$ yazdığı için burada 53 ytl bir ücretle teslim aldı gitarını.Ama tabi bu çok büyük bir şans , normalde 750 yazılsaydı herhalde bir 300-400$ daha öderdi kafadan belki de daha fazla.En mantıklısı oradaki bir kişinin kendi geldiğinde getirmesi o zaman sıfır sorunla kurtulunur

Yorum

750 yazacağına 150$ yazdığı için burada 53 ytl bir ücretle teslim aldı gitarını.
          Bu genelde bilerek yapılan bir işlem zaten....

Yurt dışı siparişleri vs gibi bir konu vardı onu okuyun bence bir bayağı bilgi vardı orda

Yorum

gümrükten anlamam ama bu yaz yurt dışından eclipse 1 almayı düşünüyorum tabi bulabilirsem bulmaz isem eclipse 2 gitar hakkında epey bir araştırma yaptım bir sürü videosu fotoğrafi ses kayıtları var (ne kadar abartılıda olsa sonuçta o gitarı kullanmışlar ) öm atarsan msnden yardımcı olabilirim

Yorum

Eclipse 1 ile 2 arası tam olarak ne fark var?? off o gitar hayalim ya

Yorum

ya ben yakın çevremden şöyle bir örnek veriyim.Crossfire ın gitaristi Cem var.Schecter Hellraiser C-7 getirtti kendine 750 dolardı gitarın Amerika fiyatı.Oradan hard-case li biçimde gönderdi arkadaşı.Amerikadaki bir kadın kutunun üstüne 750 yazacağına 150$ yazdığı için burada 53 ytl bir ücretle teslim aldı gitarını.Ama tabi bu çok büyük bir şans , normalde 750 yazılsaydı herhalde bir 300-400$ daha öderdi kafadan belki de daha fazla.En mantıklısı oradaki bir kişinin kendi geldiğinde getirmesi o zaman sıfır sorunla kurtulunur

Peki Samash gibi sitelerle iletişime geçip faturaya fiyatı az yazmalarını soyleyebilir miyiz?
                Kabul ederler mi?

Yorum

Samashla ilgili hiçbir fikrim yok dostum bildiklerim malesef sadece bunlarla sınırlı.Ben yine de örnek veriyim dedim yukarıda Yoksa forumda bu işleri ciğeri gibi bilen insanlar vardır eminim

Yorum

yapacaklarını sanmıyorum anca bir tanıdığın öyle yapması gerekir çünkü bunlar büyük şirketler ve bunu yapmak suç sayılır sanırım

Yorum

Merhaba öncelikle bir eclipse sahibi olarak şunları dile getirmek isterim..I ve II arasındaki tek fark Gibson custom serisine çok benzediğinden ve gibsonla mahkemelik olduğundan Eclipse I yani dikkat edersen 4 pot lu olan avrupa ülkelerinde satılmaktadır eclipse II ise sonradan yani 3 potlu olandır.(mahkemesinden ötürü) bu da demek oluyorki metin 4 pot u sever

3450 YTL iken 3000 ytl ye pera music den almıştım zamanından-cash olarak-

bu arada mahkemelik olduğu gibson modelinide göstermek isterim..çok benziyor gerçektende!!!!

Düzenleyen - Telecaster on 22/05/2008 05:43:14

Yorum

Tellecaster sirf sekil olsun diye uye olmus ve eclipse'inden bahsetmis ve cokda iyi etmis Cunki bakiyorum bakiyorum Amerika'da ki sitelerde Eclipse I bulamiyorum. Telecaster sayesinde ogrenmis oldum. Tesekkur ederim. Bende bi tane istiyorum ama henuz haketmedigim icin almiyorum. O gitari alinca aglatacaksin ki verdigin paraya degsin . Diger sekil icim rahat etmez.

Yorum

telecaster arkadaşım güzel bir noktaya parmak basmış aslında. gibson ile esp gitarları arasndaki benzerlik aslında çoğu kez kafa karıştırıcı. bu gitarı ilk bende gibson oalrak bilirdim. sonradan öğrendim ki esp modelide warmıs. kim kimi taklit etti bilinmez ama her ikiside harika gitarlar. keza kirk abimiz de kullanıyor bu gitarı.(onunki ESP eminim )

Yorum

Ya eclipselerde USA yapımı olan bir model varmı turkrockta bir başlıkta esp eclipse II satıyor biri usa yapımı diye yazmış benim bildiğim espler japon malı

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X