Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort EVL-X4

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Cort EVL-X4

arkadaşlar sitede aradım bulamadım cort evl-x4 ü kullanan veya nası bi alet olduğu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi..

daha bugün gittim test ettim taş gibi alet tonları belki z4den biraz daha düşüktür sustain bakımından sanırım biraz daha zayıf onuda kilit sistemine bağlıyorum ama yinede kişniyor alet o kadar söleyim. clean tonları ibanezler kadar ii olmasada cortun bir çok modelinden iidir benim çok hoşuma gitti. Ama drive tonları aynı fiyattaki ibanezlerle kıyaslanmayacak seviyde kaliteli

CONSTRUCTION Bolt-on
    BODY Mahogany
    NECK Maple, Modern
    NECK WIDTH 1F : 43mm / 24F : 56mm
    NECK THICKNESS 1F : 19mm / 12F : 21mm
    FINGERBOARD
    Rosewood, 15 3/4" Radius(400mm)
    FRET
    22 / Jumbo (2.9mm)
    INLAY
    EVL Pentagon Circles
    TUNER
    Die cast
    SCALE 25 1/2" (648mm)
    NUT Locking Nut w/ Retainer Bar
    BRIDGE Double locking-III
    PICKUP EMG-HZ H4, EMG-HZ S3, EMG-HZ H4 (H-S-H)
    CONTROL 1vol, 1tone (w/ push pull), 5way lever
    PICKUP SWITCHING Coil Tap Push Down
    Position1 : Neck
    Position2 : Neck & Middle
    Position3 : Middle
    Position4 : Middle & Bridge
    Position5 : Bridge
    Coil Tap Pull Up
    Position1 : Rear Coil of Neck
    Position2 : Rear Coil of Neck & Middle
    Position3 : Middle
    Position4 : Middle & Front Coil of Bridge
    Position5 : Front Coil of Bridge
    HARDWARE BKS (Black Satin)
    UNIQUE FEATURE EVL Metal Truss Rod Cover
    Knobs w/O-rings
    STRING (046-010)
    COLOR BKS (Black Satin)
    LEFTY N/A
    CASE Optional

Düzenleyen - nightworrier on 03/03/2007 19:49:15

Yorum

bu gitarın k4 ten ne farkı var(orta manyetik ve kafa dışında) açıklayabilir misiniz bilen arkadaşlar varsa.

Yorum

single var ve cleanları daha tiz çıkıyor

Yorum

Azcık para biriktirsem anında alacağım bu gitarı ama off moralim bozuluyor

Yorum

bu gitarın k4 ten ne farkı var(orta manyetik ve kafa dışında) açıklayabilir misiniz bilen arkadaşlar varsa.
            Kasa şekli X tipi ama rengi mat (ben şahsen K4ü tercih ederim), onun dışında ağac bakımından bi fark yok bi manyetik farkı var dediğin gibi..

Ama kanımca bu kafa olayını cort bilerek eski tip kafayı kullandı cünkü bu kafayı sevenlerde cogunlukta ve yeni K4 Z4ler kafa olarak değişmiş durumda, yani her kesime hitap

Ayrıca gitar 24 perde yukarıdaki bilgilerdeki gibi 22 değil, kullanan arkadaşa şöyle bi sorum olacak:
            Arkadaş K4 mü daha estetik açısından uygun yoksa X4 mü? Gerçi kalite olarak galiba K4 daha iyi ama..

Düzenleyen - shnicx on 09/03/2007 13:20:03

Yorum

+ cleanleri k4ten daha ii artısı budur

Yorum

Tabi single manyetiğin farkı burda ortaya çıkıyor hocam doğru, ama alırsam k4ten şaşmam genede..

Yorum

k4te çok hoşuma gitti tereddütüm var hatta hatta z4 bence daha ii o serinin bence en güzel sustain veren gitarı

Yorum

Aldığım bilgilere göre tonu K4 ten çok daha iyiymiş. Ve K4 ten dah ağır bir gitarmış. Yapılan yorumlar gitarın K4 ten üstün olduğunu söylüyor. Zaten geldiği gibi tükenmiş gitar. Yeni parti geldiğinde bizzat denemek istiyorum.

Yorum

nereye geldiğine bağlı kadıköy pasajında stage müzikte deneyebilirsin

Yorum

ya ben bu gitara teee ne zamandır bakıyoruum cort.gen.tr de gördüm ve geberdim görür görmez..harika bişey..yalnız iki şey soracağım.:
                        1)sustain ne demek((eğer iyi bişeyse evl x serileride gayet güzel alırım))
                        2)bi arkadaşım:: "ortaya niye single koymuşlar bu gitardan ibanez gibi clean ton alınmazkki,zaten hiçbi sert gitarda ((jackson,esp gibi))ortada single bulunmaz eğer ibanez progressive türü rg türü birşey üretiyolarsa ben olsam almam hiç iyi değil" dedi.ya dedim eğer cort üretiyosa bi bildiği vardır ama cidden çok hoş tipi şemali..

bilemiyorum bir yorumda bu gitardaki emgler üzerine::yok iki saat ton ayarlarsın emg yle uğraşılmaz hele birde o iğrenç dandik floyd rose larla bir yılı zor çıkarır.sap felaket......gibisinden yorumlar var..bilemiyorum açıkçası benimde biraz gözüm korktu kesin alacaktım ama tekrar vazgeçip rg serisi birşey alcam ibanezden.

Yorum

floyd rose ayarını bilmiyorsan çıldırabilirsin sabit köprülü al derim evl z4, x4te single koymuşlar neden diye sordun clean tonları biraz daha yumuşatmak için yapmışlar ki başarılıda olmuşlar ibanezler kadar değil belki çünkü onlar basswood gövde kullanıyorlar cortun evl serisinin ise hepsi maundur daha tok ton verir. ayrıca bunda coil tab vardır k4e göre artısı budur daha iyi clean açıkçası dist. tonalitesi arasında pek fark yok. sustain işine gelince en iyi sustaini bu seride z4 veriyor ve daha parlak solo tonlarına hakim nedenini bende anlamadım ama dinlediğim kadarıyla bu şekilde yorum getirdim. Hangisini tercih edersin dersen ben z4 alırım ama floyd rose olucak atraksyonlar yapacağım diyorsan x4 derim k4ten fazlası var eksiği yok emin olabilirsin.

Rg serisinde ise metal yapıcak kapasiteyi bulamıyorum ama sololarda sanırım daha kaliteli en azından klavye bakımında en rahatı ibanezdir bende rg370 le bu evl serisinden birinde kararsız kaldım bakalım hala kararısızım

Düzenleyen - nightworrier on 03/04/2007 23:53:49

Yorum

saol abicim kafam çok karışıktı..**** şey diyolar çif humbucker lı ve oratasında single olmayan elektrolarda switchi ortaya getirip tüm manyetiklerden yararlanılabiliyomuş ve daha sert bi ton elde ediliyomu.öyle duydum ne nedir bilemiyorum.yani o x4 teki single gitarın sertliğine mani olurmu bilemiyorum.gerçekten switchi ortaya getirip tüm manyetikleri kullanınca çom daha sert ton elde ediliyomu.**** arkadaş dediki jacksonlarda esplerde hep öyledir single manyetiği ortaya koymazlarki sw,tch ortaya alınıpp daha sert ton elde edilebilsin.
                            .**** bende z4 leri özelllikle z serisini çok seviyorum
                            ama o tip gitarların nefarkı oluyor merak ediyorum yani üzerinde 4-5 tuş bulunan ve gövdesi daha iri ve geniş olan gitarlar..yani z serileri neden daha iri ve geniş x lere göre..
                            son olarak "sustain" ne demek yani bilmiyorum ne olduğunu kelime manasını söylerseniz sevinirim.

Yorum

Sustain; bir akor bastığın zaman sesin uzayıp gitmesi arkadaş.. Yani gitarının gövdesinde titreşme süresi de diyebiliriz.. Ayrıca o anlattığın olay öyle değil, switchi ortaya getirdiğin zaman 2 yapışık single manyetikten oluşan (= Humbucker) manyetiklerin içe dönük olan tarafları çalışır, yani zannettiğin giibi hepsi birden çalışmaz, single manyetiğe sahip gitarlarda ise ortada iken switchimiz tek single manyetik çalışır ve humbucker kadar tok distortionlar alamazsın..

Son olarak o sevdiğin Z serisinde şu farklar oluyorki; daha geniş ve tek cutaway modelli bir gövde = daha fazla sustain demek.. Neden Z serilerinin şekli böyle bilmiyorum ama heralde her gitar markasının bir strat ve les paul kopyası üretme çılgınlığına cortun farklı bir bakış açısı getirmesinin bir sonucu olabilir.

Saygılar..

Düzenleyen - shnicx on 04/04/2007 20:36:09

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse