Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tel Cızırdaması

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• zxasqwedc
    replied
    Bence de yeni tel almanla değil de telin pozisyonunu değiştirmenle çözülebilir bir problem bu. Akord kilidi varsa gitarda onun da etkisi olabiliyor zaman zaman.

Yorum bırak:

• Lawyer*
    replied
    Atalay_Ant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitar tellerinin cızırtısı amfide duyulmuyorsa sorun yok demektir. Birçok firma gitarları satarken de en aşağıya kadar telleri indirir ve amfide duyulmayacak şekilde de cızırtı olur. Bu olası en iyi tel pozisyonudur. Eğer sustainde azalma olmuyorsa durumda bir gariplik yok bence.
    Teşekkür ederim içim rahatladı. Sorun olmadığını düşünüyordum. Ama sadece düşünüyordum. Artık biliyorum .

Yorum bırak:

• Atalay_Ant
    replied
    Lawyer* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gitarda da cızırdama var amfi de duyulmuyor. Sorun olmaz diye duydum, ama arkadaşım ayarı bozuk deyip duruyor. Bir sorun teşkil eder mi bu bana?
    Gitar tellerinin cızırtısı amfide duyulmuyorsa sorun yok demektir. Birçok firma gitarları satarken de en aşağıya kadar telleri indirir ve amfide duyulmayacak şekilde de cızırtı olur. Bu olası en iyi tel pozisyonudur. Eğer sustainde azalma olmuyorsa durumda bir gariplik yok bence.

Yorum bırak:

• Lawyer*
    replied
    Benim gitarda da cızırdama var amfi de duyulmuyor. Sorun olmaz diye duydum, ama arkadaşım ayarı bozuk deyip duruyor. Bir sorun teşkil eder mi bu bana?

Yorum bırak:

• tuneomatic
    replied
    Yukarıdaki arkadaşların dediklerine katılıyorum durumun tellerden kaynaklandığına pek ihtimal vermesemde tellerini de değiştirmende fayda var ve tel yüksekliklerini rahat edebileceğin yüksekliğe getirmende çözüm sağlayabilir.

Yorum bırak:

• dimebucker
    replied
    Merhaba,

Sap ayarının düzgün bir şekilde yapıldığı varsayılırsa, tel yüksekliği yeterli olmadığı için cızırdama olabilir telleri yükseltebilirsin. Bunun yanısıra tel üzerinde bir kırılma, vuruk varsa bundan kaynaklı olarak da bu problem meydana gelebilir. Sap ayarının düzgün, tellerin bir miktar yüksek ve problemsiz olduğuna kanaat getirdiğin halde bu problem devam ediyorsa perde demirleri biraz tasviye gerektirebilir.

Yorum bırak:

• Arcatera
    replied
    Eğer sap ayarında sorun yoksa tek çözümü telleri yükseltmek

Yorum bırak:

• skillet
    replied
    köprü ayarından olabileceğini düşünüyorum. başıma gelmişti. ne tür bi köprü kullanıyosun şu an?

Yorum bırak:

• arfo_144
    started a topic Lütiye Tel Cızırdaması

Tel Cızırdaması

Arkadaşlar gitarımın sap ayarı yapıldı tel yüksekliği ayarlardı fakat hala az da olsa ene üst telde cızırdama oluyor. Teller fretlere çarpıyor. Ve bu amfiyle duyuluyor. Lütiyer yeni tel takınca geçer dedi ama şu an eski teller var. Fevri davranmak istemedim. Önerilerinizi bekliyorum. Bu cızırdamadan kurtulamadım bir türlü.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X