Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort'un TS Serisinden TS 200

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort'un TS Serisinden TS 200

Marka : Cort
    Bağlantı : set-neck
    Gövde : Maun Gövde
    Klavye : Gül Ağacı Klavye
    Köprü : Tune-o-matic
    Manyetik : Manyetik-HH
    Perde : 22 Perde
    Sap : Maun Sap

Arkadaşlar Bir Metallica - Rammstein - Marilyn Manson cu olarak soruyorum....

Sizce bana uygun bir gitar mıdır yoksa İbanez GRG170DX mi aliyim ? ( Aralarda bir Duman ' a kaçıyorum )

Bunun TS-100 modeli nasıldır, bilgisi olan var mı?

Yorum

ben de çok beğenmiştim bu gitarı ama canlı olarak hiç görmedim..bilgisi olan varsa yorum yazsın lütfen

Yorum

Sanırım yeni bir modeli bu ama klasik les paul özelliklerini taşıyor maun gövde maun sap tune o matic köprü. Hem solo hem ritm gitarı olarak kullanılabilir uzun sustain sağlar. Ağacın ve köprünün getirdikleri bunlar. Ağacın kalitesi manyetiklerin değerleri bas mid ve tre si de çok etkilidir ton adına. Denemek lazım...

Yorum

yaklasık 1 sene grg170dx (endonezya) kullandım fakat tonu cok sert ve sustain i cok kısaydı.**** tür blues rock oldugu için hic begenmemiştm ve sattım.simdi ts200 un özelliklerine bir baktım hiç fena değil ve grg170dx e gore cok iyidir bence gercekten arkadasım bence ts200 le hem ibanezdeki sert tonları hemde lespauldaki yumusak tonları yakalayabilirsin ben kullandıgım için biliyorum.bence cort ts 200 al derim

Yorum

valla beyler ben kararı değiştirdim.Kesin olaraktan Cort X-11 almaya karar verdim ve bu hafta alıyorum....

Yorum

İlgilenenler için fikir edinmeye yardımcı olur sanırım :

http://www.youtube.com/watch?v=xWc_E...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=CGgrPtKMD-o

http://www.youtube.com/watch?v=I8-Uu...eature=related

Yorum

arkadaşım bence tercihini grg170dx den yana kullan..
                benim arkadaşımda ondan var yaklaşık 9 aydır ortaklaşa kullanıyoruz gitarlarımızı.
                arada müzik zevki değişebilir. o yüzden grg170dx te mid manyetiği kullanabilirsin
                üstelik grg170'teki tremolo çokkaliteli birşey..
                evet benim de cort marka (akustik) bir gitarım var ama her zaman ibanez derim
                müzikle kal...

Yorum

GRG170'teki tremolonun çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum, en ufak bir tremoloyu oynatışımda sese etkide bulunmuş oluyorum, bu bazen kötü bir olay. Çok hassas olması dezavantajlar da doğuruyor. Ayrıca whammy bar hareketlerini zorlayarak yapınca hemencecik akort uçuyor, kulakçıklardan da kaynaklanan bir durum olsa gerek. Bunun dışında gayet güzel bir gitar. Fakat tarz seçimini ortadaki manyetik belirlemiyor, bridge humbuckerla da blues yapılır, önemli olan ekolayzırı iyi ayarlamak.

Yorum

Wonderful1907 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    valla beyler ben kararı değiştirdim.Kesin olaraktan Cort X-11 almaya karar verdim ve bu hafta alıyorum....
                    Selamlar

Kararını vermişsin zaten, sadece o marjda çok daha iyi gitarlar olduğunu belirtmek istedim, cortlar 500 tl altında fiyat performansları yüksek gitarlar, ama x11in fiyat marjında çok daha sağlam gitarlar var, hatta yine cortun o fiyat marjında katanası dururken x11 gibi bir gitara ben olsaydım yönelmezdim, en azından katana sabit köprülü ve sorun yaşamayacağın bir gitar, şiddetle tavsiye ederim

Sevgiler

Yorum

Ben de Katana'nın daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. M600 de gayet güzel, denemedim ama kullananlar açısından oldukça iyi bir performansı var diye biliyorum.

Yorum

Ben de bu modelden almayı düşünüyorum (ts 200) vereceğim paraya değermi diye düşünüyorum.Çalacağım tarzlar blues & rock tarzı , kullanan denemiş olan arkadaşlardan fikir edinmek istiyorum. Bir hafta - on gün içinde hayırlısıyla elime geçeçek.Dediğim gibi fikir edinmek istiyorum vereceğim paraya değer mi bu gitar ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X