Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort x-1 mi x-2 mi?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort x-1 mi x-2 mi?

Arkadaşlar arkadaşım gitar bakıyor ama cort x-1 ile x-2 arasında kararsız kaldı. Hangisini seçse daha iyi olur? Başlangıç gitarı olarak düşünüyor. Arasındaki farkları vb. şeyleri yazarsanız sevinirim.

Kesinlikle X2. Tremolosu ve gövde ağacı daha iyi. X1'in gövde ağacı bir takım ağaçların sıkıştırılmasıyla elde edilen bir gövde. X2 daha dayanıklı bir alettir. Beraber çaldığım bir arkadaşım 5 yıl x2 kullandı. Sayısız konsere çıktı... Amatör olarak her türlü verimi aldık.

Yorum

arkadaşım bana sorarsan aralarında bakarsak x2 daha iyi ama genelde bakarsak cort yerine aynı fiyatlarda benim önerebileceğim en iyi gitar ibanez grx40 tır manyetikler ssh olduğu için yeni başlayanlar kendi müziklerini seçmekte özgürdürler önerim her zaman için ibanez grx40 şuanda onu kullanıyorum ve süper ...

Yorum

Nasılsa ilerde değiştireceğim için fazla para vermeye gerek yok dedim ve x1 i seçtim ben.Tam olarak öğrendikten sonra daha profesyonel bir gitar alacağım.Şimdi arkadaşın x1 de alsa x2 de alsa nasılsa ilerde yetersiz gelecek.

Yorum

ikisinide almasın gofret alsın

Yorum

Screamofdeath isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            ikisinide almasın gofret alsın
            Böyle bir konu daha önce açılmıştı. Orda aynı soruya cevap vermiştim, burda da veriyim.
            Öncelikle X2'nin bazı özellikleri X1'e göre daha üstün. Ama bu özellikler önemli değil çünkü çok küçük ayrıntılar. Ancak aralarında cila farkı var. X2 nin üzerinde cilası var, yalan yok daha güzel duruyor. Aralarında pek bir ücret farkı yok 50 Lira kadar küçük bir fark var. O yüzden 50 Lira katıp daha iyisini almak daha akıllıca kanımca.

Yorum

aslan_kral isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Nasılsa ilerde değiştireceğim için fazla para vermeye gerek yok dedim ve x1 i seçtim ben.Tam olarak öğrendikten sonra daha profesyonel bir gitar alacağım.Şimdi arkadaşın x1 de alsa x2 de alsa nasılsa ilerde yetersiz gelecek.
              İleride değiştirecek olabilir ama size birşey hatırlatmak isterim. Matthias Jab Cort X2yi konserde kullanmıştı. Yani "yeterli gelmemek" olayı yok ona göre. Sözlerimde art niyet arama aslan_kral hatırlatma amaçlı söyledim bunu. Bazı arkadaşalr sorun çıkarabiliyor.
              Konuya göre Evet X2 gereğinde fazla istek karşılasr bana göre ben şahsen X2 alırdım. Üzerindeki donanım, yapım malzemesi X1 e göre daha iyi

Yorum

Cort x-1 kullanıyorum , yeterlilik açısından baktığında bence o kadar büyük bir farkları yok.Tabi x2'nin donanım ve yapı malzemesi daha iyi olabilir.Şu da var ben gitarda mat seviyorum o yüzden x-1'i ilk etapta almak istedim.Yalnız 2 ay içinde boyası çıkmaya başladı üzerinden , mat olunca parça parça dökülmeye başlıyor pek iyi olmuyor.Bence gerekirse 1-2 ay daha bekleyip 100 tl kadear ekleyip ibanez'in gitarlarından alması daha iyi olur.O İbanezlerin yeterliliği ne kadar olur onuda bilemeyeceğim ama.

Yorum

Cort X-2 al. Donanım olarak daha iyidir. Ayrıca benimde ilk kullandığım elektro gitardır.(İlk aldığım değil..)

Yorum

bencede ibanez markalarının yeni başlayanlar için başlangıç seviyesindeki gitarlarara bakarsan senin için daha faydalı olacağınıu düşünüyorum ...

Yorum

bekir673 e katılmaktan alıkoyamadım kendimi.
                      benim de ilk gitarım cort idi ve kortun ucuz yani başlangıç modelleri biraz sorunlu. İster kabul edin ister etmeyin bu böyle.
                      Bir: Yeni tel aldığında akord çok sıkıntı yaratıyor. Sabit köprülü bir modelle başla derim.
                      İki: 12. Perdeden sonra teller klavyeye çok uzak.
                      Üç: Biraz biraz parça çalmaya başladığın zaman manyetikler seni tatmin etmeyecek.
                      Tavsiyem biraz daha sabredip üstüne bi 100 lira daha koyun bende bi kaç gitar söyleyeyim.

Epiphone Special II
                      Ibanez GART60
                      LTD EC-10
                      Ibanez GRGR121EX

Diyeceksiniz ki ya bilader bunlar sabit köprü tremolo yok bilmem ne. Gitarı elinize alınca Satriani olmucaksınız. Hepsi X-1 ve X-2 den 2-3 gömlek daha üstün ve sizi uzun süre idare edecek türden. 1-2 yıl rahat götürür sonrası tarzınıza göre seçin artık.

Yorum

bence grg170dx'de iyi bir başlangıç gitarı. ama tavsiye; alır almaz manyetik takviyesi yapın (aman ha şimdi gidip te emg 85, sd vb... takmayın altı üstü 15-30 liralık takın daha iyi )

Yorum

X-1 mi X-2 mi yoksa X-3 mü ?

birde X-3 çıkmış vatana millete hayırlı olsun.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=13272&gid=111

Yorum

Ya ben de dün gittim Cort almaya tünele. Adamlar dalga geçti benle . İyi bir Yamaha'yla geri döndüm. Herneyse sen Cort alacağına İbanez GRG 170DX falan al. Gittiğim yerlerde (bayağı gezdim) İbanez'i, Yamaha'yı, Cort'u sordum. Genelde hepsinden aldığım cevap şu oldu :
                            Ben: Cort nasıl gitardır?
                            Satıcı: Hiçbir markayı, gitarı eleştirmek istemiyorum ama Cort'u eleştiririm. En başta Cort diye marka mı olur afedersiniz ama .

Dediler.

Yorum

Cort x-2 alsın eğer bu 2 sinden başka seçeneği yoksa ama bence ibanez grg270 gibi bir gitar ***** o da yakın değerlerde biraz daha biriktir bunu alsın. çok daha iyi

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X