Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort Z42 - İbanez GART60 - Epiphone Special II

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort Z42 - İbanez GART60 - Epiphone Special II

Arkadaşlar daha çok DUMAN _ METALLİCA _ RAMMSTEİN _ azcık Hayko _ PENTAGRAM dinlerim.Cort Z42 - İbanez GART60 - Epiphone Special II bu üç gitardan hangisi daha iyidir ve hangisiyle dinlediğim kişileri çalabilirim ve bir de belirli bir tarzım yoktur İBANEZ TBX15R amfi ile her türlü çalabilir miyiz ?

Z42 distortion tonlarında çok cılız kalır bi duman çalabilirsin onunla diğer iki gitarı deneme şansım olmadı ama genede ibanez daha sıcak geldi bana.

Yorum

Metalli Head isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Z42 distortion tonlarında çok cılız kalır bi duman çalabilirsin onunla diğer iki gitarı deneme şansım olmadı ama genede ibanez daha sıcak geldi bana.
      yani ibanez mi diyorsun ?

Yorum

Evet arkadaşa katılıyorum, Cort Z42 kullanmışlığım var bir süre. distortion tonları cok zayıf. o seçeneği eleyebilirsin.

Yorum

Hephasto isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Evet arkadaşa katılıyorum, Cort Z42 kullanmışlığım var bir süre. distortion tonları cok zayıf. o seçeneği eleyebilirsin.
          hacı şimdi tarzıma göre ben İbanez GART60 mı aliyim yoksa Cort Z42 mi ? Bana şunu al diye tavsiye edip nedenini açıklayacak birisi var mı ?

Yorum

Kardeşim Ben Cort'a Pek Güvenmiyorum... Cort'un sadece bass gitarları güzel onlarda C4 ve C5 ler... Bende İbanez Gart60 var ve bu gitar her yola geliyor... bu gitarın clean tonları harika.. Alternatif ve rock için harika gitar... klavyesi aşırı rahat ben onu söyleyim (ilk alırken 0,10 tel ile veriyolar biraz kullandıktan sonra 0,09 ile değiştir) yalnız o gitarla ilgili olarak tek sorun Gitarın biraz dengesiz olması yani sahnedeyken bileğinizi yoruyor klavye aşağı düşüyo... klavye kasadan ağır kalıyo ayrıca bu birazda askı pinlerinden ve kasadan kaynaklanıyor... neyse epiphone gayet güzel bi marka ama ben ibanezi tercih ettim tonları benim hoşuma gitti ve gerçekten verim almak istiyorsan altına da sağlam bi setup dizmen lazım...

aslında ben Ankara'ya stagg L 400 almaya gitmiştim fakat gitarı bulamadım Müzik marketleri dolaştım... epiphone-ESP-Gibson (Tabi Bunlar Baba Gitarlar ) baktım bi dükkanda yine stagg sordum fakat yok dediler gitarları kurcalamaya başladım biraz... ilk elime gart 60 geldi zaten (bendede Lespaul kasa hastalığı var) denedim gayet iyi... birde diğer gitarlara bakayım dedim ESP LTD F50 O gitarada Hasta Oldum... fakat ltd f50 biraz daha metale yatkın bir gitar klavye biraz daha sert ama onunda tonları çok sağlamdı fakat ben biraz klavyeden birazda tonlardan dolayı Gart60 ı tercih ettim gart-60 ın tonları biraz daha soft tur... eğer imkanın varsa f-50 yide gart-60 ı da dene derim... f 50 sana daha sert tonlar sunacaktır. metal müziğe yatkınsan onuda dene derim...
            Son güncelleyen _RaMSeS_; 27-10-2010, 15:07.

Yorum

Merhaba Ramses
              ben yakın zamanda ibanez gart60 alacağım sizler gibi. gitara yeni başladım. sorum şu: 0.09 yerine 0.1 lik tel ile çalmamın ne sakıncası olabilir? hep 0.09 lk ile çalın diyorlar nedense...

Yorum

dyned75 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Merhaba Ramses
                ben yakın zamanda ibanez gart60 alacağım sizler gibi. gitara yeni başladım. sorum şu: 0.09 yerine 0.1 lik tel ile çalmamın ne sakıncası olabilir? hep 0.09 lk ile çalın diyorlar nedense...
                0,09 İle Çalmak biraz daha rahattır... özellikle yeni başlamışsan fazla parmaklarını zorlamazsın, ayrıca klavye ile teller arasındaki mesafe daha az olacaktır bu da seni solo atarken daha rahat hareket etmeni sağlayacaktır. fakat 0,10 teller kullandığın zaman tellere basarken kullandığın güç artacaktır.klavye ile teller arasındaki mesafe artacak, sololar daha farklı olacak ve 0,10 tellerde daha farklı bir ses tınısı alacaksın... zaten eğer gitarın sağlamsa ve sadece solo kasacaksan enternasyon ayarında tamamsa 0,10 kullan... solo gitaristlerin bir çoğu 0,10 tel kullanır onuda söyleyim...

Yorum

bende gart 60 almak istiyorum görüyorum ki herkes övmüş ama benim kafamda 2 soru var
                  1) gart 60 a tremolo kolu takılır mı ?
                  2)grg 170 dx ten ne farkı var ?

Yorum

bence cort metal müzik için daha elverişli.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                    X