Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cort m600 v.s. m520

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• cort m600 v.s. m520

merhabalar;
    ben bi tane cort m600 veya m520 almayy dü?ünüyorum. m600 ile m520 nin arasynda sadece boya farky var ara?tyrd?ym kadaryyla, manyetikler falan ayny. m600ü $415'a (pe?in) m520yi de $370'a (pe?in) buldum. sizce ne yapayym? arasynda bildi?iniz ba?ka bir fark var my?

M600 ün ön yüzü Flamed maple a?açtan yapylmy?.Arkasy ve di?er taraflary M520 ile ayny.Arasynda pek fark yok ama flamed gövdeli gitarym olsun ?ekil olsun diyorsan 45$ fark ödemeye de?er

Yorum

Boya farky de?il birisinde "flamed maple cap" yani alev desenli akça?aç bir kapak var en üstte di?erinde yok, tonal manada biraz farkeder ama çok radikal bir de?i?iklik bekleme. Onun dy?ynda bir fark yok tüm hardware ve kullanylan di?er a?açlar ayny. Ben m600'ü tercih ederdim ama zevke göre de?i?ir. Bir ara ben de almayy dü?ünüyordum...

Yorum

Arkadaslara katylyyorum.Yalnyz ben m600 sahibi bir insan olarak konusuyorum.Evet fiyatyna gore guzel bir gitar fakat icin tamamen dolu oldugu icin cok agyr.Bende bel kaymasy var ve gece programlarynda gitarin agirligi yuzunden surekli agry yapyyor.Fakat gitaryn tonlaryndan gayet memnunum.Yine de ilerde bir ibanez veya gibson almak istiyorum.Sen de aldyktan sonra pisman olma die belirtiyim dedim.

Yorum

E?er belinde bir sorun varsa gibson'dan uzak dur derim ben, hatta tüm maun (mahogany) gitarlardan uzak dur. Basswood (yhlamur) gitarlary tercih et daha hafif oluyorlar, ibanez ve musicman'lerin ço?u modeli basswood, tavsiye ederim hafiflik açysyndan.

Yorum

m600 bence saglam gitardyr les paul kasa gibi modeli vardyr gecen denedim ikisinide birbirine cok benzio ama m600 almany tercih ederim!!!bende dusunuom m serisi bi gitar almayy m200 bile iyidir yane!!!

Yorum

arkada?lar bu arada kar?yyaka/frekans studyolarynda m700 gördüm yalnyz bu model ne sitede var ne de kataloglarda?

cok ender bi gitar sanyrym,eski modelmis ama böyle içim eridi nasyl tatly..

bilgisi olan varsa ayryntyly açyklarsa sevinirim(z)!

Yorum

Senkopun internet sitesinde var 595$...Güzel bi alete benziyo...

Yorum

ya gerçekten cort muhabbeti artık siteyi çökerticek ama gerçekten aradım ama şu soruma cevap alamadım:

aranızda bu konuda tecrübeli ya da bilgili kişiler varsa bana
                  Cort M200 - M520 - M600 ü her yönden karşılaştırabilir bana en uygun olabilecek modeli söylerse çok mutlu olurum

Yorum

m200'ün eski modeli olan ve şimdi piyasada olmayan cl200 kullanıyorum. cl200 fiyatına göre gayet güzel clean tonları olan ve classic rock - blues rock çalmaya yatkın bir gitar.

lakin ağır. bu sorun, iyi (yumuşak) bir askı kullanılarak büyük ölçüde giderilebiliyor.

geçenlerde ankara'da gür müzik'te denediğim m200 ise cl200'le karşılaştırıldığında manyetikler vs. aynı olmakla birlikte köprü sistemindeki salaklığın ortadan kaldırılmış olması (m serisi gitarların harika körüleri var) ve gövdenin alt perdelere daha rahat ulaşmaya olanak veren kesimiyle öne geçiyor. fazla deneyemedim ama iyi gözüküyordu...

Yorum

Arkadaşlar ikinci el m600 buldum. marshallın 30wattlık bi amfisiyle beraber kullanacağım. Bu cort m600 güzel alete benziyor daha elime alıp denemedim ama distortion pedalı veya digitech rp200le falan güzel tonlar yakalayabilirmiyim ? benim tarzım genelde rock-metal ağırlıklı. Şebnem,Metallica,Pink Floyd falan çalıcağım. Profosyonel olarak konsere falan çıkmıyacağım ama birdaha yenisini almak zorunda bırakmasın istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok tşkrler

Yorum

ben bir M520 kullanıcısı olarak diyorum ki manyetik bazında bu gitar cok boguluyo cok basslı tonlara sahip bi gitar buda bazen can sıkıo ama genelde fena gitar değil gercekten clean tonları cok güzel klavyeside rahat........

Yorum

Konuyu fortlattıım için özür dilerim fakat ben de düşünüyorum bu gitarı eğer bass a baslamazsam m600 nasıl dır? Bilen var mı?
                          Son güncelleyen yutup123458; 14-04-2010, 22:15.

Yorum

cort

bana sorarsan m600 derim benim şu anda kullandığım gitar m600 zaten çok da hoş bence :gitar:

Yorum

Cort M520 yi ben kullanıyorum ve çok memnunum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X