Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort Kx1q Katana

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort Kx1q Katana

Selam arkadaşlar yei bir inceleme konusunda daha yorumlarınızı almak için karşınızdayım .

Şahsi sorularıma gelecek olursak kullanan ya da deneyen arkadaşlar bililer:

- Endonez üretimleri mi daha kalitelidir yoksa, Kore üretimleri mi?

- C sapa sahip bir gitarmış... Peki bunun anlamı nedir? (+, -)

- Sapının arkası boyalı mıdır?

bunları bilen arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim.

Ha, ayrıca kulanan veya deneyen arkadaşlar bu konuya kişisel deneyimlerini yazarlarsa bu gitar için çok güzel olur .

Ben ilk sorunu cevaplıyım
    Kore üretimleri daha iyi
    Son güncelleyen yutup123458; 05-06-2010, 21:15.

Yorum

c sap: perdelerin bulunduğu yer tam düz değildir yani c ye bener. ortası daha kilın kenerları incedir.
      sapın arkası boyalımı derken tabiki bir cila vardır ama boyasını bilmem.

Yorum

byos_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        c sap: perdelerin bulunduğu yer tam düz değildir yani c ye bener. ortası daha kilın kenerları incedir.
        sapın arkası boyalımı derken tabiki bir cila vardır ama boyasını bilmem.
        Üzgünüm ama tamamen yanlış bir bilgi bu.

U, C, D vb. saplar, adındanda anlaşılacağı gibi ''sap'' profillerinin şeklini temsil eder. Sizin bahsettiğiniz gibi perdelerin olduğu yerin, yani klavyenin değil. Klavyenin arkasındaki ağacın, ki sap denilen bölüm burasıdır, şeklini anlatırken U, C, D, V gibi pek çok tabir söylenir.

Bu harflendirmenin kaynağı, ağacın şeklinin gerçekten bu harflere benziyor olmasıdır. Ekteki resimde kendi yaptığım iki örnek var. Daha açıklayıcı olur bu örnek ile.
        Eklenmiş Dosyalar

Yorum

yutup123458 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Üzgünüm ama tamamen yanlış bir bilgi bu.

U, C, D vb. saplar, adındanda anlaşılacağı gibi ''sap'' profillerinin şeklini temsil eder. Sizin bahsettiğiniz gibi perdelerin olduğu yerin, yani klavyenin değil. Klavyenin arkasındaki ağacın, ki sap denilen bölüm burasıdır, şeklini anlatırken U, C, D, V gibi pek çok tabir söylenir.

Bu harflendirmenin kaynağı, ağacın şeklinin gerçekten bu harflere benziyor olmasıdır. Ekteki resimde kendi yaptığım iki örnek var. Daha açıklayıcı olur bu örnek ile.
          Süpersin Uğur Abi :beer: :tap:

clean__ isimli üyeden alıntı
          Yutub'un söylediklerine katılıyorum. Fakat bu kadar kavisli değil sap. Görmen için fotoğrafını çektim. Kalite kıyaslamasını birebir deneyerek yapman daha mantıklı fakat çok fazla fark olmadığını bil hatta hiçe yakın. Gayet güzel gitar öneriyorum...
          Gitar senin mi dostum? Çok sağol foto için... Neden dersen sapın arkası boyalı mı diye deli gibi merak ediyordum siyah olduğu iyi oldu çok teşekkür ederim ö.m. den msnger'ini yollarsan süper olur sana birkaç daha sorum olacak .

Yorum

Bende naçizane kişisel deneyimlerimi aktarayım...
            Gitarın sahibi olarak ilk başta beni hiç bir zaman üzmedi aramız gayet iyi onunla
            Ses kalitesi olarak aynı ekipmanla bir test yaptık.Arkadaşta x-6 special vardı bende de Kx1Q...Sert tonlar olsun cleanları olsun hem maun olması hem emg manyetik olması yönünden gerçekten tatmin edici bir gitar ayrıca C sap o kadar rahat ki kullanan herkes biraz daha ince olsa jacksonlara benzediğini söylüyor ama profil olarak zaten birçok modelden ince...Cort'un üst modellerinde kullandığı bir sap türü 3 parçalı sanırım tam hatırlamıyorum.Sabit köprü kolay kolay akort kaçırmıyor lakin bendlerde daha çok efor sarfetmeniz gerekiyor bu da kimi zaman tel kırılmasına yol açabiliyor.Yanlış bilgi olmasın benim tel kullanım süremle de alakalı olabilir ama 2-3 kez oldu.Görüntü olarak quilted maple olması sahnede mükemmel görünmesine yol açıyor çünkü cilası çok parlak bu da ayrı bir hava katıyor.kendi fiyat klasmanında gerçekten çok iyi bir alet...İlerde param olursa amerikadan floyd rose getirtip iyi bir lutiyer abimize taktırmak istiyorum bilmiyorum yapabilecek var mı ama o derece bağlandım gitara gerçekten beni hiç üzmedi.Çevremde 4 haneli liralar bayılıp sıkıntı çekenleri gördükçe daha bir seviyorum gitarımı...Son olarak müzik tarzım trash,heayv metalden blues'a kadar uzanıyor yani yelpaze geniş.Çok uzattım af buyurun..
            Saygılarımla
            Son güncelleyen FalconX; 05-07-2010, 18:48. Sebep: imla hatası

Yorum

Rg350 vs. Kx1q

Geçen hafta 3 adet gitar denedim. Bunlar: Rg1570, Rg350 ve Cort Kx1Q. Açıkçası Cort biraz daha cleande başarılıydı.(rg1570'i katmıyorum rg-350 ile cort kx1q karşılaştırması) Ama distortion tonlarda (gitar bass karakter olsa gerek) boğuk, yoğun bir ton hakimdi. Ayrıca köprü (tune matic sanırım) bent atarken epey bir güç gerektiriyor. Sert yani... Açıkcası Blues yapacak olsam kaçırmazdım. Ama ben pek beğenmedim. Rg350 distortion farkı ve manyetik takvisiyle her halikarda bana göre bu gitardan daha güzel . Bunlar da benim şahsi deneyimlerim, madem konuyu açtık bir yorum yazayım hazır denemişken... :rock: Bu benim şahsi yorumum size göre de kx1q daha güzeldir .
              Son güncelleyen Seventh Rua; 05-07-2010, 18:55.

Yorum

Haklısındır ben elime almış değilim rg350 fakat ton konusunda bende genelde amfide bir miktar bass kısmak zorunda kalıyorum...Yani kamyon ton almak istersen çok basit...Fakat manyetik takviyesi konusunda 81/85 set'in Kx'e daha iyi gideceği düşüncesindeyim..Set-in sap ve gitarın tamamı maun...Rg bildiğim kadarıyla ıhlamur...Bu konuda arkadaşların ne düşündüğünü öğrenmek isterim...Bu araa görüş saygısı mantığınız çok hoşuma gitti Seventh Rua...herkes böyle davranmalı

Yorum

Seventh Rua isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Geçen hafta 3 adet gitar denedim. Bunlar: Rg1570, Rg350 ve Cort Kx1Q. Açıkçası Cort biraz daha cleande başarılıydı.(rg1570'i katmıyorum rg-350 ile cort kx1q karşılaştırması) Ama distortion tonlarda (gitar bass karakter olsa gerek) boğuk, yoğun bir ton hakimdi. Ayrıca köprü (tune matic sanırım) bent atarken epey bir güç gerektiriyor. Sert yani... Açıkcası Blues yapacak olsam kaçırmazdım.
                  Maun üstü akça kaplı gitarda sesler boğuk ve yoğun öyle mi? şaşırdım doğrusu... Çalmadan önce ton potansını kontrol ettin mi Serkanım

Evet gitar tune-o-matic, string-thru artık ne denirse densin sabit eşikli bir alet ve bu gitarla bending yapmakta zorlanıyorsanız kimse alınmasın ama sizin parmak kaslarınızda bir sorun vardır. Kaldı ki denediğim ve zamanında almayı düşündüğüm bir alet bu bahsettiğimiz.. Kişiden kişiye göre değişiyor demek ki. bilemedim...

Hepsinden öte şu sondaki önermeye takıldım ben. ''Blues yapacak olsam kaçırmazdım.''
                  Eh be abicim.. Hani bending olayı zordu bu gitarla? Neden bünyesinde en çok bending kullanılan tarza uygun gördün bu gitarı onu hiç anlamadım..

Kx1q güzel alettir. Laf söyletmem! Gidin x-6'ya falan sövün

Yorum

FalconX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Haklısındır ben elime almış değilim rg350 fakat ton konusunda bende genelde amfide bir miktar bass kısmak zorunda kalıyorum...Yani kamyon ton almak istersen çok basit...Fakat manyetik takviyesi konusunda 81/85 set'in Kx'e daha iyi gideceği düşüncesindeyim..Set-in sap ve gitarın tamamı maun...Rg bildiğim kadarıyla ıhlamur...Bu konuda arkadaşların ne düşündüğünü öğrenmek isterim...Bu araa görüş saygısı mantığınız çok hoşuma gitti Seventh Rua...herkes böyle davranmalı
                    Ne demek . Herkes kişisel zevklere sahiptir ve bu zevkler görüşler olarak yazıldığı zaman o kişinin zevkine hitap ettiği için onun düşüncesidir. Örn: Ben Cort kullanıyorum fakat, Ibanez hayranıyım. Rg350 ıhlamur evet ve Emg taraftarı değilim çok... Bi Dimebucker (seymour duncan) veya (DiMarzio) Evo daha mantıklı geliyor bana. Ve bu benim şahsi düşüncem ama ordan biri de çıkıp; ''Dostum ben olsam Emg 85/81 Wylde set takardım'' diyedebilir. Ama ne yazık ki forumdaki yenü üyeler o kadar basit konularla uğraştıkları ve bilmişlik taslayarak tartışma alanına çevirdikleri için burayı sanırım, bu çok sık olmayan hareketler bunlar sanırım . Saygılarımla :rock:

Yorum

dieducktick isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Maun üstü akça kaplı gitarda sesler boğuk ve yoğun öyle mi? şaşırdım doğrusu... Çalmadan önce ton potansını kontrol ettin mi Serkanım

Evet gitar tune-o-matic, string-thru artık ne denirse densin sabit eşikli bir alet ve bu gitarla bending yapmakta zorlanıyorsanız kimse alınmasın ama sizin parmak kaslarınızda bir sorun vardır. Kaldı ki denediğim ve zamanında almayı düşündüğüm bir alet bu bahsettiğimiz.. Kişiden kişiye göre değişiyor demek ki. bilemedim...

Hepsinden öte şu sondaki önermeye takıldım ben. ''Blues yapacak olsam kaçırmazdım.''
                      Eh be abicim.. Hani bending olayı zordu bu gitarla? Neden bünyesinde en çok bending kullanılan tarza uygun gördün bu gitarı onu hiç anlamadım..

Yürü be abi kim tutar seni X-6 la karşılaştırma yapmamıza iyi denk geldi bencede çok güzel bir gitar tekrar belirtmek isterim.Ton potansı konusu doğru olabilir ama gitarın genel karakteristiği sert seninde tarzına bağlı fakat ben hiç drive sıkıntısı çekmedim gitarda...Cleanlarınıda sen beğendiğini söylüyorsun..seçim senin

Yorum

Ne demek . Herkes kişisel zevklere sahiptir ve bu zevkler görüşler olarak yazıldığı zaman o kişinin zevkine hitap ettiği için onun düşüncesidir. Örn: Ben Cort kullanıyorum fakat, Ibanez hayranıyım. Rg350 ıhlamur evet ve Emg taraftarı değilim çok... Bi Dimebucker (seymour duncan) veya (DiMarzio) Evo daha mantıklı geliyor bana. Ve bu benim şahsi düşüncem ama ordan biri de çıkıp; ''Dostum ben olsam Emg 85/81 Wylde set takardım'' diyedebilir. Ama ne yazık ki forumdaki yenü üyeler o kadar basit konularla uğraştıkları ve bilmişlik taslayarak tartışma alanına çevirdikleri için burayı sanırım, bu çok sık olmayan hareketler bunlar sanırım . Saygılarımla :rock:
                        Önceki mesajımda manyetik takviyesi yaptırım demiştim ya aklım 81/85 sete o kadar takılı kalmış ki sen sanki sen ''81/85 taktıracağım'' demişsin gibi bir de yorum yapmışım af buyur farkında değildim...

Yorum

Zorlanmadım sadece, diğer gitarlara göre sert yoksa ben çatır çatır yapıyorum bendimi Yusuf Aga no problema. Ton potansına baktım tabi ki de ayrıca metal muff ile de denedim sadece rg350ye göre boğuk ve sıcak bir ton vardı. Onu belirtmek istediğim. Demin ki mesajımda dediğim gibi kişisel. Laf demiyorum güzel gitar zaten beğendim cleanlerde çok süperdi . Ama '' Madem güzeldi Serkan niye kötümser yorum yaptın?'' diyecek olursan. Rg350 ile karşılaştırma mesajı olduğundan Ibanez hayranı olarak onları yazdım. Bunu da baştan belirteyim . Ha x6 yı bilememde bende x-1 var hergün (burguları çınlasın ) sövüyorum .
                          Son güncelleyen Seventh Rua; 05-07-2010, 19:38.

Yorum

Ibanez hayranı olarak onları yazdım. Bunu da baştan belirteyim .
                            Sen de bir karar veremedin be abi.. İbanez mi Schecter mi?
                            söyle bakalım serkanım,

Hangisi
                            Bu arada deneme yaptığın amfiyi de merak etmedim değil...

Yorum

Sen de bir karar veremedin be abi.. İbanez mi Schecter mi?
                              söyle bakalım serkanım,
                              http://www.mydukkan.com/media/rg350exbk.jpg
                              http://www.chorder.com/images/electr...full/328_1.jpg
                              http://www.mydukkan.com/media/KX1QBC_2.jpg

Hangisi
                              Bu arada deneme yaptığın amfiyi de merak etmedim değil...
                              Hep Schecter'da... Sizin ordaki Do-Re bozuk ben napıyım . Eylülden önce gelmez diyorlar. Çin Custom Synyster'a da 970 dolar diyor . O paraya Rg1570 alınır hem de Japanese . Rg350 istemiyorum zaten sadece güzel gitar, denedim. Ha Ibanez hayranlığım var süper gitarlar . Ama forever Schecter . Amfi Marshall Avt olabilir 50watt modeli tam bilmiyorum. Senin gönlünende de C-1 Plus var sankime ben bilmiyo muyum Yusuf Aga yapma şimdi...
                              Son güncelleyen Seventh Rua; 05-07-2010, 19:53.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X