Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort X-TH

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Cort X-TH

Cort'un bu modeli hakkında bilgi almak isteyen çok arkadaş var, ama ne yazıkki bununla ilgili bir başlık göremedim. Bu gitarı hatmetmiş biri olarak, soru sorulan her konuda neredeyse birşeyler yazıyorum. Bu iş böyle olmayacak, en iyisi kendi adına bir başlık açmak diye düşündüm =)

Buyrun burada tartışalım.

Merhaba
    Yaza doğru cort x-th almayı düşünüyorum.Perde sayısı,şekli,köprüsü çok iyi.Ancak üzerinde EMG 81-85 set olması bu gitar ile sadece metal yapılacağı anlamına mı gelir?Sanırım şu an cort x-th sahibisiniz,birkaç tarzda rifflerin olduğu bir ses kaydı gönderebilir misiniz?

Yorum

Merhabalar. Size bu konuda yardımcı olamayacağım malesef. Çünkü ben EMG 81/60 la kullanıyorum bu gitarı. Bilgisayarıma baktım ama, malesef 81-85 varken yaptığım bir kayıt bulamadım. 81-60 hali ile, kötüde olsa yaptığım iki kayıt var. Bilmiyorum yardımcı olurmu ama, buyrun;

yutup123458 isimli üyeden alıntı
      Kayıtlar ev ortamında;

Laney LX 35R
      Cort X-TH (emg81-60 lı)
      Cool Edit 2.1 Kayıt programı
      On board ses kartı ve webcam mikrofonu ile yapıldı. Çok yüksek ses kalitesi beklemeyin o yüzden

Hiç bir efekt aleti kullanılmadı.

"Track" isimli kayıtta Emg81 ve Laneyin distortion katı kullanıldı. Yalnızca solo çalışması.

"Kuzu İçin" isimli kayıtta ise, ritimde Emg60 ın clean sesi, soloda ise Emg60 ve Laneyin overdrive katı kullanıldı. Ritim de solo da bana ait.

Fırsat buldukça kayıtlar yapıp ekleyeceğim.

http://www.zshare.net/audio/654091072bea3491/

http://www.zshare.net/audio/6540910535825cdf/
      81-85 iken manyetikler, daha kısıtlıydı gitar. Tabiki yalnızca metal müzik için değil ama, en doğru kullanım alanı metal müzik olurdu. Fakat 81-60 gerçekten çok değiştiriyor durumu. Çok daha geniş alanlara yayıyor tarzınızı. Bence gayette gidiyor 81-60 bu gitara.

Yorum

evet bende çok merak ediyorum şu cort x-th yi. tarzımda zaten tam emg 81-85 e uygun önce biraz para biriktirmem lazım.. gitAr işçilik bakımından nasıl ?

Yorum

Alel acele EMG81 için birşeyler kaydettim. En berbat webcam mikrofonu kullandığım için ses kalitesi kötü lütfen kusura bakmayın.

Kayıtı kendi yaptığım 30w transistörlü amfi ve x-th (EMG81) ile yaptım. Emin olun cleande, drive da kayıtta olduğundan çok daha iyi aslında. Ama mikrofon dandikliğinden ötürü ancak bu kadar duyulabiliyor ton. Neredeyse hoparlöre yapıştırdım, anca algılayabildi sesi. Ve hoparlöre yakın olduğundan seste kırılmalar olmuş.

http://www.zshare.net/audio/68685892d6e74e75/

EKLEME : Yalnızca emg81 in clean sesi için;

Amfi yine aynı. İlk bölümde efekt olarak amfinin reverb ü ve japon boss ce-3 var. İkinci bölümde ise reverb ve ZW-45 wah.

http://www.zshare.net/audio/686888266f34bce5/

Yeni üretim Endonezya x-th leri pek beğenmiyorum. Gayet iyiler ama, eskilerin yerini tutmazlar. Bendeki ilk seri. 05' Kore üretimi. Ki bunlar x-th nin en iyi olan üretimleridir. Malzeme kalitesi olsun, işçilik olsun, ağaç kalitesi olsun. Hepsinin en üst düzeyi kullanıldı bu üretimlerde çünkü.
          Son güncelleyen yutup123458; 19-11-2009, 19:52.

Yorum

eve gidince dinlicem hepsini. teşekkürler. bildiğim kadarıyla artık kore üretimi bitmiş. fAbrikayı endonezya.ya taşımışlar.. kore olanı bulmak zordur herhalde..

Yorum

dinledim şimdi . teşekkürler tekrar. sesler gayet iyi. aldığında da mı 81-60 manyetik var dı ? yoksa sonradan mı değiştirdin ??

Yorum

Teşekkürler. Aldığımda 81-85 di. Daha sonra değiştirdim.

Yorum

dediğin gibi kore ile endonezya arasında fark fazla olmasa çok güzel olur..

Yorum

İkisi arasında kalsam, kesinlikle eski üretim olanları alırdım. Çünkü aralarında

* Eski Kore üretimlerde nitro cila kullanılıyor. Yenilerde kopmle boyama yapılıp poly cila kullanılıyor.
                    (Nedir bunlar derseniz, burada açıklamıştım, bakabilirsiniz: http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=35049 )

* Eskilerde akçaağaç/bubinga sap vardı. Yenilerde akçaağaç/ceviz sap var.

* Eskilerdeki DieCast akort burguları ve köprü Cort un Kore fabrikasında ürettiği, kaliteli ürünlerdi. Yenilerde Çin malı burgu, Cort Endoneyza köprü var.

* Herşeyden önce, Kore işçiliği vardı eskilerde (Ki bu asla hafife alınacak bir işçilik değildir.). Yeniler Endonezyalılara emanet.

gibi farklar var.

Bambaşka iki gitarmışcasına fark yaratmaz belki bunlar ama, yinede Kore olanları tercih etmek için geçerli sebepler.

Ama bu, yeni üretim X-TH ler alınmaz demek değildir. Yanlış anlaşılmasın.

Yorum

yani iyi araştırıp kore bulmak lazım. **** bunları galiba yazı rengine göre ayırt edebiliyoruz diye biliyorum. kırmızı X yazılı olan Kore, Siyah X yazanlarda Endonezya yapımı olan diye biliyorum.

Yorum

İlk kez duydum bunu ve doğru olduğunu zannetmiyorum. Ayırt etmek için o kadar zahmete girmeye gerek yok. Sap kafasının arkasına bakmak yeterli, üretim yeri yazıyor

Yorum

ben *** biliyorum. o da bir ayırt etme yöntemi işte

Yorum

beyaz_kral isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            yani iyi araştırıp kore bulmak lazım. **** bunları galiba yazı rengine göre ayırt edebiliyoruz diye biliyorum. kırmızı X yazılı olan Kore, Siyah X yazanlarda Endonezya yapımı olan diye biliyorum.
                            bence o kırmız x yazılı olan eski model dir
                            yenilerde x siyah gibi birşey çünkü

Yorum

tamam işte eski olanlaR zaten kore oluyor. yenilerde endonezya. eskiler kırmızı, yeniler siyah.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X