Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CORT VX-4V hakkında bilgisi olan var mı ..

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• CORT VX-4V hakkında bilgisi olan var mı ..

Neometal grubumuzu kurucaz ve bende artık yeni bi gitar alma zamanı geldi dedim ..
    alacağım gitar 2ci elektrom olacak ilki epey dandik birşydi zaten o yüzden ikincisini alma geregi duyuyorum ve ikincisi güzel bir kasa olsun istiyorum tabi iş kasada bitmiyor ve gitarların özellikleri hakkındada pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ..
    Son güncelleyen canKUTTT; 24-12-2009, 14:45.

benimde bu gitardan çok Cort hakkında bilgiye ihtiyacım var, görüntü olarak çok hoş, seside kötü değil aslında çaldım bu gitarı, zaten malum EMG HZ-H4 manyetikleri var. aktif civarı tonlar veren pasif manyetikler =D ama cort hakkındaki referanslar çok iyi demek zor, bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olabilirmi acaba? bir jackson kalitesi beklemesemde belli bir kalitenin üstünde olmasını istiyorum, cort kullanıcılarına yani sorum =D

Yorum

Öncelikle Cort vx-4v'de Aktif EMG 81/85 Manyetikler bulunuyor. VX-2v kullanıyorum şu anda EMG-HZ-H4 Manyetklere sahip. Tonlar gerçekten bayağı tok ve brutal klavyesi rahat ( tabiki bir Jackson RR ve Dean ile karşılaştırılamaz ) Yakında Dean alacağım ancak size şöyle söyliyeyim bu gitarı satmayacağım çünkü bu tonları bir daha rahat yakalayamayacağıma eminim...Eğer "V" kasa takıntınız var ve Jackson,Dean,ESP gibi markalara paranız yetmiyor ise Cort VX-4v/2v gerçekten çok güzel bir alternatif seçim...Tek Kötü ve Eksik sayılabilecek yanı Floyd Rose sisteminin Orijinal lisaslı Floyd Rose olmaması...Ancak Buna rağmen çok işlevsel bir köprüye sahip...
      Son güncelleyen alehousebottle; 14-01-2009, 23:40.

Yorum

cort un el işçiliği sağlamdır hele üst modellerde... ton konusunda da şüphen olmasın emg-hz h4 bildiğim kadarıyla gayet iyi..alırsan güle güle kullan :rock: arkadaş Floyd Rose sisteminin Orijinal lisaslı Floyd Rose olmaması demiş orda katılıyorum ama köprü birçok cort ta aynı ve gayet kullanışlı..
        Son güncelleyen kaandoğan; 01-02-2009, 15:05.

Yorum

Dostum nerde kaplattın ? bende sağlam bir desen arıyorum.

Yorum

aynen nerde kaplattın bu arada gitarı alıcak olan arkadaş hiç tereddüt etmesin alsın

Yorum

İzmir - Death Row Gitar Graifk...

Yorum

fiyatını sorsam ayıp olmaz değil mi ?

Yorum

alehousebottle isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Öncelikle Cort vx-4v'de Aktif EMG 81/85 Manyetikler bulunuyor. VX-2v kullanıyorum şu anda EMG-HZ-H4 Manyetklere sahip. Tonlar gerçekten **** tok ve brutal klavyesi rahat ( tabiki bir Jackson RR ve Dean ile karşılaştırılamaz ) Yakında Dean alacağım ancak size şöyle söyliyeyim bu gitarı satmayacağım çünkü bu tonları bir daha rahat yakalayamayacağıma eminim...Eğer "V" kasa takıntınız var ve Jackson,Dean,ESP gibi markalara paranız yetmiyor ise Cort VX-4v/2v gerçekten çok güzel bir alternatif seçim...Tek Kötü ve Eksik sayılabilecek yanı Floyd Rose sisteminin Orijinal lisaslı Floyd Rose olmaması...Ancak Buna rağmen çok işlevsel bir köprüye sahip...
                  81-85 değil hz hz var.

Yorum

Cort VX-4V

Merhaba arkadaşlar.
                    Bu gitarı almayı düşünüyorum, yorumlarınız nasıl acaba bu gitar hakkında?
                    Özellikleri

* Yapı: Set-in
                    * Gövde: Maun
                    * Sap: Akçaağaç, 3 parça, Modern "C" Shape
                    * İlk Perdede Sap Genişliği: 43mm / 24.Perde: 56mm
                    * İlk Perdede Sap Kalınlığı: 19.5mm / 12.Perde: 21.5mm
                    * Klavye: Gülağacı, 15 3/4" Yarıçap400mm)
                    * Perdeler: 24 / Jumbo (2.9mm)
                    * Akort Burguları: Die cast
                    * Üst Eşik: Locking Nut (Retainer Bar)
                    * Köprü: Double locking-II
                    * Manyetik: EMG-HZ H4 (H-H)
                    * Kontroller: 1 ses, 1 ton, 3 yollu manyetik anahtarı
                    * Kutu: CGC70-V

Beyaz ve siyah olmak üzere 2 rengi var ve beyazının piyasa fiyatı 1000 lira civarı siyahının mydükkan fiyatı 900 lira bu fiyat farkı nedendir acaba? Ve beyaz gitarlarda zamanla sararma gibi bir problem oluyormu zamanla?
                    Yardımlar için şimdiden teşekkürler...

Yorum

Muhtemelen kullanılan boyadan fark ediyordur fiyat.Belkide beyaz olanın boyası daha iyidir.Bu olay İbanez Rg370dx gibi gitarlardada var 50-60tl fark yaratabiliyor arada.Sırf renk farkı için. Beyaz olanda eğer sürekli güneş gören biryerde durmazsa asla sorun olmaz.Benim bir les paulum vardı 2.el çıktığı için dükkana geri vermiştim.Vitrinde duruyormuş sürekli ve bol güneş görüyor.Pickguardın altı tertemiz ve bembeyaz ancak diğer tüm ön taraf kremleşmiş bir renge bürünmüştü.Ama yinede kulanılan boyadaki kaliteye göre değişebilir.Markasız bir gitar ile Cort arasında çok fark vardır.

Yorum

pcmanialuck isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Merhaba arkadaşlar.
                        Bu gitarı almayı düşünüyorum, yorumlarınız nasıl acaba bu gitar hakkında?
                        Özellikleri

* Yapı: Set-in
                        * Gövde: Maun
                        * Sap: Akçaağaç, 3 parça, Modern "C" Shape
                        * İlk Perdede Sap Genişliği: 43mm / 24.Perde: 56mm
                        * İlk Perdede Sap Kalınlığı: 19.5mm / 12.Perde: 21.5mm
                        * Klavye: Gülağacı, 15 3/4" Yarıçap400mm)
                        * Perdeler: 24 / Jumbo (2.9mm)
                        * Akort Burguları: Die cast
                        * Üst Eşik: Locking Nut (Retainer Bar)
                        * Köprü: Double locking-II
                        * Manyetik: EMG-HZ H4 (H-H)
                        * Kontroller: 1 ses, 1 ton, 3 yollu manyetik anahtarı
                        * Kutu: CGC70-V

Beyaz ve siyah olmak üzere 2 rengi var ve beyazının piyasa fiyatı 1000 lira civarı siyahının mydükkan fiyatı 900 lira bu fiyat farkı nedendir acaba? Ve beyaz gitarlarda zamanla sararma gibi bir problem oluyormu zamanla?
                        Yardımlar için şimdiden teşekkürler...
                        ben Bizzat denedim 2V yide 4V yide aralarındaki Fark Manyetik Farkıdır. ama 2V bana göre Daha Cazip Geldi. Köprü isine Gelicek Olursak Eger deli gibi Solo Kasmayacaksan pek bi önemi yok gibi
                        zaten Kac kisi Cok iyi bir şekilde Köprüyü kullaniyorki ( yeni Gitara baslayanlar) Tavsiyem Eger Tereddüt ediyorsan korkma. 2v ve 4v Amerikada bayağı ilgi topladı sorunu olsaydı zaten ing forumlarda cıkardı. Kolay gelsin

Yorum

Aldım, kullanıyorum çok güzel bi gitar. Fakat hard case ile taşımak çok zor, çok ağır oluyor. Uygun gigbag arıyorum ama bir türlü bir şey bulamadım.

Yorum

Merhaba;
                            gitar hoşuma gitti kasası tonları falan bence gayet iyi fakat

Cort VX-4V mi ?

Ibanez RG370DX mi ?

görüşlerinizi yazarsannız sevinirim...

Yorum

Kesinlikle cort un o modelini tavsiye ederim,gitarın artılarından bahsetmek gerekirse emg manyetikler var ve ağaçla çok uyumlular clan tonları da güzeldir rahatlığına diyecek yok zaten tipik ince cort klavyesi yalnız bu gitarı alırsınız bi kaç sene götürür zaten o fiyata da ömürlük gitar yoktur.Arkadaşlar bırakın bu ibanez olayını artık ibanez dediğin prestige serisidir gerisi aldatmacadır.Ayrıca renginden dolayı beyaz olanı biraz daha pahalı...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X