Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cort NZS-1

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Cort NZS-1

Cort firmasının genç virtüöz Neil Zaza ile yaptığı anlaşma sonrası çıkardığı gitar...

Mydukkanda geziniyordum,bir baktım Nzs1..ya yeni geldi ya da ben farketmemişim.
    Gitar almayı düşünüyorum ve listemde bulunan bir gitar...

Gitarın tonu oldukça hoşuma gitti.Linki vereyim:
    http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=135#

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=975&gid=111 =>bu da mydukkan linki..

Tek hoşuma gitmeyen nokta floyd rose'u olmaması.Onun dışında gigbag de gitara dahil.Gitar fiyatını hakediyor gibi duruyor özellikleriyle de.Kullanan ya da denemiş olan arkadaşlar var mı?
    Teşekkürler..

Tek hoşuma gitmeyen nokta floyd rose'u olmaması.
    ?? zaten sabit köprü NZS-1, hoşa gidip gitmemekle ne ilgisi var?

Ben de var süper gitar. Malzeme seçimi ve işçilik dört dörtlük, çalımı da son derece rahat ve manyetikleri her türe gidiyor.

Yorum

merhaba arkadaşlar bugün cort un sitesine baktım nzs-1 yoktu artist kısmına baktım neil zaza da yoktu sanırım anlaşmaları sona ermiş. peki cort bu gitar a alternatif bir model çıkardı mı?

Yorum

Ona Muadil 7 telli bi schecter var jeff imzalı baktınız mı? manyetikler aktif, neil zazada 59 zebra vardı sanırım, bu gitar da gerçekten güzel bir gitardır.

Sevgiler

Yorum

hocam bahsettiğiniz model bu mu?

http://www.do-re.com.tr/urundetay.as...-elektro-gitar

bu ise manyetikleri aktif ben aktif mantetikleri sevmiyorum zaten metal müzik yapmayacağım enstrümantal rock (satriani , vai,zaza) alt.rock ve vintage tonlar ama genel olarak solo bir gitar arıyorum. şu an aklımda olan model cort kx custom nz kadar olmasa saymour duncan manyetik push-pull sabit köprü gibi özellikleriyle benim kriterlerime uyuyor ama başka önerileriniz de olursa dinlemekten memnun olurum.

ilginiz için teşekkürler.
          Son güncelleyen alkan.kadir; 18-10-2012, 21:44.

Yorum

Selamlar

Evet bahsettiğim linklediğin gitar. Cort sh59 ve Jb manyetik dizilimiyle o fiyata gayet iyi br gitar, Schecter c1 custom var, aynı özelliklerde, arasında seçim yapmam gerekse schecterden yana kullanırım. Ama sen bana bakma, ben cort konusunda biraz takıntılı bir adamım. Özellikle head stockları çok tavırsız geliyor bana o gitarların. Ayrıca c1 custom kozmetik olarak daha artıları olan bir gitar, büyük sedef inlayler manyetik kaplamaları falan, zaten gitarı daha çalmadan gözün doyuyor. Cortun gitarı pek custom bir gitar gibi durmuyor , çok güzel gitar, manyetikler mükemmel ama dediğim gibi kozmetik açıdan benim tercih edeceğim bir gitar olmazdı.

Sevgiler

Yorum

hocam schecter c1 custom kafama yattı özellikleri tam benim istediğim gibi kx custom ı eledim. şimdi aklımda fender mexico strat hss ya da schecter c1 custom var artık ankara ya da istanbul a gidersem iki gitarıda elime alıp öyle karar vereceğim çünkü kağıt üzerinde çok mükkemmel görünen bir gitarı elinize alınca hayal kırıklığına uğratabiliyor (dün yaşadım) çok teşekkür ederim iyi günler.
              Son güncelleyen alkan.kadir; 19-10-2012, 22:47.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X