Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Blade Texas Classic TC-1

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Blade Texas Classic TC-1

Öncelikle merhabalar,
    Yakın zamanda gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum,yaklaşık 800 ytl civarı bir bütçem var ve strat türü bir gitar düşünüyorum. Önceleri Cort'lar uygun görünüyordu ama Blade de cazip bir seçenek gibi görünüyor.
    Blade Texas Classic TC-1 modelini düşünüyorum,deneyenler ,detaylı bilgisi olanlar yorum yapabilirler mi??

Blade ler fiyatlarına göre oldukça kaliteli üretilen gitarlar... Levinson Blade diye geçiyor. Yani 800 YTL lik bir cort yerine tercih etmek daha mantıklı...

Özellikle Durango ve California Special serisinin şahsen "hastasıyım" diyebilirim. Classic TC-1 yerine Standart Pro nun SSS manyetik düzeninde olanı tavsiye edebilirsin. Yani bir miktar daha para biriktirip daha iyi birşey almış olabilirsin...

Ancak dediğim gibi gayet güzel gitarlar...

Yorum

Önerin için teşekkür ederim, benim şimdi bir sorum daha var
      Bahsettğin seriden mydukkan da iki tane görünüyor: TE-3 RC ve TE-3 MC
      aralarındaki fark nedir acaba ??

Yorum

MC modelinde tuşe akçaağaç, RC modelinde Gül ağacı bu kadar =)

Yorum

Ben de saf saf enine boyuna diğer özellikleri tarıyorum
          En başta bakman gereken yeri geçersen olacağı bu
          Sağolasın üstadım

Yorum

Ben de saf saf enine boyuna diğer özellikleri tarıyorum
            En başta bakman gereken yeri geçersen olacağı bu
            Sağolasın üstadım
            Blade Texas Classic TC-1 - Elektro Gitar ; Kıızılağaç (American Alder)

Blade Texas Standard Pro TE3-MC ve TE3-RC Kızılağaç (North American Alder)

Biri Amerikan alder diğeri Kuzey Amerikan alder.

Ayrıca Blade Texas Standard Pro TE3-MC ve TE3-RC 'lerde Booster var kendinde ya da boostervarimsi birşey VSC mode selector diye geçiyor.

Burada fotoğrafı var.. Bakabilirsin. Fakat sağdakinde yok.( Sağdaki Blade Texas Classic TC-1 )

http://img509.imageshack.us/my.php?image=boostzj1.jpg

Açıkçası Ağaçlardan birisi Nort American alder diğer sadece American alder . Ben sadece resimdeki farkları buldum benimde bu aralar gündemimde bu gitarlar ama nasıl birşey oldukları hakkında fazla bir bilgim yok açıkçası

Blade Texas Standard Pro TE3-RC ve TE3-MC 'ün özellikleri

http://www.mydukkan.com/media/Texas_standard.pdf

Blade Texas Classic TC-1 'in özellikleri

http://www.mydukkan.com/media/Texas_Classic.pdf

Dikkat edersen birinde VSC mode selektor var diğerinde yok. Açıkçası bu ağaç olayı bir de VSC node selector olayı düşündürüyor. Bilen birisi iyice açıklarsa güzel olur diye düşünmekteyim.

Düzenleyen - zuluraptor on 04/11/2008 13:49:18

Yorum

arkadaşlar VCS bir ekolayzır sistemidir gitarın arkasındaki ufak bir kapak vardır hani altında kabloların vs. olduğu işte o kapağın altında 3 adet trimpot direnç bulunur bu gitarda ve tona ekolayzır desteği ile hacim katmak için bu dirençlerin ayarları ile oynanır...bu üç trimpot low-band , mid-band ve high-band olmak üzere ses dalgalarına etki eder.Yani o ufak switch birnevi gitarın üstüne entegre olan Ekolayzır devresini(pedalını)aktif etmek için kullanılır...Saygılarımla...

Yorum

arkadaşlar fender mexico stratlarmı yoksa blade mi?? Fiyatlar hemen hemen aynı

Yorum

şahsi görüşüm blade nedense ona daha çok ısındım

Yorum

Kardeş bende blade kullanıcısıyım ve kesinlikle blade derim.Tabii çok iyi mexico stratlarda çıkabiliyor ama alan kişinin gitarı çok iyi inceleyip öyle alması gerekiyor.Şahşi fikrim ,eğer ikisinden birini düşünüyorsan git ikisini de dene,blade in farkını hissedeceksin diye düşünüyorum.Ayrıca distrübütör firmada çok yakından ilgileniyor.Onlarla da iletişime geçebilirsin.

Yorum

bence blade bırakın mexico stratlar, amerikan stratlara bile kafa tutabilecek güçte bir gitar.... ağaç konusunda mexicodan kat kat iyidr ve çok sağlam tonları var...

Yorum

humbuckerlı olanları var pedalla metal yapılırmı acaba **** maun agacı mı ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X